Dziecko szuka spełnienia w łóżku dorosłego? "Wypowiedź ks. dr. Bochyńskiego to dla nas policzek" - odpowiadają ofiary

- Kolejny raz ofiary księży pedofilów zostały upokorzone przez duchownego. Człowieka, który powinien być autorytetem. Nie szukajmy winnych wśród ofiar - apelują przedstawiciele Fundacji "Nie lękajcie się" w oświadczeniu przesłanym do redakcji.
Od dłuższego czasu nie cichną kontrowersje wokół skandalicznych słów księży na temat pedofilii w Kościele. Po wypowiedziach m.in. abp. Michalika czy bp. Dydycza głos w sprawie zabrał ks. dr Ireneusz Bochyński, rektor Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim. W rozmowie z lokalnym serwisem Epiotrkow.pl powiedział: - Mamy dzieci 10-letnie, trochę starsze, i znam przypadki gdzie ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia. Same dzieci "wchodziły" do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka.

"Sami wchodziliście księżom w drogę"

Na wypowiedź księdza błyskawicznie zareagowali Marek Mielewczyk i Marek Lisiński z Fundacji "Nie lękajcie się", którzy wystosowali w tej sprawie oświadczenie. Przedstawiciele Fundacji kolejny raz stanowczo protestują i podkreślają, że to molestowane dzieci są ofiarami i nie wolno szukać wśród nich winnych pedofilii. - "Wypowiedź ks. dr. Ireneusza Bochyńskiego potraktowaliśmy jako policzek i przywołanie nas do porządku. Siedźcie cicho, to wasza wina. Sami wchodziliście księżom pedofilom w ich drogę" - piszą.

"Musimy spojrzeć prawdzie w oczy , że osobą stojącą w centrum wykorzystywania nie jest ksiądz pedofil-sprawca, lecz dziecko-ofiara. Kościół musi zmienić podejście w praktyce, a nie tylko w słowach." - dodają w oświadczeniu i powołują się na słowa Ewangelii św. Mateusza, w której Jezus mówi o kamieniu młyńskim, przywiązanym do szyi każdego, kto będzie zgorszeniem dla tych najmniejszych. Pojawia się również nauczanie o pasterzu, który opuszcza 99 owiec, żeby znaleźć jedną zaginioną.

"Próba ukrywania to zdrada"

Fundacja przywołuje również wypowiedź arcybiskupa Dublina, który wzywał Kościół do pomocy ofiarom. - Co oznacza sprawiedliwość naprawcza dla ofiar? To jest wyzwanie, które mnie prześladuje. Chciałbym móc obiecać ofiarom - magiczne słowo - "zamknięcie". Ale jestem świadomy, że samo powiedzenie tego może być dla nich obraźliwe. Nie wolno mi określać, kiedy dla nich sprawa będzie zamknięta. Nie ma szybkiej ścieżki uzdrawiania - mówił abp Diarmuid Martin. Arcybiskup w swoim wezwaniu stwierdził też, że z punktu widzenia ofiar "próby ukrywania czegoś lub wycofywania się ze zobowiązań oznaczają zdradę".

Adres fundacji: nielekajciesie.org.pl. Przedstawiciele Fundacji zapewniają anonimowość zgłaszającym się osobom.

Więcej o:
Komentarze (38)
Dziecko szuka spełnienia w łóżku dorosłego? "Wypowiedź ks. dr. Bochyńskiego to dla nas policzek" - odpowiadają ofiary
Zaloguj się
 • s.person

  Oceniono 1 raz 1

  Ten pan jest pedofilem lub ochrania pedofili, wszystko co robi po prostu wydaje się normalne i akceptowalne - dla niego "norma" to coś innego niż dla ogółu, jak dla każdego przestępcy. Zastanawia mnie dlaczego prokuratura nie podejmuje działania z urzędu po takiej wypowiedzi...

 • alexy-dwa

  Oceniono 4 razy 4

  Dlaczego nie zostałem księdzem ?
  Dlatego że nie lubię dzieci.
  Tylko szkoda bo w łatwy sposób mogłem zdobyć tytuł doktora.

 • alexy-dwa

  Oceniono 4 razy 4

  Wyborcza zablokowała rano komentarze pod tym artykułem więc nie miałem wcześniej możliwości aby opluć pana księdza doktora wcześniej.
  Tym samym czynię to teraz.

 • conn-x-5

  Oceniono 4 razy 4

  Na pal nasadzac popie...nych pedofili w sukienkach.
  Dopuki jakis rodzic zgwalconego dziecka nie wezme prawo w swoje rece I nie rozprawi sie jak nalezy z sku...synem ktory mu dziecko gwalcil bedzie spali spokojnie I dalej gwalcili.
  Niema co oczekiwac by polskie sady ich ukaraly jak nalezy .
  PAL
  PAL
  PAL
  Tak jak hrabia Drakula nasadzal swoich wrogow tak trza z tymi niedorozwojami w sukienkach zrobic , moze to by cos pomoglo.

 • endrju1521

  Oceniono 6 razy 6

  Pokażcie mi drugą uczelnię, do której kryterium naboru sprowadzałoby się

  do manualnej kontroli, czy jądra są w mosznie, czy nie jest impotentem,

  czy ma palec wskazujący i kciuk prawej ręki, czy nie jest kulawym, garbatym

  i jąkałą ? ? ? ? ? ?

  Te anatomiczne kryteria naboru są stosowane w seminariach duchownych ! ! ! ! ! ! ! !

 • villiers

  Oceniono 4 razy 2

  Do Szanownej Cenzury w Wolnej Polsce.
  Proszę o umożliwienie mi złożenia życzeń P. Gilowi na nowej drodze życia.
  Prośbę mą motywuję swoją niepohamowaną agresją do pedofilii.
  Z góry dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.
  Z poszanowaniem
  Villiers

 • ursynow33

  Oceniono 8 razy 6

  Moj 12-letni wnuk chcial zostac ministrantem . Na szczescie ma inne wazne zajecia i nie mogl w tym czasie byc w kosciele! Odetchnalem z ulga!!

 • villiers

  Oceniono 6 razy 4

  >>>Dziecko same wchodzi do łóżka <<<
  Ponieważ potrzebuje ciepła ,miłości .
  A zastaje niewyżytego bydlaka.

 • gadojan

  Oceniono 7 razy 5

  Czy ksiedza zaspokoi 10 lat wiezienia?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX