"Tusk mówił, że jak ktoś chce w PO realizować swój interes, to pomylił salę. Okazuje się, że sam ją pomylił"

"Po ujawnieniu nagrań zakulisowych rozgrywek politycznych kompromitujących Platformę powiało smutkiem jak w nieczynnej kopalni cynku. Dalszy ciąg okazał się jeszcze bardziej żenujący" - pisze w najnowszym wydaniu tygodnika "Polityka" Stanisław Tym.
Tym w swoim felietonie wraca do problemów Platformy Obywatelskiej. Donald Tusk jeszcze nie tak dawno zapowiadał na listopad "nowe otwarcie", ale wszystko wskazuje na to, że będzie ono przysłonięte problemami partii w związku ze skandalem na Dolnym Śląsku.

"Na razie ożywają wspomnienia. We wrześniu 2010 r. na konwencji krajowej PO Donald Tusk mówił, że skrót PO oznacza także pełną odpowiedzialność. A jeżeli 'ktokolwiek na tej sali - dodał wówczas - w sukcesie PO i zaufaniu ludzi szuka sposobu na realizację własnej ambicji albo interesu, pomylił salę'. Pięknie powiedziane, tylko - jak dziś się okazuje - salę pomylił chyba przemawiający" - wytyka teraz Tym.

"Znamienny symbol PO"

Felietonista podkreśla, że oprócz tego, że Tusk "traci słuch na rzeczywistość", to na dodatek traci... "ostrość widzenia". Tym przypomina logo PO - "kontur Polski, który przedstawia twarz z uśmiechniętą kreską ust". "Tylko ust i niczego więcej. Czyżby ten symbol był aż tak znamienny? Gdy się nie słyszy i nie widzi lawiny trudnych spraw, wtedy rzeczywiście łatwo jest się uśmiechać" - punktuje autor "Polityki".

Cały komentarz w najnowszym wydaniu tygodnika.

Więcej o:
Komentarze (27)
"Tusk mówił, że jak ktoś chce w PO realizować swój interes, to pomylił salę. Okazuje się, że sam ją pomylił"
Zaloguj się
 • mietty1941

  Oceniono 3 razy -1

  Panie Stanisławie, pańska naiwność mnie przeraża, chyba traci Pan kontrolę nad swoim rossątkiem.

 • tp70

  Oceniono 5 razy -1

  Tym się popisuje tym średnio sprytnym felietonikiem.

 • nigdy-wiecej-po

  Oceniono 3 razy -1

  hahaha celebryci-prostytutki od czasu do czasu muszą szurnąć ryżego.

  Wtedy wskakują w wyższą POdziałkę gaż.

 • senw

  Oceniono 4 razy -2

  Hym....co to w ogóle za struktura to PO. Czytam ja sobie różne definicje partii i żadna mi nie pasuje do tego zakłamanego bałaganu...i nie tylko do PEŁO. Co to za twór pis, sld, itd. Tylko PSL konsekwentnie od momentu powstania realizuje własne cele i interesy mając w dupie opinie publiczną i nie ważne z kim i jak byle do celu....taka polityczna kutwa ale z zasadami...swoich nigdy nie zostawiają na lodzie:-)
  A ta pseudo afera to wygląda jak te podsłuchy...wszyscy wiedzą , że ich się podsłuchuje ale jak tylko jakiś szmatławiec walnie info na pierwszą stronę to robią się zdziwieni i zaskoczeni...bo oni przecież nie podsłuchują więc jak ci inni mają czelnoścćich inwigilować:-) Obłuda i hipokryzja. Przypomnę zonę...tego...no włazidupę...hofmana....swoją drogą jakoś nie po słowiańsku brzmi to nazwisko...prawda:-)

 • tot14

  Oceniono 9 razy 3

  Jak Pan sam zauważył pięknie wypowiedziane słowa D. Tuska. Ale właśnie tak wyglądają przemowy liderów na zjazdach każdej partii! Tak kiedyś przemawiali politykierzy w ZSRR, w III Rzeszy, Polsce Ludowej i tak przemawiają politycy w USA! A najlepszym przykładem są przywódcy religijni, których nauki i słowa pomimo,że piękne i doskonałe, to niepraktyczne, bo świat jest niedoskonały.

 • iremus

  Oceniono 3 razy 1

  Najważniejsze to realizować interes na własny sposób lol54.ru/uploads/posts/2009-03/1237543029_papuas_8.jpg

 • baby1

  Oceniono 10 razy -2

  Przy tym co wyczynia PO, to afera Rywina to mały pikuś. Pozostało straszenie PiS-em.

 • blski

  Oceniono 17 razy 13

  Jezeli w jednym okregu niezaleznie od siebie nagrano dwa razy sytuacje ktore dowodza od przekupstwa, to kazdy rozsadny czlowiek dochodzi do wniosku, ze cala organizacja jest skorumpowana. Temu tez daje dowod wypowiedz szefow tej partii ktorzy zamierzaja scigac w celu ukarania tych ktorzy te oszustwa ujawnili.
  Jezeli Tusk chce mnie przekonac do glosowania na jego partie, to musi zaczac od jawnego i drastycznego wykrzewienia tych praktyk, a do tego konieczna jest zmiana notabli tej partii, jak tez skrupulatnego sprawdzenia i ujawnienia jakichkolwiek przekretow. W przeciwnym wypadku wyborcy moga postrzegac ta partie jako mafie.

 • tot14

  Oceniono 16 razy 0

  Panie Stanisławie nie zachowuj się Pan jak bohater Zapisków oficera armii czerwonej!

  Nie bądź Pan naiwny i nie zmieniaj Pan punktu widzenia w zależności od bieżących informacji i nastrojów, które one wywołują!

  Po co ludzie zapisują się do partii, płacą składki, poświęcają swój wolny czas?

  Szukają sposobu na realizację własnej ambicji albo interesu!!!

  Polityka to BIZNES. Partia to FIRMA!

  Kto uważa inaczej jest ideowcem nieznającym życia lub bezczelnie kłamie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX