Internauci szydzą ze znanego brytyjskiego profesora. Uznał, że "Ben Laden wygrywa", bo...

04.11.2013 20:11
Richard Dawkins

Richard Dawkins (Fot. Wikimedia Commons)

Richard Dawkins, znany brytyjski ateista, ewolucjonista i publicysta, został wyśmiany przez internautów przez swój wpis na Twitterze dotyczący skonfiskowanego mu na lotnisku miodu. "Ben Laden wygrywa, na lotniskach na całym świecie, każdego dnia" - stwierdził. "Jesteś prawdziwą ofiarą terroryzmu" - kpią w komentarzach inni użytkownicy portalu społecznościowego. Sprawę opisuje m.in. brytyjski "The Independent".
Dawkins nie pierwszy raz zamieszcza na Twitterze opinie, które wywołują kontrowersje. Latem tego roku wywołał dyskusję wpisem: "W granicach znaczeniowych słowa 'człowiek', odnoszących się do kwestii moralności aborcji, każdy płód jest w mniejszym stopniu człowiekiem niż dorosła świnia".

Tym razem jednak jego opinia spotkała się z falą żartów ze strony internautów. Dawkins wyjaśnił na Twitterze, że na lotnisku skonfiskowano, a następnie wyrzucono mały słoik miodu, który miał przy sobie. Profesor uznał więc, że takie procedury świadczą o "wygranej Ben Ladena".

"Wystarczyło zapoznać się z zasadami przewożenia bagażu podręcznego"

"Jesteś prawdziwą ofiarą terroryzmu" - zażartował jeden z internautów. "Wystarczyło tylko zapoznać się z zasadami przewożenia bagażu podręcznego i nie trzymać tam słoika miodu" - zauważył inny. "Nie jestem pewien, czy twój słoik miodu był celem numer jeden Ben Ladena, ale rzeczywiście - wygląda na to, że wygrał" - kpił kolejny.

Wśród ponad 800 tys. obserwujących profesora na Twitterze osób znaleźli się jednak i tacy, którzy mieli więcej współczucia. "Ma pan rację. Po fali przemocy i rozlewu krwi wygrała taktyka terrorystów, która zaszczepiła w nas trwały strach" - napisał jeden z nich.

Międzynarodowe lotniska nie zezwalają na przewóz w bagażu podręcznym pojemników zawierających więcej niż 100 ml płynów.

Zagorzały ateista

Dawkins jest teoretykiem ewolucji biologicznej. Sławę zyskał m.in. dzięki wydanej w 1976 r. książce "Samolubny gen". Stwierdza w niej, że jednostką doboru naturalnego jest gen. Profesor jest także znany z krytyki religii, którą określił jako "niebezpieczny nonsens, który uczy wrogości wobec innych ludzi".

W 2006 r. napisał książkę "Bóg urojony", którą określił kulminacją jego krytyki wobec religii. Książka była bestsellerem w krajach anglojęzycznych, została przetłumaczona na ponad 30 języków.

Chcesz na bieżąco otrzymywać najważniejsze informacje? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie na żywo w Twoim telefonie!

Zobacz także
Komentarze (282)
Zaloguj się
 • damsob

  Oceniono 1160 razy 1028

  Prawda jest taka, że Dawkins ma rację. Terroryści zasiali strach, który teraz reguluje wiele sfer naszego życia.

 • eisbergh

  Oceniono 811 razy 713

  no coz... wiekszosc internautow to idioci, ktorzy dorwali sie do klawiatury i wydaje im sie (to troche dzieki mysleniu typu web 2.0), ze ich opinia jest rownowazna opinii eksperta czy naukowca.
  ...niestety dawkins ma racje. to jest wygrana bin ladena. to jest wygrana terrorystow. kazdy przejaw ograniczenia wolnosci w celu "zapewnienia bezpieczenstwa", kazdy przypadek, gdy boimy sie wsiasc do metra, autobusu, samolotu bo nie wiemy, czy nie zginiemy w zamachu jest wygrana ludzi typu laden, breivik i temu podobnych bandziorow, ktorzy w swoich podkutych w chinach i rosji butach zniszczyli demokratyczny, liberalny i daleki od skrajnych ideologii i fanatyzmu religijnego swiat zachodni. to, ze polowe swiata podsluchuje nsa, a druga polowe rosja, chiny czy inna korea polnocna to takze jest efektem dzialan terrorystow. bez wzgledu na to, czy gimbusy internetowe w polsce, czy wielkiej brytanii beda wysmiewac dawkinsa, to nie oni maja racje...

 • komarrek

  Oceniono 536 razy 446

  Facet ma rację no ale jak ktoś nie ogarnia za dużo małym rozumkiem to i głupio komentuje.

 • bartlomiej4

  Oceniono 380 razy 342

  Prawda jest taka, że zakaz wnoszenia płynów do strefy odlotów służy korporacjom zarządzającym lotniskami. Dzięki temu każdy musi kupić wodę od zdzierców w sklepikach na lotnisku. Jeśli chodzi rzekomo o bezpieczeństwo, to niech państwo ustali maksymalną cenę wody na przystępnym poziomie. Na lotnisku w Monachium na przykład, woda kosztuje 3,5 Euro za 0.75l! To jest terroryzm!

 • staszek_psychiatra

  Oceniono 300 razy 278

  ma rację, Bin Laden wygrał, a my przegraliśmy, bo nasze władze srają po gaciach przez słoik miodu

 • prababka44

  Oceniono 257 razy 191

  **"niebezpieczny nonsens, który uczy wrogości wobec innych ludzi"**

  krótko i rzeczowo.

 • michu

  Oceniono 219 razy 179

  Dzieci,
  nie pamiętacie już normalnych czasów, bo skąd?. Urodziliście się i dojrzewaliście w czasach stopniowego ograniczania wolności. Tu nie chodzi tylko o terroryzm. Państwo wkroczyło we wszystkie dziedziny życia i zaczyna regulować wszystko - od używek, kształtu butelek, rodzajów żarówek, obowiązujących typów opon samochodowych, po kierunek poruszania się po ścieżkach dla rowerów. Można wymieniać w nieskończoność. Oczywiście wszystko dla naszego dobra. Łykacie to jako stan naturalny. Ale to nie jest stan naturalny. Tylko wam się tak wydaje, bo nie znacie innego świata. I to nie Unia jest temu winna. To USA, ostoja wolności, zaczęła ten proces. I nie po 2001, ale dużo, dużo wcześniej. Unia tylko "nadgania zaległości". Fakt - jest wyjątkowo pilnym uczniem. Przeraża mnie tylko wasza uległość. To wy powinniście być buntownikami, tymi którzy zmieniają świat (vide lata 60., 70., 80.). A wy? Klikacie swoje lajki i stajecie się posłusznym bydłem. Nabijajcie się z Dawkinsa, obudzicie się z ręką w nocniku. Mnie już nie będzie, ale waszej przyszłości wam nie zazdroszczę. I wiecie co? Nie żałuję was, barany. Sami chcieliście

 • nihon

  Oceniono 86 razy 80

  Pani/Panie redaktorze, po pierwsze, proszę się podpisywać pod swoimi wypocinami. Co to za maniera, stosowania skrótów pisząc teksty publiczne.

  Po drugie, R. Dawkins ma rację, Ben Laden i jemu podobni niestety wygrali pod wieloma względami. Przez nich są takie procedury na lotniskach i w wielu innych dziedzinach życia. To, że paru internautów nie zrozumiało krótkiego tekstu nie znaczy, że należy to powielać pod idiotycznym tytułem, który sugeruje, że wiadomość jaką chciał przekazać profesor Dawkins jest trywialna.

  Proponuję zapoznać się z dokonaniami profesora oraz z jego publikacjami i nie poniżać się więcej takimi tekstami z głodnymi nagłówkami.

  Również, proponuję czasami zastanowić się chwilę dłużej nad sensem użytych przez drugą osobę słów.

 • misio1942

  Oceniono 133 razy 55

  To nie terroryści zasieli strach tylko antyterroryści próbują nami rządzić i narzucają co i jak mamy robić

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje