W USA będzie można grać w gry, oglądać filmy i słuchać muzyki w samolocie

Federalna Administracja Lotnictwa USA łagodzi restrykcje dotyczące używania urządzeń elektronicznych w samolotach. Nowe regulacje umożliwią m.in. oglądanie filmów, słuchanie muzyki i granie w gry komputerowe.
Pasażerowie będą mogli używać urządzeń elektronicznych m.in. podczas startów i lądowań w samolotach, które będą spełniać określone kryteria ochrony systemów pokładowych przed zakłóceniami elektronicznymi.

Większość nowoczesnych samolotów spełnia te kryteria, jednak zmiany nie wejdą w życie od razu - terminy będą zależały od konkretnych linii lotniczych.

Nadal nie będzie można dzwonić

Nadal nie będzie można z pokładu samolotu łączyć się z internetem, wysyłać e-maili, SMS-ów ani ściągać danych z internetu, gdy maszyna będzie się znajdować na wysokości poniżej 3 tys. metrów.

W takim przypadku cięższe urządzenia, takie jak laptop, będą musiały być schowane, a smartfony, tablety i inne urządzenia przestawione na tryb "samolot". Cały czas zakazane będzie też wykonywanie połączeń telefonicznych.

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (35)
W USA będzie można grać w gry, oglądać filmy i słuchać muzyki w samolocie
Zaloguj się
 • blue911

  Oceniono 1 raz -1

  Dlatego hameryckimi liniami nie latam za ocean. Strach z bydlem niepoczytalnym leciec.

 • kapitankloss2

  0

  Wiadomosc Chiba nieco spozniona. Podrozowalem niedawno samolotem w USA I gadzety byly w powszechnym uzytku. Oprocz startu I ladowania oczywiscie.

 • supertlumacz

  Oceniono 4 razy 0

  Swoboda prawie jak w PRL przed 40+ laty .

  Wtedy dopiero na PÓŁ GODZINY PRZED PLANOWANYM ODLOTEM zaczynano sprzedawać ulgowe bilety w miarę wolnych miejsc. Ulga wynosiła 50%, Pamiętam do dziś wszelkie szczegóły bo latałem Gdańsk (lotnisko we Wrzeszczu) - Warszawa (Okęcie) dziesiątki razy. Taki bilet byl w cenie biletu studenckiego na pociąg pospieszny -2kl, lub na osobowy - 1 klasa na tej samej trasie. Zawsze An24 i zawsze cukierek aby ssając go łatwiej przezwyciężyć zmianę ciśnienia w uszach...

  Czy policja lotniskowa w USA zacznie nosić numery identyfikacyjne jak MO w PRL na lotnisku?

 • arhangel

  Oceniono 7 razy 7

  to zrozumiałe
  będa mieli wiecej mikrofonów i kamer do monitorowania na bieżąco sytuacji na pokładzie

 • my_kroolik

  Oceniono 14 razy 14

  Kompletne wariactwo, porównywalne do zapomnianego juz zakazu rozmów przez komórki na stacjach benzynowych. Nie na absolutnie żadnych dowodów, że komorki interferują z elektroniką pokładową, ale urzędy boją się odwołać zakaz uświęcony latami trwania.

 • ludzie-sa-rozni2

  Oceniono 6 razy 4

  Szybko się domyślili, że oglądając filmy czy słuchając muzyki w nowoczesnych samolotach nie można zabić człowieka.

  ----

  Jak dostać pracę używając fałszywego zdjęcia: kawalek-chodnika.blogspot.com/2013/10/jak-dostac-prace-uzywajac-faszywego.html

 • villiers

  Oceniono 7 razy -5

  >>W USA będzie można grać w gry, oglądać filmy i słuchać muzyki w samolocie<<
  A poza samolotem nie wolno słuchać ?

 • des4

  Oceniono 8 razy -4

  No patrz mieciu, debile. Tylko to ty lecisz do nich zrobionymi przez nich samolotami, rowy kopać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX