Sikorski na Twitterze: Wstyd mi przed żoną za antysemickie komentarze moich rodaków

29.10.2013 11:13
Anne Applebaum

Anne Applebaum (Fot. Bartosz Bobkowski / AG)

Anne Applebaum, żona Radosława Sikorskiego, udzieliła wywiadu portalowi Onet.pl. Pod rozmową pojawiły się agresywne i wulgarne komentarze, często o antysemickim wydźwięku. - Wstyd mi przed żoną za moich rodaków - napisał na Twitterze minister spraw zagranicznych.
Niestety, nie mogę zalinkować mojego wywiadu dla dużego, polskiego portalu, bo komentarze pod nim sa wulgarne, seksistowskie i antysemickie - napisała na Twitterze Anne Applebaum.

Żona Radosława Sikorskiego odniosła się do swojej rozmowy z serwisem Onet.pl na temat książki "Za żelazną kurtyną. Ujarzmienie Europy Wschodniej 1944-1956", którą ostatnio wydała.

Rzeczywiście, pod wywiadem pojawiły się komentarze na temat "żydokomuny" i sugestie, żeby autorka zajęła się raczej sprawami Izraela, a nie Polski.

Sprawę skomentował też na Twitterze Radosław Sikorski. "Wstyd mi za moich rodaków" - napisał minister spraw zagranicznych.

Anne Applebaum to dziennikarka i publicystka "Washington Post". Ukończyła Yale, uczęszczała także do London School of Economics i uniwersytetu w Oksfordzie. Na przełomie lat 80. i 90. była korespondentką "The Economist" w Polsce. Za książkę "Gułag" dostała w 2004 roku Nagrodę Pulitzera.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Zobacz także
Komentarze (406)
Zaloguj się
 • mecenas28

  Oceniono 353 razy 189

  a czy żonie jego wstyd za żydów za to co robią z palestyńczykami !!!

 • lsr44

  Oceniono 393 razy 187

  Nie widze zeby te komentarze roznily sie od tych jakie sa pod artykułami o Polakach. Jad i złosliwosc to typowe w polityce. Antysemityzmu tam malutenko, chyba ze przypomnienie pochodzenia jakiegos prokuratora stalinowskiego jest antysemityzmem.

 • cotyznow

  Oceniono 400 razy 186

  Nie obchodzi mnie, jakiego pochodzenia jest Appelbaum, nie mam nic do Żydów i nie z tego powodu czuję do niej nienawiść i wściekłość. Oburza mnie jej autorytarne wypowiadanie się na temat PRL-u, który zna jedynie z propagandowych ulotek i bredzenia swojego męża karierowicza. Pomysł zburzenia Pałacu Kultury i Nauki jest dowodem na obsesje i urojenia wynikające z zatrucia umysłu chorą ideologią. A brednie o tym, że jedynie przynależność do PZPR dawała w PRL szansę na karierę i godne życie , to są po prostu kłamstwa,dlatego dla mnie, Żydówka, czy nie,jest podłą kłamczynią.

 • jerjar

  Oceniono 843 razy 171

  Dla mnie od wielu lat stosunek do Żydów, do Zagłady, do antysemityzmu jest moralnym papierkiem lakmusowym. Nigdy się na nim nie zawiodłem. Nienawiść okazana w tych sprawach zostanie potwierdzona podłością w zupełnie innych dziedzinach.

  Ale przecież nie tylko Onet. Byle wzmianka w Gazeta.pl o Żydach powoduje, że na forum czarno się robi od robactwa antysemityzmu, tej hańby naszego Narodu.

 • white_lake

  Oceniono 304 razy 156

  a mnie jest wstyd za ciebie, Radziu, bo twoje ministrowanie to jakiś kiepski żart, i co wy oboje macie do PKiN? to jakaś rodzinna uraza jest, czy co? możecie sobie burzyć kurniki na swojej zdekomunizowanej (ha, ha, ale dowcip!) posiadłości, a od Warszawy wara!
  a tak w ogóle, może w USA będzie wam lepiej, co?

 • blue911

  Oceniono 81 razy 57

  Mieszkam w Stanach: nie spotkalem dotad bardziej rasistowskiego narodu niz zydowski. A mieszkalem na roznych kontynentach w 3 krajach. Czyby caly swiat zmowil sie przeciwko nim czy moze oni draznia I pogardzaja calym swiatem?......Warto pomyslec,Radeczku. Oczywiscie, znamienite wyjatki zawsze sie zdarzaja tu I tam.

 • kosznasmieci

  Oceniono 64 razy 54

  A mnie przed moją żoną wstyd z powodu Sikorskiego!

 • nie.mam.20

  Oceniono 65 razy 53

  czy pani zonie wstyd za anty-polskie wystapienia obywateli Izraela oraz Zydow w USA, Australii....reszcie swiata?

 • nazwa_niepoprawna

  Oceniono 143 razy 51

  Straszne rzeczy po prostu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje