Sensacyjny wynik Platformy. PiS z dużym spadkiem [NOWY SONDAŻ]

PO ma 9-punktową przewagę nad PiS. Na partię Donalda Tuska chciałoby głosować 41 proc. Polaków. To 11-punktowy wzrost w stosunku do poprzedniego badania. PiS z poparciem 32 proc. stracił 7 punktów procentowych - wynika najnowszego sondażu TNS dla ?Wiadomości?.
W sondażu dla "Wiadomości" SLD ma 11-procentowe poparcie; to spadek do poprzedniego badania o 3 punkty procentowe. Twój Ruch z 5-procentowym poparciem balansuje na granicy progu wyborczego. Twój Ruch zaliczył spadek o 1 punkt. Do Sejmu nie wchodzą PSL (3 proc.), Nowa Prawica (3 proc.), Solidarna Polska (2 proc. i PJN (1 proc.).


- PiS porzucił rolę gospodarczego recenzenta rządu i wrócił do badania przyczyn katastrofy smoleńskiej. To się nie opłaca - mówi portalowi tvp.info dr Olgierd Annusewicz, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. - Mamy teraz bardzo duży elektorat niezdecydowany, "pływający" między partiami. PiS traci tych, których wcześniej zyskał - dodaje.

Platforma będzie rządzić z SLD?

Tak wysoki wynik w wyborach dałby Platformie możliwość samodzielnego rządzenia albo w sojuszu z partią Millera.

Gdyby jednak te preferencje polityczne Polaków się utrzymały, Platforma mogłaby rządzić samodzielnie lub w koalicji z SLD. - Leszek Miller takiej koalicji bardzo by chciał, bo dawałaby mu ona pewien polityczny oddech - tłumaczy Annusewicz. 

Podstawą procentowania są osoby, które planują wziąć udział w wyborach i wiedzą, na kogo będą głosować. Wśród ogółu 22 proc. badanych deklaruje, że nie poszłoby na wybory, a kolejne 42 proc. nie wie, na kogo zagłosować. 

Badanie przeprowadzono w dniach 22-24 października.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (390)
Sensacyjny wynik Platformy. PiS z dużym spadkiem [NOWY SONDAŻ]
Zaloguj się
 • darw77

  0

  Kiedy czytam te komentarze mam ochotę doprowadzić do zalegalizowania wam tych narkotyków - tak byłoby szybciej.

 • kakaz39

  0

  A co na to sam Prezes ?

 • kmicic-1-1

  Oceniono 1 raz 1

  A no właśnie jeżeli czołowy polityk PiS twierdzi że gdy by Most Grota i trasa AK były remontowane przed referendum to na pewno by to referendum wygrali. Nie wiem śmiać się czy płakać ale takim twierdzeniami wyborów się ni wygrywa bo to jest normalny kretynizm. A o poczynaniach Antka już nie wspomnę bo normalna groteska.

 • partia_niewidzialnych

  Oceniono 1 raz -1

  Powiem szczerze: religia nie pozwala mi zabijać, ale płakałbym ani sekundy po tym bydle.

 • 3.janusz

  Oceniono 3 razy -1

  -
  Zawsze uważałem,że Polacy,mimo wielu naszych wad,nie są Narodem idiotów.
  No, 32 % można uzbierać w każdej nacji,które też mają swoich Kaczyńskich,Macierewiczów,Hofmanów,Błaszczaków,Brudzińskich i Kempy.
  Najważniejsze,że ludziom otwierają się oczy i idzie ku normalności.
  -

 • kajetan907

  Oceniono 1 raz 1

  Tusku musisz!!!
  A

 • panpererinos

  Oceniono 4 razy 2

  No i PiSowscy hipokryci zawyli - jak kilka tygodni temu badania prowadzone tą samą metodą dawały przewagę PiS - TNS był dobry, i badania i metodologia były dobre, jak teraz przewagę ma Platforma- to zaraz - manipulacja, oszustwo, niereprezentatywna grupa, zła metoda. Jak Kali - to dobrze, jak Kalemu... Hipokrycja, hipokryzja, hipokryzja!

 • imek1

  Oceniono 4 razy 2

  Brawo Maciarewicz, tylko tak dalej a PIS będzie zdołowany. Nie trzeba będzie wydawać w PO forsy na kampanię wyborczą, sukces PO załatwią ludzie typu Antka M.

 • elucidator

  Oceniono 3 razy 3

  Serdecznie dziekuje Antoniemu Macierewiczowi za doskonala robote. Oby tak dalej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX