Radny mówi "nie" Halloween w radomskich szkołach. Chce spisu imprez "pogańskich i satanistycznych"

Sławomir Adamiec, radny z Radomia, sprzeciwia się organizacji w szkołach imprez halloweenowych. Jego zdaniem zwyczaj jest "pogański i satanistyczny". Chce od prezydenta listy imprez, które będzie analizować.
- "Nie" dla Halloween w radomskich szkołach - mówi radomski radny z PiS Sławomir Adamiec. Samorządowiec zapowiedział, że w najbliższym czasie zwróci się do prezydenta Radomia z prośbą o przedstawienie szczegółowych danych dotyczących imprez i zabaw szkolnych spod znaku Halloween i wraz z analizą przedstawi je opinii publicznej.

"Zabawa rzekomo niewinna"

Radny Adamiec zwraca uwagę, że "od wielu lat w Polsce, w czym Radom nie jest odosobniony, pogański i satanistyczny zwyczaj Halloween robi furorę za sprawą świadomej wirtualnej kreacji mediów, upowszechniania go w szkołach i bardzo agresywnej promocji w sieciach handlowych".

Dodaje, że ta "rzekomo niewinna zabawa, całkowicie obca chrześcijańskiej kulturze i zdrowemu rozsądkowi, stoi jednak przede wszystkim w sprzeczności z przeżywaniem święta Wszystkich Świętych i wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych".

Biskupi mówili: to nie harmonizuje z naszą tradycją

- Mówił o tym w ubiegłym roku bp Henryk Tomasik, przestrzegając przed błędnym rozumieniem i przeżywaniem szczególnie przez dzieci i młodzież szkolną świątecznych dni listopadowych - przypomniał Sławomir Adamiec.

Biskup radomski mówił m.in., że "dzień Wszystkich Świętych to dziękczynienie za wszystkich świętych, za ludzi, którzy przeszli życie drogą Ewangelii, zaś 2 listopada to dzień modlitw za wszystkich wiernych zmarłych. Próby wprowadzania innych zwyczajów nie harmonizują z naszym chrześcijańskim duchem i kulturą".

Horoskopy też złe

Radny Adamiec podkreślił, że Halloween, korzystanie z horoskopów, astrologii, przepowiedni, wróżb, zjawisk, jasnowidztwa czy posługiwanie się medium stoi całkowicie w sprzeczności nie tylko z nauczaniem Kościoła katolickiego, ale i ze zdrowym rozsądkiem.

- Wprowadza zamęt nie tylko w umysłach i kształtowaniu postaw szacunku młodych ludzi do życia i "sacrum śmierci", ale jest zupełnie sprzeczne z rozumnym kształceniem, do którego rzekomo powołany jest system oświatowy - powiedział radny.- Dlatego wierzę, że dyrektorzy i nauczyciele radomskich szkół, a przede wszystkim sami rodzice, powstrzymają w systemie oświatowym promocję Halloween - dodał Adamiec, który jest również hetmanem Bractwa Kurkowego św. Sebastiana w Radomiu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (392)
Radny mówi "nie" Halloween w radomskich szkołach. Chce spisu imprez "pogańskich i satanistycznych"
Zaloguj się
 • jedyny_twardziel

  0

  Oooo ! Wreszcie jakiś
  Mądry gość,
  Który głuptasiom
  Mówi dość.

 • demetria11

  Oceniono 4 razy 2

  Ciekawe czemu jeszcze przed przeczytaniem artykułu było jasne, że musi chodzić o radnego z Pisu?

 • inkwizytorstarszy

  Oceniono 2 razy 2

  Kościół widząc malejące wpływy od owieczek wpada w panikę.
  Zabawy małolatów zagrożeniem dla kapłanów ! Tresura od małego coś się nie sprawdza....
  Sławomir Adamiec, radny z Radomia musiał mieć obiecane wsparcie Kościoła w wyborach i rzuca kamieniami oskarżeń w niewierne owieczki....
  Tak się sprzedać za utrzymanie się na stołku radnego...wstyd.

 • ayouseptim

  Oceniono 4 razy 4

  Wobec tego, radny na tą swoją listę niech wpisze też tzw. "Święto Zmarłych" wraz z "Zaduszkami", bo to też POGAŃSTWO.

 • wiesscar

  Oceniono 3 razy -1

  ladne kwiatki, tyle sie bronilismy przed ruyfikacja i germanizacja a teraz to co najgorsze z USA bierzemy,
  amerykanizacji trzeba w szkolach powiedziec stop, chodzi o te glupoty, bo nauka, technika, kultura OK ale bez tych ich glupot, niedlugo strzelanki w szkolach miec bedziemy, wladza juz robi w szkole cwiczenia antyterrorystyczne,

 • klossbruner

  Oceniono 2 razy 2

  Po co Polsce swieto anglosasow I jankesow? Przeciez my Polacy mamy swoja kulture od tysiecy lat.
  Mozna ustalic karnawal na gorze Sleza pod Wroclawiem. Tam jest ten slynny misiu z kamienia. Przy okazji ruszylaby ekonomia dla tego regionu...I mozna by rozpowszechniac na swiat cos nowego. Sciagac dolary do Polski!

 • jantos51

  Oceniono 3 razy 1

  Znalazł się reformator który walczy o poparcie kk' a kto temu bydlakowi który nic prawdopodobnie w życiu nic nie zrobił chce sięzasłuzyć dla nirobów watykańskich.

 • misiekczarny2

  Oceniono 3 razy 3

  No pewnie, ateiści tylko grzeszą, nie wiedzą co to miłość, dobro i moralność. Tak ci biedactwo na tych niedzielnych kazaniach powtarzają?
  I jak to jest ? Tyle katolików i tyle patologii. Ja tam nie wiem kto lepszy, katolik czy nie katolik. Pewnie różnie bywa.
  Wiem natomiast, że z samodzielnym i logicznym myśleniem u wielu katolików jest problem.

 • pablobodek

  Oceniono 4 razy 4

  Radny Adamiec powinien w końcu zapoznać się z Konstytucją RP i nie lobbować w interesie watykańskiego okupanta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX