Najnowszy sondaż: Co się stało w Smoleńsku? Polacy już nie wiedzą, komu wierzyć

Aż 45 procent Polaków nie wie, komu wierzyć w kwestii wyjaśniania katastrofy smoleńskiej. 36 procent badanych przyznaje, że przekonują ich wyjaśnienia polskiej komisji Jerzego Millera. Parlamentarnemu zespołowi Antoniego Macierewicza wierzy 14 procent pytanych. Tylko 5 procent ankietowanych przekonuje raport MAK - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska dla ?Wiadomości? TVP1.
Z najnowszego sondażu TNS Polska przeprowadzonego dla "Wiadomości" wynika, że Polakom coraz trudniej jest identyfikować się z konkretną wersją wydarzeń w Smoleńsku. Aż 45 procent ankietowanych przyznało, że nie wie, w czyje wyjaśnienia wierzyć. To o 11 punktów procentowych więcej niż w kwietniu. To wskazuje, że społeczeństwo jest coraz bardziej zdezorientowane.

Miller najbardziej wiarygodny

Za najbardziej wiarygodne uchodzą wyjaśnienia polskiej komisji Jerzego Millera, które przekonują 36 procent Polaków. Ich liczba jednak nieznacznie spadła, bo pół roku temu za tą wersją opowiadało się 39 procent badanych. Znacznie więcej zwolenników stracił zespół parlamentarny Antoniego Macierewicza. Jeszcze pół roku temu wierzyło mu 22 procent ankietowanych - dziś tylko 14.

Za najmniej wiarygodną uznawana jest rosyjska wersja wydarzeń w Smoleńsku znajdująca się w raporcie MAK. Przekonuje jedynie 5 procent badanych.

Badanie przeprowadzono w dniach 22-24 października 2013 roku na reprezentatywnej grupie dorosłych mieszkańców Polski metodą wywiadu telefonicznego.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (265)
Najnowszy sondaż: Co się stało w Smoleńsku? Polacy już nie wiedzą, komu wierzyć
Zaloguj się
 • india.wr

  0

  większość Polaków to idioci, wierzą w bajki biblijne, wierzą, że świat powstał przed Dinozaurami, do niedawna wierzyli jak ich duchowi przywódcy w Watykanie, ze świat jest płaski a Ziemia jest centralnym i jedynym we wszechświecie rajem dla ludzi, wierzą egzorcystom, tarotowi, szamanom z Nigerii, i swoim nieukom proboszczom.
  Cóż dziwnego, że nie wiedzą czy wierzyć w naukowe ekspertyzy.

 • moher.do.bulu

  0

  Ilu z tych 36% potrafi wskazać róznice między raportami Millera i MAK, że raport Millera uważają za wiarygodny, a MAK-u juz nie...?

 • nedlog123

  Oceniono 2 razy 0

  Nic dziwnego, że PiSior schował Maciorę do szafy. W przeciwnym razie notowania tej super-partii oscylowały by też w okolicach 15%

 • edwin222

  Oceniono 3 razy 1

  Czym różni się raport Millera od Anodiny?.Czy ktoś mądry może mi to wyjaśnić.Widać,że przynajmniej 60% wogóle nie wie o czym mówi.

 • czesio48

  Oceniono 3 razy -1

  JEDNO PEWNE PRZYGOTOWANIA DO WIZYTY I PÓŹNIEJSZE ŚLEDZTWO TO PARAODIA

 • moher.do.bulu

  Oceniono 5 razy 1

  60% nie wierzy w propagandową wersję, forsowana przez Państwo Polskie, a właściwie Folwark Tuska i jego medialnych propagandzistów, z Klozetą na czele. Może więc społeczeństwo dostrzeże również, że gospodarcze cuda Tuska to jeszcze większa ściema, niż raPOrt Millera i przegoni tę złodziejska hołotę?

  Na marginesie: czemu nie można wpisywać komentarzy na temat (+) Tadeusza Mazowieckiego i dlaczego w Klozecie jego życiorys zaczyna się w latach 70'??? Gdzie mogę przeczytać kim był i co robił w latach 50' i 60'?

 • inkwizytorstarszy

  Oceniono 2 razy 0

  " Polacy już nie wiedzą, komu wierzyć"
  O przepraszam, nie wszyscy!
  Tylko sekta nieszczęśników którzy zawsze i wszędzie szukają winnych tego że im jest źle...

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 1 raz 1

  W TU-154 zabrakło naczelnego przewodnictwa. To nie to samo, co "dowództwo"! Ciekaw jestem, czy Polska w ogóle zdaje sobie sprawę, na czym polega różnica! Naczelne przewodnictwo jest "zdalne" nie tylko "na miejscu"! Ktoś powinien był śledzić ten lot w Warszawie, każdą jego sekundę!

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 2 razy 0

  Pytanie jest, kto im kazał zejść aż tak nisko, mając na pokładzie najważniejsze osobistości w kraju? Gdy na pokładzie jest Prezydent, życie jego nie powinno być tylko i wyłącznie w rękach kontrolerów rosyjskich i pilotów. A tamtym samolocie zabrakło tego, co Amerykanie nazywają "leadership"!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX