Co po wyborach w PO? Schetyna jest potrzebny Tuskowi, ale premier pewnie się nie przełamie [KOMENTATORZY]

Według Renaty Grochal z ?GW?, najprawdopodobniej Grzegorz Schetyna wygra wybory na szefa dolnośląskiej PO. Ale nie powinniśmy oczekiwać, że były szef MSWiA wróci do rządu. - Raczej nie widzę szans na pojednanie Tuska i Schetyny. Nie ma gotowości emocjonalnej, żeby poważnie porozmawiać - mówiła w TOK FM.
W weekend odbędą się ostatnie wybory lokalnych władz PO. Największe emocje budzi pojedynek na Dolnym Śląsku. Przeciwnikiem obecnego przewodniczącego Grzegorza Schetyny jest wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Jacek Protasiewicz.

- Dziennikarze "Gazety Wyborczej" z Wrocławia oceniają, że stosunek sił między Schetyną i Protasiewiczem to 60 do 40. Wygra więc były minister spraw wewnętrznych. Ludzie Donalda Tuska będą więc rządzić w 10 regionach, a Schetyny w pięciu lub sześciu, bo jego człowiek - Robert Tyszkiewicz - ma szanse na zwycięstwo na Podlasiu - powiedziała Renata Grochal z "Gazety Wyborczej" w "Poranku Radia TOK FM".

Czy przyjdzie ocieplenie?

Relacje między premierem Tuskiem i wiceprzewodniczącym PO - Schetyną - to jeden z najważniejszych tematów dotyczących Platformy. Kiedyś stanowili nierozłączną parę. Afera hazardowa zmiotła Schetynę z rządowego fotela. A potem było już tylko coraz gorzej...

"Ze Schetyną po rozwodzie. Ale dziecka, czyli PO, nie zostawimy" - zapowiedział premier>>

Czy po zakończeniu lokalnych wyborów przyjdzie czas na ocieplenie relacji? - Ten konflikt trwa od 2009 roku. Moim zdaniem raczej nie widzę szans na pojednanie Tuska i Schetyny. Nie ma gotowości emocjonalnej, żeby poważnie porozmawiać. Byłabym bardzo zaskoczona, gdyby premier wzniósł się ponad niechęć do Schetyny i doszłoby do reintegracji partii - oceniła Grochal.Dziennikarka uważa, że były minister spraw wewnętrznych bardzo przydałby się premierowi. - Pomógłby Donaldowi Tuskowi w kwestii, w której premier nie do końca sobie radzi. Kiedy Schetyna był w rządzie, to pełnił rolę karbowego, pilnował porządku. Uważam, że jego powrót byłby wzmocnieniem.

Nie ma nic ważniejszego

Dla publicysty Tomasza Wołka reintegracja PO jest największym wyzwaniem, przed jakim stoją władze partii rządzącej. - To ważniejsze nawet od rekonstrukcji rządu. Pojednanie byłoby bardzo ważnym sygnałem dla opinii publicznej, że Platforma po tych wszystkich burzach i sporach zasklepiła rany. I znów stanowi polityczną jedność - mówił w TOK FM.To mogłoby być poważnym argumentem dla wyborów przed rozpoczynającym się w przyszłym roku wyborczym serialem. Przypomnijmy, w 2014 roku czekają nas wybory samorządowe i do Parlamentu Europejskiego. A za dwa lata wybierać będziemy parlamentarzystów i prezydenta.

Gowin przepowiada: Schetynę czeka luksusowe wygnanie w PE>>

Więcej o:
Komentarze (6)
Co po wyborach w PO? Schetyna jest potrzebny Tuskowi, ale premier pewnie się nie przełamie [KOMENTATORZY]
Zaloguj się
 • partia-oszustow

  Oceniono 2 razy 0

  Ryże to wredne. Schetyna o tym wie, ale jest za krótki bez służb rodem z PRL.

 • chi_neng1

  Oceniono 1 raz 1

  @ kobiety_wino_taniec_spiew

  A jak oceniaja dzisiaj Kaczynskiego i Antka ?

 • chi_neng1

  0

  A ja mam nadzieje, ze wreszcie doceni i zmieni zdanie, dla dobra kraju.

 • kobiety_wino_taniec_spiew

  Oceniono 4 razy 0

  wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/441494,jedne-z-najgorszych-notowan-rzadu-w-tej-kadencji-jak-oceniaja-tuska-sondaz.html

 • sklave

  Oceniono 5 razy 1

  Panie Grzegorzu wieczne zacieranie rąk i czarujący uśmiech już nie wystarcza.
  Czas zakasać rękawy i mieć swoje zdanie a nie jak papuga powtarzać po szefie.
  Tusk za europejskość sprzedał Polskę. Zanim co niektórzy
  zorientują się to Tusk, Rostowski i pozostała banda wylądują na intratnych stanowiskach w instytucjach międzynarodowych razem ze zagrabionymi majątkami.....
  Gif ruchomy:
  Ciocia Angela z domu Kaźmierczak i wujaszek Donek w tangu argentyńskim.
  Foto na stronie: sklave.manifo podstrona galeria

 • partia-oszustow

  Oceniono 3 razy -1

  Ryże to wredne. Chyba każdy to wie i nie trzeba tego udowadniać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX