Tym: Wyobrażam sobie, jak by wyglądała codzienność, gdyby do władzy doszli Kaczyński, Hofman i Macierewicz, bo 50 lat żyłem w innym cyrku

- Wyobrażam sobie, jak by wyglądała codzienność, gdyby do władzy doszli Kaczyński, Hofman i Macierewicz, bo 50 lat żyłem w innym cyrku. Jeśli ktoś uważa, że przesadzam, to zapewniam go, że nie - pisze w najnowszej ?Polityce? Stanisław Tym.
- Mało mi łba nie urwała ubiegłotygodniowa polityczna wichura - pisze publicysta, przywołując ostatnie "ofensywy" Prawa i Sprawiedliwości: referendum warszawskie, konferencję smoleńską. Pisze też o nadchodzących obchodach 11 listopada. "A wszystko z nadzieją, że uniesienie patriotyczne ogarnie cały kraj i będzie budowało nową świadomość Polaków.

- Przecież PiS świadomie buduje rzeczywistość z kosmosu wziętą, żongluje symbolami i strzępami naszej historii - napisał Tym. - Czy ma to jakiś związek z realnym życiem? Oczywiście, że nie ma, ale taki jest właśnie program tej partii - dymy świec i kadzideł, nocne czuwania oraz pięćdziesiąta konferencja smoleńska z udziałem najwybitniejszych ekspertów parapsychologii porównawczej - mają przesłonić ludziom świat i jego prawdziwe problemy. Cynizm tego pomysłu jest obezwładniający. A przecież mamy jeszcze drugą stronę tego przepięknego medalu - straszenie upadkiem państwa, łamaniem zasad demokracji , goebbelsowską propagandą rządu, oskarżaniem władz o udział w zbrodniczych spiskach przeciwko narodowi polskiemu itp., itd. Każdy nowy tramwaj jedzie złą trasą, każdy nowy most powinien stać w innym miejscu, a każdy kawałek niezbudowanej drogi to wynik wszechogarniającej nas korupcji.

Cały felieton w najnowszej "Polityce".

Więcej o:
Komentarze (23)
Tym: Wyobrażam sobie, jak by wyglądała codzienność, gdyby do władzy doszli Kaczyński, Hofman i Macierewicz, bo 50 lat żyłem w innym cyrku
Zaloguj się
 • dudibudi

  Oceniono 4 razy -4

  TW TYM znowu zostaje uruchomiony, ubecki klaun .

 • janek-2007

  Oceniono 3 razy 3

  Ja nie byłbym mimo wszystko takim pesymistą
  Choć optymistą też nie jestem
  Pies czyli kot
  Mnie się wydaje że gdyby doszli do władzy To mając doświadczenie jak łatwo ją stracili niedawno temu Robili by wszystko aby się gawiedzi przypodobać
  Żeby osiągnąć przypodobanie byli by w stanie zrobić największe świństwo i powtrącać rywali do więzień jak Julię Tymoszenko
  Oczywiście ze by tak zrobili
  Znaczy pies czyli kot
  Trzeba bardzo uważać aby małpa nie dostała brzytwy do łapy Czy może do ręki ?

 • labidola

  Oceniono 4 razy 0

  No, Stasiu, pora na wyliczanie.
  Sam się o to prosiłeś.
  1.>>Każdy nowy tramwaj jedzie złą trasą, każdy nowy most powinien stać w innym miejscu, a każdy kawałek niezbudowanej drogi to wynik wszechogarniającej nas korupcji.<< -- a co, może się coś nie zgadza?. Zestawiając te „przykłady” czerpiesz z pokladów własnej podświadomości, doskonale wiesz, że tak właśnie jest -- kurestwo i łajdactwo przeciw obywatelstwo to u nas norma...
  2. Mówisz Stachu o 50 latach cyrku? To temu cyrkowi zawdzięczasz WSZYSTKO -- od kariery a rebours po miłość do leśnych eremów. Bez tego cyrku i kontrkulturowych talentów (STS, Bareja itp.) w ogóle by cię chłopie nie było. Dzisiaj jesteś kompromitująco arogancki -- na tle MISIA wypadasz, jak najprawdziwszy Ochódzki.
  3. Nie popisuj się zbyt zawiłą terminologią typu „parapsychologia porównawcza”, bo to za trudne na twoją głowę. I nie powołuj się na 50 lat cyrku, jak na niepowtarzalne, osobiste doświadczenie, bo obrażasz ludzi, którzy rzeczywiści walczyli o godność, a nie dowcipkowali przy „męskiej wódce”, w tej liczbie MNIE i moje dzieci, które nigdy nie osiągnęły statusu, na który zasługiwały inteligencją i talentami. Zapewniam cię, że gdyby w 1989 podjęto „ryzyko” prostej kontynuacji Drugiej Rzeczypospolitej, zamiast eksperymentować z mafijnym neokolonializmem, to nie tylko moje dzieci i do nich podobni żyliby na poziomie, ale i TY miałbyś zupełnie co innego do powiedzenia, zamiast pierdzieć po raz kolejny bzdury dla lemingów, którzy już nigdy się nie dowiedą, jak Polska mogła wyglądać.

 • jurekzoliwy

  Oceniono 35 razy 29

  Prawdziwy patriota, kochający Polskę Polak, zrobi wszystko by nie dopuścić do rządzenia Polską pseudopatriotów czyli PiS-u.
  W biblijnej opowieści o sądzie Salomona w sporze dwóch matek o dziecko jedna z nich była gotowa zrezygnować ze swych praw aby tylko dziecko nie ucierpiało; druga natomiast gotowa była rozerwać dziecko na dwie połowy aby i ta druga dziecka nie dostała. Podobne jest podejście PiS-u do spraw Polski.

 • vincent48

  Oceniono 38 razy 32

  Przecież Pis czerpie pełnymi garściami z dorobku czołowego propagandzisty świata jakim był Geobels..Słynne wystąpienie prezesa mówiące że Polska nie jest państwem a kondominium Niemiec i Rosji........Tak własnie mówił Geobels 28 czerwca 1929 r w Reichstagu o tym że Niemcy nie są państwem ale kolonia imperialzmu angielskiego......

 • foniawizja

  Oceniono 49 razy 37

  Podzielam Pana poglad w 100%

 • bog43

  Oceniono 26 razy 22

  Co by było ? ano bardzo dużo , małpy przychodziły by do ZOO oglądać normalnych ale w klatkach , nie znam tylko cen biletu do tego cyrku .

 • nedlog123

  Oceniono 81 razy 71

  Panie Staszku, problem w tym że Polacy jako naród w 30% wykazują zidiocenie. Czy to dużo czy mało w porównaniu do innych narodów - nie wiem. Smutne to w każdym razie.

 • jedrek490

  Oceniono 62 razy -44

  I nadal wtym PRLowskim cyrku żyjesz, tylko włóż okulary bo w tym wieku niczego bez szkieł nie pojmiesz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX