"Ułaskawienie Ikonowicza to będzie zły sygnał. Prace społeczne to nic uwłaczającego"

Dominika Wielowieyska nie chce ułaskawienia Piotra Ikonowicza. Działacz został skazany na prace społeczne za naruszenie nietykalności cielesnej podczas eksmisji. Wyroku nie wykonał, liczy na przychylność prezydenta. - Prace społeczne nie są niczym uwłaczającym. Ułaskawienie będzie sygnałem dla tych, którzy lekceważą wyroki sądów. Będą domagać się szczególnego traktowanie. Nie wiem naprawdę, z jakiego powodu - mówiła Wielowieyska w TOK FM.
Dominika Wielowieyska nie zgadza się z opinią Jacka Żakowskiego na temat sprawy Piotra Ikonowicza.

Publicysta "Polityki" pyta dziś w "Gazecie Wyborczej", dlaczego prezydent nie ułaskawił jeszcze Piotra Ikonowicza. Lewicowy działacz nie wykonał wyroku sądu z 2008 roku. Został skazany na prace społeczne za naruszenie nietykalności cielesnej właściciela mieszkania. Do zdarzenia doszło w 2000 roku, kiedy Ikonowicz brał udział w blokowaniu eksmisji pary emerytów.

Żakowski sugeruje, że na ułaskawieniu sprawa nie powinna się skończyć. "Order dla Ikonowicza przyznany właśnie teraz stałby się ważną inwestycją w przyszłość lepszej Polski" - napisał publicysta.

Jaki order? Jakie ułaskawienie?

- Ja zastanawiam się nad konsekwencjami tego, że prezydent ułaskawiłby Ikonowicza. Przypomnijmy, że został skazany za to, że naruszył nietykalność cielesną właściciela mieszkania. Jak rozumiem, prawie pobił tę osobę. Dlaczego Piotr Ikonowicz nie wykonał wyroku? - pytała Wielowieyska w "Poranku Radia TOK FM".

Dziennikarka "GW" nie ukrywa krytycznej oceny zachowania Ikonowicza. - Przecież nie został skazany na więzienie. Prace społeczne to nie jest coś złego, uwłaczającego. Są czymś pożytecznym. Mogę zrozumieć, że łamał prawo w imię wyższych wartości. Ale nie rozumiem, dlaczego nie wykonał wyroku.

Według gospodyni "Poranka Radia TOK FM", właśnie niewykonanie wyroku to podstawowy problem, z jakim musi się zmierzyć prezydent Komorowski. Bo decyzja w sprawie Ikonowicza będzie miała bardzo poważne konsekwencje.

- To będzie zły sygnał - uważa Wielowieyska. Bo - jak tłumaczyła - osoby, które "po prostu lekceważą wyroki sądu, będą domagać się szczególnego traktowania". - Nie wiem naprawdę, z jakiego powodu - podsumowała dziennikarka".

Ikonowicz tłumaczy: Nie zgłosiłem się do aresztu, bo to nienaturalne. Tam nie ma klamek>>

Więcej o:
Komentarze (56)
"Ułaskawienie Ikonowicza to będzie zły sygnał. Prace społeczne to nic uwłaczającego"
Zaloguj się
 • wasserski

  0

  prace społeczne bez wynagrodzenia, PIOTRKOWI skojarzyło się z pracami przymusowymi,odmówił

 • sbek

  Oceniono 1 raz 1

  To wadzy nie na rękę, jak Normalny staje w obronie starszych ludzi, to najlepiej go do więzienia lub psychiatryka,aby wadzy w kręceniu lodów , z amber-goldami nikt im nie przeszkadzał i siedział cicho.
  A prawdziwych bandziorów to chorni jak Pawał Pl... , jak synalka ważnej osobistości.

 • wdrodzekuprawdzie

  Oceniono 3 razy 3

  ale tą panią nikt nie pytał o zdanie, to że wstawił się za parą starszych schorowanych osób to ma być złe? za to ma iść do więzienia?! rządzącym się w główkach już całkiem poprzewracało, Pan Piotr nie ma co liczyć w POlsce na sprawiedliwość jedyny kierunek to ETPCz...

 • dos6

  Oceniono 3 razy 3

  Uderz w stół, od razu odezwał się jakiś " krzywelustro", a raczej osoba co od życia w żyć nigdy nie dostała. Widado razu że nie wie co to jest wybór kupić bilet na komunikację za 2,80.- czy chleb? A czasem i to nie rzadko brakuje ludziom na chleb. Skoro wadza nie broni słabszych, to kto ma ich bronić? W tej sprawie mie powinien zabierać głosu ktoś kto nie wie co to Prawdziwa Bieda, za obecnego "wspaniałego rządu".
  Pan Piotr Ikonowicz nie raz bronił ludzi, a tzw. właściciele nie zawsze wiadomo skąd mieli na tą własność?
  Poprzez działania obecnej wadzy, dobrze wiem na kogo NIGDY nie głosować. A obietnice przedwyborcze? Z tego powinno się rozliczać, zabierając samochody ,domy, sukienki za państwową kasiorę. W samych skarpetkach dziurawych , niech idą wolno i won za Don.

 • krzywelustro

  Oceniono 3 razy -3

  Ja bym zamienił mu karę aresztu na karę miesiąca jedzenia posiłków przygotowanych przez siostrunię. Ale przygotowywanych OSOBIŚCIE i WŁASNORĘCZNIE przez siostrunię, bez pomocy tych, którzy w odróżnieniu od niej naprawdę znają się na kuchni. Jestem przekonany, że taka karę zapamiętałby do końca życia.

  Tylko problem, czy sanepid by się na to zgodził.

 • dos6

  Oceniono 4 razy 4

  Życzę obywatelce dotyczy Dominiki Wielowieyskiej, jaśniehrabiance co jej słoma z butów wyrasta.aAby się jej rodzina rozpadła, to na deser.Aby nie miała wyboru bilet z 2,80.- czy kupić chleb? Tego jej życzę . Ludzie Normalni Obywatele RP, walczą o swoje, Pan Ikonowicz nie raz stał na straży tyhc słabszych, co im Państwo "prawa"(?). Powinno z obowiązku Konstytucji pomóc,ale tu ważniejsze biznesy amber-goldy pod egidą wadzy, celowo wadzy, gdyż Pan Premier Wszystkich Polaków , widzi i nie grzmi. A Pan Prezydent ma obowiązek zadziałać szybko, PRO PUBLICO BONO. Bo Prezydent RP, to najpierw Funkcja a potem interesy. Ułaskawić Pana Ikonowicza, bo |On staje nie raz w obronie słabszych, co powinien Rząd RP nad tym czuwać, a nie nad stołkami dla pociotków. Nowe zegarki po 10.-tys zł. Ale Pan minister dostał , od ojca , a ojciec od pacjenta jako dowód wdzięczności, to pikuś. Czyli jeżeli pomogę potrzebującemu to mam iść do pierdla? Oj czas na zmiany w Rządzie czas. Najwyższy już czas. A cisza o synalku związanego z amber-goldem, linią lotniczą? Coś cicho, ucichło? A wiadomo o kim piszę. WSTYD dla wadzy, tak dla wadzy. WSTYD

 • wj_2000

  Oceniono 7 razy 7

  Głupia babo!
  Ikonowicza wrobili policjanci, czy może bardziej prokurator.
  Nie dziwię się, że będąc całkowicie niewinnym (kto inny popchnął kogoś tam), nie zgodził się na żadną - nawet symboliczną karę, a w więzieniu podjął głodówkę. Sam bym tak zrobił.
  Organizował wprawdzie blokadę działań komornika (tu się Gandhi przypomina, łamiący niesprawiedliwe prawo z premedytacją), ale NIE ZA TO go skazali!!!! Tylko za naruszenie nietykalności, która go NIE dotyczy, bo zrobiła to inna osoba.

 • kajan1950

  Oceniono 4 razy 4

  a co to jest ta wielowiejska czy też miejska? Skąd to spadło?

 • jadwigarokita-grzybowska

  Oceniono 4 razy 2

  Kancelaria Adwokacka Michalczuk Grzegorz
  Adres
  ul. Sikorskiego 20 l. 234
  26-110 Skarżysko-Kamienna
  woj. świętokrzyskie

  Kontakt
  tel. kom. 661 087 7 TO JEST ADRES KANCELARI ZABOJCY 6 OSOB DO DZIŚ NIE ZOSTAŁ UKARANY BO PIES SĘDZIEGO ZJADŁ JEGO AKTA

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX