Owsiak prostuje tabloid. "Ewidentna nadinterpretacja"

"Daleko mi do - co sugeruje 'Super Express' - stosowania apelu do abp. Michalika, by ten 'przestał kompromitować polski Kościół' (...). Takie stawianie sprawy jest ewidentną nadinterpretacją" - pisze w oświadczeniu Jerzy Owsiak.
"- Jeśli ktoś mówi coś takiego wykształconym Polakom w XXI wieku, to leży to w sferze guseł lub kompletnej niewiedzy. Niebezpieczne jest takie mówienie, bo to zamyka drogę wiarygodności, a tego Kościół bardzo potrzebuje - powiedział w TVN 24 Jerzy Owsiak" - pisze "Super Ekspress". Tych słów Owsiak się nie wypiera: "nikt tych słów nie cofa" - pisze w oświadczeniu.

Ale tekst, w którym pada cytat, okraszony jest zdjęciami Jerzego Owsiaka i abp. Józefa Michalika oraz tytułem "Arcybiskupie, przestań kompromitować polski Kościół". I to właśnie spowodowało protest szefa WOŚP: "Informuję, iż takie słowa w żadnej mojej wypowiedzi nie padły i zdecydowanie sprzeciwiam się, by podobne opinie sygnować moim nazwiskiem" - pisze w oświadczeniu Owsiak.

Sprostowanie? Zostawiam to poczuciu uczciwości

- "Daleko mi (...) do - co sugeruje 'Super Express' - stosowania apelu do abp. Michalika, by ten 'przestał kompromitować polski Kościół', lub do jednoznacznego stawiania tezy, że to właśnie abp. Józef Michalik kompromituje całą wspólnotę, jaką jest polski Kościół. Takie stawianie sprawy jest ewidentną nadinterpretacją i nie ma nic wspólnego z profesjonalnym dziennikarstwem" - zaznacza szef WOŚP."

"To, czy redakcja 'Super Expressu' zdecyduje się sprostować podane przez siebie informacje, pozostawiam elementarnemu poczuciu uczciwości tak redakcji, jak i wydawcy gazety" - kończy.

Więcej o:
Komentarze (4)
Owsiak prostuje tabloid. "Ewidentna nadinterpretacja"
Zaloguj się
 • bombel1967

  Oceniono 1 raz 1

  "Jawność" w wersji WOŚP: i tak::::

  1) Dlaczego Jerzy Owsiak publikacją pełnej dokumentacji księgowej "Złotego Melona" nie zaknebluje gęby każdemu oszołomowi, który pyta o źródła dochodów Jerzego Owsiaka?

  2) Dlaczego Jerzy Owsiak jako prezes WOŚP zrobił wielką awanturę wokół śmierci dziecka, grożąc wyciszeniem Orkiestry na amen, a potem po cichu, jako witrażysta z zawodu, przesłał ofertę na szkolenie dyspozytorów medycznych do Ministerstw Zdrowia i do dziś nie wiadomo ile "Złoty Melon" chciałby z tej prymitywnej akcji wyciągnąć?

  3) Jak to się dzieje, że z pieniędzy WOŚP remontuje się ośrodek w Szadowo-Młyn, a faktury za imprezy integracyjne, szkolenia i uroczystości rodzinne wystawia "Złoty Melon"?

  4) Co się stanie z nieruchomościami WOŚP, obecnie wartymi około 16 milionów złotych, gdy Orkiestra przestanie grać? Do kogo te nieruchomości będą należeć?

  5) Dlaczego od kilku lat WOŚP zakupuje przestarzały sprzęt w ilości kilkuset sztuk po kilka tysięcy złotych od sztuki, chociaż producent na swojej stronie od jeszcze dłuższego czasu proponuje zamianę przestarzałej pompy Paradigm® 722 na Pompę Paradigm Veo. Po co w ogóle WOŚP to kupuje, rzekomo dla kobiet w ciąży, skoro kobiety w ciąży mają w pełni refundowane pompy insulinowe przez NFZ? Jakie firmy wygrywają przetargi, jakie są ceny produktów i ich jakość?

  6) Dlaczego Jerzy Owsiak kłamie, że nie bierze z "puchy" na "Przystanek Woodstock" i działalność "Złotego Melona", który ma wyłączność na sprzedaż rozmaitych gadżetów. Dlaczego kłamie w telewizji, bo już w rozliczeniach z grubsza pokazuje część skrywanej prawdy.

  7) Dlaczego non stop słyszymy głupkowate hasełka i slogany: "nie bierzemy z puchy" "walnę z Baśki", a ciągle nie możemy się doprosić faktur z działalności WOŚP i "Złotego Melona"?

  8) Dlaczego tych i wielu innych pytań nie ma odwagi zadać nikt poza niszowym portalem?

 • nazwa_niepoprawna

  0

  Same lapsusy i później sprostowania. Olaboga... :)

 • cillian1

  Oceniono 10 razy 8

  jedyny apel, jaki biskup może wysłuchać (pojąć) - to stos, ew. spalenie przez bozię!
  Piorunem, czy coś.

  Inaczej ma wszystko w doopie!

 • fakiba

  Oceniono 21 razy 17

  Wiarygodność to kościół już dawno stracił , a od kiedy rządzą w nim Michalik , Hoser , Rydzyk to tylko się pogrąża

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX