Do 2020 r. nie ukończą II linii metra? Za mało kasy z UE

Za pieniądze unijne z budżetu na lata 2014-2020 uda się zbudować tylko po trzy stacje metra na Targówek i trzy na daleką Wolę - usłyszeli radni z miejskiej komisji infrastruktury. Tymczasem jeszcze niedawno ratusz zakładał, że pieniędzy wystarczy na całą II linię.
O planach rozbudowy II linii metra mówił radnym Jerzy Kulik, dyrektor miejskiego Biura Rozwoju Miasta. Przyznał, że teraz toczy się walka o pieniądze na inwestycję z nowej perspektywy unijnej na lata 2014-2020. Zaznaczył, że w tych latach najpewniej uda się rozbudować metro o sześć stacji - trzy na Targówek i trzy na daleką Wolę. W skrócie ta rozbudowa nazywana jest "3+3". Teraz trwa projektowanie tych stacji. - Jest mało prawdopodobne, by w nowej perspektywie unijnej w przypadku II linii metra udało się zbudować coś więcej niż "3+3" - stwierdził dyrektor Kulik.

A miało być więcej...

Tymczasem jeszcze niedawno władze miasta zakładały, że za pieniądze z budżetu Unii na lata 2014-2020 uda się ukończyć całą II linię. Tak liczył kilka tygodni temu wiceprezydent Michał Olszewski. Z kolei kilka dni temu dla portalu www.transport-publiczny.pl podobnie wypowiadał się wiceprezydent Jacek Wojciechowicz. Metro na zachodnich krańcach Warszawy ma dotrzeć do Chrzanowa, a w prawobrzeżnej Warszawie na Bródno lub na Białołękę. Trwają właśnie analizy, gdzie kończyć kolejkę w tej części miasta. Odpowiedź mamy poznać w listopadzie. Z ostatnich zapowiedzi wynika jednak, że metro dotrze tam dopiero za wiele lat.

Więcej o:
Komentarze (72)
Do 2020 r. nie ukończą II linii metra? Za mało kasy z UE
Zaloguj się
 • exsilentio

  0

  "teraz toczy się walka o pieniądze na inwestycję z nowej perspektywy unijnej"
  Jakbym słuchał radia za Gomułki, czy Gierka "toczy się walka o pieniądze"...
  Znaczy, ze niby jak? Idą tyralierą na Brukselę z widłami i pochodniami?
  Bo z tego co ja wiem trzeba wziąć kilka osób umiejących pisać i liczyć, wziąć dość sporo (to rzeczywiście kretyńskie ale jakoś żadnej walki my nie mieliśmy:) druków, formularzy i je wypełnić.
  To jest walka?!
  Urzędasom już w głowach się sadza osadza i tak przyczadzeni nie dostrzegają świata.
  To nie jest walka. To zwykła PRACA.
  Oni nie walczą, nie zdobywają okopów, nie ryzykują życiem, nie pełnią warty w deszczu o 3 rano, nie pełzną w błocie...
  Oni wypełniają swoją cholerną pracę.
  Toczy się walka?
  Żenua.

 • uzdek98

  Oceniono 1 raz 1

  no POpatrz, niemozliwe .. a moze donald afrikanus cos wyskrobie ... na obwodnice przeciez dal ...

 • wlo-di

  Oceniono 1 raz 1

  Skończył się czas warszawskiego referendum ,więc skończyło się bajerowanie i obiecywanie gruszek na wierzbie.Wracamy do gorzkiej rzeczywistości ,wytykanej p. HGW ; arogancja,kolesiostwo,partyjniactwo,''olewanie'' warszawiaków, rozdawanie grubej kasy swoim, złe zarządzanie miastem etc,etc,etc. Naiwniacy, daliście się nabrać ,możecie miec głebokiego,solidnego kaca.Dobrze wam tak.!!!

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 3 razy 3

  Ile to rzeczy jeszcze się nie da zrobić po referendum?

 • no_to_ciach

  Oceniono 4 razy 4

  Skoro nie ma nawet na II linię metra to za co Tusk z HGW wybuduje warszawiakom obiecany
  tunel za 3mld i obwodnicę za kolejne 6 czy 7 mld ?! PrzyPOminam że wybory samorządowe
  już za niewiele POnad rok a parlamentarne za 2 lata (Tusk startuje z Warszawy) !!
  My was ROZLICZYMY z tych obietnic !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • talking_head

  Oceniono 4 razy 4

  Przed referendum "Bufetowa" otwierała już nowe stacje obiecując szybki finisz budowy metra, które przypomnę miało być gotowe na Euro2012 !
  Teraz, już po referendum okazuje się, że PO jak zwykle kłamało.

 • puchowy

  Oceniono 4 razy 2

  Warto zmienić prezydent W-awy bo słabo rządzi ... ale tylko nie na PiS , bo za kadencji Lecha Kaczyńskiego wybudowano ZERO mostów, stację metra , Muzeum Powstania . Za HGW Most Północny, zakończono budowę I lini metra , Muzeum Kopernika

  WYBRAĆ trzeba mądrze a nie politycznie
  ŻADNE PO,PIS,SLD,PSL,RP,SP...

  tylko MERYTORYCZNIE przygotowana osoba
  do pełnienia tej funkcji

 • leonleonidas

  Oceniono 4 razy 4

  Obszar miedzy Bugiem a Odra bez gotowki z Kowchozu ewropejskiego albo od wygnanych za granice za chlebem nie jest w stanie sie utrzymac.
  Zielona Wyspa.

 • 4krzych1

  Oceniono 4 razy 4

  niech cieszą się te Pospolite Obszczymurki, które nie poszły na referendum, bo - znowu oszukani - będą mogli ciągle chodzić piechotą do centrum ze swych zadłużonych mieszkań na północnej Pradze, Białołęce czy Bemowie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX