Lasek zawiadamia prokuraturę: Zespół Macierewicza wykorzystuje sfałszowane materiały dla poparcia tezy o zamachu

09.10.2013 15:01
Zdjęcie z lewej: Slajdy z prezentacji W. Biniendy (stopklatki z nagrania Telewizji TRWAM). Zwraca uwagę prosta krawędź praktycznie nieuszkodzona w miejscu połączenia z częścią zewnętrzną (strzałka żółta) oraz nieuszkodzona powierzchnia końcowej części skrzydła w miejscu przecięcia - strzałka czerwona. Zdjęcie z prawej: DSC_0173, wykonane przez członków KBWLLP 19.04.2010 - strzałką żółtą pokazano poszarpany fragment slotu (przedniej krawędzi), strzałką czerwoną przecięcie tylnej części skrzydła

Zdjęcie z lewej: Slajdy z prezentacji W. Biniendy (stopklatki z nagrania Telewizji TRWAM). Zwraca uwagę prosta krawędź praktycznie nieuszkodzona w miejscu połączenia z częścią zewnętrzną (strzałka żółta) oraz nieuszkodzona powierzchnia końcowej części skrzydła w miejscu... (Fot. TV Trwam / KBWLLP)

Kluczowy dowód na poparcie tezy o zamachu w Smoleńsku, wykorzystany przez członka zespołu Macierewicza, został sfałszowany przez obróbkę zdjęcia w komputerze - podał działający przy KPRM zespół do wyjaśniania przyczyn katastrofy smoleńskiej, którym kieruje Maciej Lasek. Zespół przy KPRM złoży wniosek do prokuratury o ustalenia autora tego fałszerstwa.
Wróć do artykułu
Zobacz także
Komentarze (655)
Lasek zawiadamia prokuraturę: Zespół Macierewicza wykorzystuje sfałszowane materiały dla poparcia tezy o zamachu
Zaloguj się
 • m.arco

  Oceniono 4 razy -4

  Numer z fotką wygląda na prymitywną prowokację zespołu Laska niemającego żadnych merytorycznych argumentów.Chłopaki Laska liczą na koalicję czerwonej SLD z różową PO i ciągnięcie sprawy w sądzie przez najbliższe 20 lat aż eksperci zespołu Macierewicza poumierają.

 • m.arco

  Oceniono 4 razy -4

  Należy przyjąć koncepcję o zamachu ekspertów Laska pijaków Palikota i Sikorskiego, aktora Olbrychskiego,reżyser Agnieszki Holland, redaktorów Olejnik oraz Lisa i niezawodnego Kuźniara z programu ,,Wstajesz i łżesz", oraz samego Donalda Tuska i hrabiego Bredzisława herbu BUL!. Jedyne grono bardzo wiarygodnych ekspertów.

 • bog43

  Oceniono 1 raz 1

  To jest właściwa droga , trzeba używać tej samej broni , może to łachmytę coś nauczy

 • zigzaur

  Oceniono 2 razy 2

  Tzw. "zespół Macierewicza" to nie jest żadne gremium lecz jednostka chorobowa.

 • j.zielinski965

  Oceniono 3 razy 1

  tylko sledztwo w sprawie falszertwa i akt oskarżenia dla fałszerzy raz na zawsze rozprawić się z oszołomami a telewzje Trwam rozgrzeszyć za rozpowszechnianie fałszerstw ,Macierewicz i jego spolka na leczenie !!!

 • amicht

  Oceniono 5 razy 3

  Co zrobią biedne PiS-iorki,gdy upadnie mit o zamachu...? Szpitale psychiatryczne?

 • robee73

  Oceniono 4 razy 2

  To jest tylko kolejny dowód na to, że Macierewicz szukając ekspertów do swojego "zespołu" brał nie takich, którzy znadaja przyczyny katastrofy, tylko takich, którzy będą w stanie potwierdzić jedo tezę. Nie ważne, że są to eksperci od sklejania papierowych modeli, czy wysadzania stodół, ważne że są w stanie, wbrew nauce, potwierdzić jego teorię.

 • scanerboy

  Oceniono 7 razy -5

  nie jestem żadnym pisiorem, ani żadnym katolibem... niemniej polskie władze przy pomocy tego portalu kombinowały przy okazji o wiele prostszych i błahych spraw, jak np. bójka kibiców w Gdyni. Zupełne przekręcanie faktów i odwracanie kota ogonem, byleby było tak, jak pasuje Tuskowi.

 • batnaidiotow

  Oceniono 7 razy -3

  niezalezna.pl/46950-ujawniamy-prowokacja-szykowana-na-dzien-debaty-smolenskiej

 • m.arco

  Oceniono 9 razy -1

  Jak pana zespół ekspertów panie Lasek nie zbadał wraku i nie zmierzył brzozy a jedyne co wykrył to wszechobecna obecność trotylu co wzbudziło wasze przerażenie to teraz trzeba uciekać się do ordynarnych manipulacji.
  Sam fakt użycia określenia ,,(...) prof. Wiesława Biniendę do argumentacji o rzekomym zamachu bombowym na samolot Tu-154M" - napisał Lasek i pozostali członkowie jego zespołu w oświadczeniu." świadczy o ignorancji i głupocie zespołu Laska oraz niebywałym chamstwie tychże. Prof. Binienda nie mówił o zamachu bombowym a o wybuchu na pokładzie. Zamach bombowy to wymysł rządowych dziennikarzy i największych autorytetów zespołu Laska jak Olbrychski czy Agnieszka Holland...

 • m.arco

  Oceniono 9 razy -3

  Jak pana zespół ekspertów panie Lasek nie zbadał wraku i nie zmierzył brzozy a jedyne co wykrył to wszechobecna obecność trotylu co wzbudziło wasze przerażenie to teraz trzeba uciekać się do ordynarnych manipulacji.

 • debilnypemieltucek

  Oceniono 7 razy -3

  po ile dzis bezmuzgne lemingi
  skupuje lemingi skupuje lemingi dla kotow na pasztecik
  kotki lubia paszteciki z lemingow
  ktore nie posiadajac mozgu sa odporne na chorobe wscieklych krow ale nie na tuckA

 • earltwo

  Oceniono 6 razy 2

  Antek, dales ciala. Znowu......

 • osmanthus

  Oceniono 1 raz -1

  Taka drobna paralela - Smierc Samora MACHEL 1986

  Chapter 6: Special Investigation into the death of President Samora Machel - The O'Malley Archives
  www.nelsonmandela.org/omalley/index.php/site/q/03lv02167/04lv02264/05lv02335/06lv02357/07lv02372/08lv02378.htm
  ▶ The Death of Samora Machel - South Africa
  www.youtube.com/watch?v=_9RWHhw5ai4

 • 1neo1

  Oceniono 4 razy 2

  @ciotka_ltd

  Ciociu, z ciebie taka Bawarka jak ze mnie Browarek.....

 • ciotka_ltd

  Oceniono 5 razy -1

  @ zbanowany_kierowca_bombowca

  1) Ty durniu skonczony! Etniczna Bawarke chcesz o SS uczyc? Polski "mundrek" zasrany - ja mialam dziadka w Liebstandarte, tlumoku - stad i moja aryjska uroda. ;)
  A twoja mongoidalna rodzinka byla zbyt zajeta szmalcownictwem, by o pomocy zywnosciowej warszawiakow dla getta cokolwiek wiedziec. Zreszta kto by im powiedzial? By do kumpli w Gestapo doniesli? Musialo to byc niezle bydlo, ta twoja rodzinka, skoro takie NOPowskie gowno wychowala.:)
  2) A KTORY to angielski samolot w Tu154M skopiowanio, he? Jako obywatelke brytyjska ze szwagrem dyr. dept. awiacji, bardzo mnie to ciekawi. Nie wiedzialam ze produkujemy niemalze airbusy. Ostatnim brytyjskim samolotem pasazerskim byl istotnie 3-silnikowy Trident, ale i on nie mial zadnego silnika zamontowanego w kadlubie za kabina pasazerska - odrzutowce to juz do siebie maja, wyobraz sobie. : ))))
  3) A wracajac do modelu M, to czytaj polski glabie:
  >>The Tu-154M and Tu-154M Lux are the most highly upgraded version, which first flew in 1982 and entered mass production in 1984. / .../ It also has a relocated auxiliary power unit and numerous other improvements.<<
  >>The primary purpose of an aircraft APU is to provide power to start the main engines. Turbine engines must be accelerated to a high rotational speed in order to provide sufficient air compression for self-sustaining operation. /.../ Before engines are to be turned, the APU is started, generally by a battery or hydraulic accumulator. Once the APU is running, it provides power (electric, pneumatic, or hydraulic, depending on the design) to start the aircraft's main engines.
  I wlasnie o ow "auxiliary power unit" chodzi - dolozono go w modelu M w celu umozliwienia maszynie startu z malych lotnisk, o krotkich pasach. I poki spadaly transportowe M-ki wojskowe czy samoloty w ruchu pasazerskim wewnetrznym z wiesniakami lecacymi na targ do Moskwy, to bylo na temat jatki czynionej przy byle wypadku cicho. Huk sie zrobil, gdy spadla maszyna z prezydentem i wieksza polowa waszych VIPow, a ow "auxiliary unit" tak zmasakrowal (ciala?) pasazerow, ze noge generala pochowano z prezydentem.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 3 razy -1

  A tu macie obrazek tego modelu tutki - jeszcze w jednym kawalku (bo taka maszyne zalatwila Czeczenka od Basayewa w 2004):
  en.wikipedia.org/wiki/File:Siberia_Airlines_Tupolev_Tu-154M_Zherdin.jpg
  Jak widac kola maja gdzies pod 2 metry, a wiec gdy skrzydlo scinalo brzoze samolot byl kolami 5-6 metrow nad ziemia. Jak na tej wysokosci mogl utracic stabilnosc i jeszcze do tego wywrocic koziolka bez rozorania ziemi bladego pojecia nie mam. I to pytanie nalezy koniecznie zadac Laskowi, choc nie o "zamach" chodzi.
  W reportach i Anodiny, i Millera cos waznego przemilczano, a Antek Wariat pomaga w zachowaniu tej tajemnicy bredniami o "zamachu". Lepiej by poprosil Biniende o symulacje ostatnich sekund lotu, z uwzglednieniem urwania sie silnika pomocniczego juz w momencie uderzenia w brzoze, a nie dopiero po twardym ladowaniu.

 • zbanowany_kierowca_bombowca

  Oceniono 5 razy -1

  .
  @ ciotka_ltd
  .
  No 1 - sowiecka Tutka to dokladna kopia angielskiego wynalazku z 3 silnikami na dupie .
  wiec - a kuku ! Modelu sobie poszukaj na Wiki, Ty lubisz sie podpierac pejsata encyklopedia od Sorosa.
  W samolotach nie ma silnikow pomocniczych. Za wyjatkiem pewnych specjalnych, wojskowych
  .
  No 2 - z tymi tramwajami i strzelaniem to bzdura . jestem warszawiakiem od pokolen. Rodzina mieszkala tam w okupacje. Wlasnie jesli chodzi o strzelanie to getto bylo najbezpieczniejszym miejscem w Warszawie . Zadnych lapanek, zadnych pokazowek.
  .
  Dyscyplina wsrod SS byla zelazna. Wiedzieli co , jak i kiedy. Zadnej dowolnosci czy kaprysow. Nie w Warszawie !
  No 3 - nikt nie rzucal ziemniakami.przez okna tramwajow - bzdura !
  No 4 - z glodu ? jasne ale pito tam tez szampana, wiadomo kto, sa nazwiska.
  .
  so once again - a kuku.
  .

 • ciotka_ltd

  Oceniono 3 razy 1

  @zbanowany_kierowca_bombowca

  W sprawie Smolenska jest syf, bo...chodzi o wade konstrukcyjna Tu 154M, ktora jest winna tej ilosci ofiar. I gdyby Macierewicz nie byl idiota szukajacym "zamachu", to dzis wszystko o ostatnich sekundach tego lotu, tj. od uderzenia w brzoze, byloby wiadomo, a rodziny moglyby sadzic Rosje o odszkodowanie, bo o owej wadzie Rosjanie wiedzieli od pierwszej katastrofy tego modelu (w kazdej katastrofie tego modelu silnik pomocniczy sie urywal, wpadal do kabiny pasazerskiej i robil jatke - takze w Smolensku, czemu nawet Anodina nie przeczy).
  Sprawa byla znana w srodowisku fachowcow, a wiec przy okazji moznaby wsadzic i tych, co owe dwie tutki z M dla Polski zakupili.
  A SS-mani zabijali w getcie - lubili sobie postrzelac do ruchomych celow chocby z wagonow "Nur fur..." tramwajow. Przy okazji strzelali tez do Polakow - z tego tramwaju - gdy ktos z normalnych ludzi (bo nie kazdy Polak to takie bydle jak ty) chcial Zydom przez okno troche chleba czy kartofli wyrzucic.
  Niemniej te trupy to byla kropla w morzu - getto umieralo z glodu.

 • 1neo1

  Oceniono 3 razy -1

  Strzałeczka ciotka_ltd.

  Gwoli przypomnienia: gary nalezy dokładnie umyć, zmywak zostawić w należytym POrządku. PO wyjściu z łazienki proszę umyć ręce mydłem. W Anglii nie lubią bałaganu, tak jak o tym często piszesz...

 • 1neo1

  Oceniono 3 razy -1

  Strzałeczka ciotka_ltd.

  Gwoli przypomnienia: gary nalezy dokładnie umyć, zmywak zostawić w należytym POrządku. PO wyjściu z łazienki proszę umyć ręce mydłem. W Anglii nie lubią bałaganu, tak jak o tym często piszesz...

 • ciotka_ltd

  Oceniono 2 razy 0

  @ jobik

  O wybuchu zapomnij - te "tysiace kawalkow" lezalyby w promieniu paru kilometrow. Jak lezaly w przypadku innej "tutki":
  en.wikipedia.org/wiki/Sibir_Airlines_Flight_1047#Siberia_Airlines_Flight_1047
  A wszelkie fotki Tutki, nawet te z rzekomym dobijaniem rannych ( "Zabij" po rosyjsku znaczy zupelnie cos innego niz po polsku!!!) wyraznie pokazuja, ze samolot polamal sie dokladnie tak, jak na fotkach wszelkich katastrof lotniczych - chocby na wskazywanej przez ciebie szwajcarskiej stronie czy wspomnianych przeze mnie symulacjach z utrata kawalkow skrzydla przy waleniu w slupy. Jedyna roznica to to, ze lezy na dachu. I to jest dziwne, jesli...
  Jesli samolot nie zawadzil skrzydlem o brzoze, nie - jak zakladam - w "locie ku ziemi", ale w momencie "calej pary" przy probie poderwania samolotu.
  Byc moze info o tym gdzies jest, chocby i u Anodiny, ale ja przegapilam - nadal nie wiem, czy samolot zawadzil o brzoze przy schodzeniu czy wznoszeniu sie.
  Swoja role mogl tez odegrac urwany silnik pomocniczy "tutki", bo nawet wg, Anodiny sie urwal, ale dokladnie kiedy? To kupa metalu, mogl nie tylko zmasakrowac pasazerow (co i zrobil, stad i cialo Blasika wduszone do kokpitu, a jego noga kolo prezydenta), ale i odegrac swa role jesli chodzi o stabilnosc samolotu - to monstrum przeciez wylamalo tylnia sciane kabiny pasazerskiej i tanczylo po tej kabinie - gdyby nie to, to ktos moglby wyjsc z zyciem nawet i z dachowania.
  Jakby nie bylo ten model po katastrofie w Smolensku Rosjanie uziemili, a wiec nie czuja sie bez winy, bo nie uziemia sie samolotow ze wzgledu li tylko na "blad pilota".
  "In March 2011 the Russian Federal Bureau of Aviation recommended a withdrawal of remaining Tu-154M from service"

 • bronek_pierdola

  Oceniono 6 razy 4

  czy zdjecie Laska jest przed czy po naprawie przez ruskich wraku.
  Wrak do Polski panie Laska

 • jrb11

  Oceniono 1 raz -1

  Tak przehgapuione jest to ze samolot opadal z predkoscia dwukrotnie wieksza niz dozwolona na tak niskiej wysokosci.
  Pilot nie kontrolowal tej szybkosci opadania I dopiero w ostatnim momencie poderwal.
  Samolot walnal w ziemie, prawdopodobnie czescia srodkowe lub tylna I pokoziolkowal.

  Poniewaz taki samolot nie jest skonstruowany by wpadac w ziemie "zawyl, wybuchnal, I rozsypal sie na kawalki".

  To jest wlasnie do wyjasnienie.
  Trzeba odtwozyc dokladna trajektorie I analizowac kontrole szybkosci spadanie.

  pozdrawiam

 • zbanowany_kierowca_bombowca

  Oceniono 5 razy 1

  .
  @ ciotka_ltd
  .
  A czy Ty myslisz, ze zydy to zgodna zgraja ?
  Znasz historie warszawskiego getta ?
  Tam nie bylo SS-manow.
  Nie bylo takiej potrzeby. Pejsy same sie zabijaly. Taka jest prawda !
  Niemcy nie zabijali w getcie ! A trupow byly tysiace.
  .
  Paranoja to przede wszystkim lek, lek przed swoimi fantazjami.
  Takie ma Michnik i Tusk. To sa klasyczni paranoicy , per definicja.
  Antek tylko grzebie w tym calym syfie ze Smolenska.
  Bo chyba nie ulega watpliwosci, ze to syf ? (!)
  .

 • badziewiak66

  Oceniono 7 razy -1

  ciotka ltd
  Niechętnie Ci odpowiadam, bo zawsze drażnił mnie Twój język prymitywny i wulgarny. Każdego dnia myślę o Marcie Kaczyńskiej i czuję jej ból , bo stracić oboje rodziców w jednej chwili to rzecz straszna.Ona ma prawo do prawdy bez względu jakie będą jej konsekwencje. Czuję ból tych których świat zawalił się po tej tragedii. Czuję ich smutek , żal i pustkę. Czuję jak im odebrano prawo do szczęścia i życia. Mam dar czucia zła , wstaję i uginam się codziennie pod jego ciężarem, czuję jak wypełnia świat. Na tym forum zawsze staram się pisać prawdę i to czyni mnie każdego dnia lepszym. Jestem dumny z tego że zostało we mnie tyle dobrej polskiej szlachetności , ofiarności , że kocham mój kraj i że jestem mu oddany bez reszty. Oto mój dowód, moja wiara w ludzi dobrych , uczciwych , w mądrość i wiedzę służąca słusznej sprawie.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 3 razy 3

  @zbanowany_kierowca_bombowca

  A najsmieszniejsze, ze Macierewicz to TEZ z twoich "pejsatych" - rase swietnie widac, duzo lepiej nizli u Kaczynskich (poza corka - prawo Mendla), spotkania III stopnia z SS-manem by nie przezyl..:)
  A jesli chodzi o nieodpuszczanie tematow, to czy ty wiesz, co to PARANOJA? Wlasnie...

 • ciotka_ltd

  Oceniono 2 razy 0

  @ caregiver

  Mowie o slawnych pare miesiecy temu fotkach i szczatkow "tutki" , i trupow, ktore umiescil w necie ponoc jakis Czukcza, swiecie przekonany o zamachu. A potem byl szum w polskich mediach z prawa i z lewa, a nawet dochodzenie, kto nieboszczykow tymi fotkami sprofanowal etc. etc. I Czukcza sie ponoc sam przyznal.
  Jak pisze, mi to wisi, ze Polacy sie po mordach wala, zamiast sie czyms sensownym zajac, bo juz Bismarck powiedzial...
  Ale owe "zamachowe fotki" tajemniczego Rosjanina czy Czukczy napewno byly i halasu narobily.
  I najwyrazniej nadal robia, stad gratulacje dla Ruskich.:)

 • candid13

  Oceniono 7 razy 1

  Poniewaz rzady pisuarow byly tak paranoiczne, poczawszy od

  MELDUJE WYKONANIE ZADANIA PREZESIE!

  ze nie mogly skonczyc sie inaczej , pamietamy ze;

  PAMIETAJMY ZE DO 10 KWIETNIA 2010 roku

  ZWIERZCHNIKIEM SIL ZBROJNYCH byl lech Kaczynski a dowodzil nim jego blizniak

  DOWODCA SIL POWIETRZNYCH byl niejaki alkocholik general blasik, ktorego noga wyladowala w trumnie kaczynskiego, CO OZNACZA ZE NAPITY BLASIK BYL W SALONCE PREZYDENCKIEJ ZA KABINA PILOTOW
  To oni byli wowczas odpowiedzialni za stan lotnictwa.

  To oni sa winni smierci 93 osbob w wypadku lotniczym pod Smolenskiem

 • candid13

  Oceniono 5 razy 1

  Do duzej czesci narodu, tej zarazonej paranoja, nie dociera,ze na siezce glosowej okresu czasu przed wbiciem sie w bagno smolenskie 300 tonowego tupolewa, NIE POJAWIA SIE ZADNA INFORMACJA O WYBUCHU. PILOCI, ANI LICZNI PASAZEROWIE ODWIEDZAJACY KABINE PILOTOW TEGO NIE KOMENTUJA.

  Nie mowi tez o tym general, ktorego noge znaleziono w salonie prezdydenta i pochowano z prezydentem. A salonik prezydenta laczyly z kabina pilotow otwarte drzwi.

  Bardzo ciekawa byla korelacja sciezki lotu Tupolewa ze sciezka glosowa z czarnych skrzynek opracowana przez prof. Artymowicza, przedstawiona w Polityce.
  Domyslam sie ze zastosowano najnowszy wynalazek pt. bomby z tlumikiem, tzw BOMBE MACIORY

 • zbanowany_kierowca_bombowca

  Oceniono 7 razy -3

  .
  ''stopklatka z telewizji Trwam'' ???
  .
  Ciekaw jestem, ktory z tych pejsatych czubow nagrywa TV Trwam ?
  Dorn (primo voto Dornbaum) chyba juz nie ?
  Juz od dawna wcina kotlety schabowe prawie jak Kalisz.
  .
  Widze, ze pejsom od dawna ten smolensk nie lezy ?
  .
  Przypuszczam, ze dobrze znaja Macierewicza.
  Ten facet nie odpuszcza tematow tak latwo
  .
  A z ta Tutka cos bylo nie tak od samego poczatku na Okeciu. A nawet wczesniej. To jest oczywiste dla rozumnych.
  .

 • patriota91

  Oceniono 3 razy 1

  "(...)
  W raporcie >>>28 miesięcy po smoleńsku<<< z sierpnia 2012 roku została opublikowana część pionierskiej rekonstrukcji lewego skrzydła Tu-154M.

  Eksperci parlamentarni zrobili to co czego nigdy nie wykonali ludzie z komisji Jerzego Millera.

  Wyniki naszej rekonstrukcji znajdują się w powyższym raporcie na stronach 79-85.

  Widać tam dokładnie jak rozrzucone były szczątki lewego skrzydła na całym obszarze katastrofy.

  Opublikowaliśmy także zdjęcia z najmniejszymi nawet fragmentami tego skrzydła.

  Dalej, dokonaliśmy identyfikacji szczątków na obszarze półtora kilometra i zrekonstruowaliśmy.

  Zostały one zidentyfikowane w sposób prawidłowy w odróżnieniu od tego co przedstawia raport MAK i raport Millera.

  W tych dokumentach np. spodnia część skrzydła lewego jest pomylona ze skrzydłem prawym<<<

  - wylicza szef parlamentarnego zespołu.

  >>>Donald Tusk chce wmówić nam, że uważamy, że bomba zniszczyła to skrzydło.

  Nie wiemy co było przyczyną, ale wiemy, że tylko jakaś eksplozja mogła spowodować taką destrukcje.<<<

  >>>Lasek próbuje zamącić w głowie, wysyłając te kłamliwe komunikaty.

  Najlepszym dowodem na nierzetelność tych zarzutów jest to, że nawet nie wskazano, o którą symulację prof. Biniendy chodzi, w związku z czym nawet trudno się odnieść do tych bzdur zamieszczonych w komunikacie Laska.

  Wszystkich odsyłam do naszych publikacji i raportów gdzie każdy może zweryfikować kto mówi prawdę<<<
  - podkreśla poseł Antoni Macierewicz.

  >>>Za tydzień, podczas debaty chętnie odpowiemy na wszystkie pytania czy wątpliwości w tej sprawie.

  Zapraszamy do dyskusji doradców rządu Tuska.<<<

  źródło: niezalezna.pl/46950-ujawniamy-prowokacja-szykowana-na-dzien-debaty-sm

 • candid13

  Oceniono 9 razy -1

  Ciemnota pisowska razem z Maciorawiczem dumnie przedstawia w sejmie wszystkie dowody na wszystkie swoje oblakane teorie.

  Nieprawdopodobny wstyd aby prezentowac takie HIMALAJEglupoty, caly pis, caly on razem z prezesem.

  1. sztuczna mgła,

  2. elektromagnes,

  3. fałszywe radiolatarnie,

  4. fałszywe APM-y,

  5. meaconing,

  6. bomba paliwowa,

  7. zestrzelenie rakietą,

  8. lądowanie na ziemi, a następnie wybuch,

  9. dobijanie rannych,

  10. bezgłośny helikopter podmieniający wrak,

  11. hel,

  12. strącenie bronią EMP,

  13. "dwa wstrząsy",

  14. pancerna brzoza,

  15. maskirowka,

  16. wybuchowa farba,

  17. bomba termobaryczna,

  18. dwa tupolewy,

  19. nie było półbeczki,

  20. była półbeczka po odłączeniu tyłu kadłuba,

  21. zdalna blokada lotek,

  22. Macierewicz: "samolot został obezwładniony na 15 metrach"

  23. Nowaczyk: "samolot rozpadł się na 36 metrach",

  24. awaria wszystkich silników,

  25. trotyl,

  26. dwa wybuchy.

  27. Macierewicz: "ekspertyza czarnych skrzynek potwierdza, że uderzenia w brzozę nie było"

  28. Trzy Tupolewy,

  29. Wybuchowa gasnica,

  30. Wybuch wielopunktowy,

  Kwintesencja koltunstwa !

 • ciotka_ltd

  Oceniono 1 raz 1

  @jobik

  A nie mialam racji, ze cala bialostocka brygada NOP dostala rozkaz zaatakowania tego forum?
  Kolejny duren, co na kolejne zrodlo do dupy sie powoluje.
  Fakt, sa fotki tego samolotu w necie po katastrofie i rozrzut szczatkow wyglada tu typowo wlasnie dla katastrof lotniczych. To nie moje halucynacje - to opinia brytyjskiego eksperta od katastrof lotniczych, co byl czlonkiem kilkudziesieciu roznych MAKow i przynajmniej tyle fotek satelitarnych widzial. I to wlasnie jeden z powodow (ow rozrut szczatkow maszyny), ze na Zachodzie kazdy fachowiec stuka sie w leb na kazda wiesc o "smolenskim zamachu". Szczatkow maszyny PanAmu w Lockerbie szukano w promieniu 20 km. I znajdowano. Tak to jest z tymi bombami w samolotach...
  Inna rzecz, ze komisja Laska nie odpowiedziala mi na jedno istotne pytanie: czy nikt nie zdaje sobie sprawy z faktu, ze tracac czesc skrzydla na wysokosci raptem KILKU METROW (vide: zlamana brzoza) ten samolot juz niemalze oral brzuchem ziemie? CO do qrwy nedzy sprawilo, ze na tak niskiej wysokosc zdolal przewrocic sie na dach? Kolejny blad pilota? Samobojcza proba poderwania samolotu co juz skrzydlo zdolal utracic?
  Jakies dodatkowe sily musialy tu zadzialac, bo w "locie ku ziemi" samolot musialby zaryc brzuchem - sa w necie symulacje (nie amatorskie, ale MAKow i instytutow doswiadczalnych), gdzie przy bledzie ladowania samoloty wala w slupy telegraficzne, scinaja je gdzies w polowie, traca skrzydla i padaja na pysk, lamiac sie nawet na wiele kawalkow, czasem mamy i pozar, ale jednk ciagle na brzuchu. I pytam bez prowokacji, bo moze sama cos z raportow przegapilam (ostatecznie nie moja katastrofa i nie moj prezydent).

 • jobik

  Oceniono 7 razy 3

  Kłamiecie !

  Zdjęcie Laska pokazuje mniejszy obszar.

  Szary podłużny kwadrat znajduje się po środku powierzchni, a nie na skraju z przodu.

  A więc, żółte strzałki nie zgadzają się.

  Komisja nieudaczników, żaden nie pojechał na miejsce katastrofy, żaden nie potrafi stawić czoła

  niezalezym badaczom.

  TCHÓRZE !

  SŁYSZYSZ LASEK - TCHÓRZU ZAKŁAMANY

  Może wyjaśnisz jak w Aviano myśliwiec przeciął stalową linę kolejki o grubości ręki tak że pilot tego nawet nie poczuł ?

 • kibic_rudego

  Oceniono 2 razy 2

  @tedj
  drogi Misiu,
  sprawdź sobie na Necie i w Skrzydlatej Polsce skąd wziął się wierszyk, "Jeden bajer, drugi bajer, ale musi być Embraer". To z czasów Kaczora jak Sikorski był u niego MON
  Psychiatra MON Klich, nie mając pieniędzy na prawidłowe szkolenie pilotów, bo
  Rostowski dal już 350 mln Sikorskiemu na ten przewal i w Polsce już były symulatory lotów Embraer.
  Dlatego psychiatra Klich szkolił pilotów TU 154 na symulatorach Embraer !!!
  Dlatego tez wybrał tańszą opcje remontu Tu 154, bez treningu pilotów na symulatorze lotów Tu 154

 • jobik

  Oceniono 4 razy 0

  Ciekawe że wszystkie wnioski do prokuratury składane przez posłów są olewane, ale ten od Macieja laska na pewno zaraz będzie załatwiony. Zamkną profesorów, Pana Antoniego Macierewicza i będzie spokój.

  I wierzyć mi tu, gnoje !

  Albo do pierdla ...

  Już tylko czekać jak reaktywują ZOMO, ale tym razem są mądrzejsi, przychodzą po każdego po koleji, po cichutku.

 • caregiver

  Oceniono 2 razy -2

  @ciotka_ltd

  "Wydaje mi sie takze, ze wiem, SKAD ta fotka - z "sensacyjnych dowodow" nt. zamachu z RUSKIEGO PORTALU.
  Szczere gratulacje za ten ostatni numer dla spadkobiercow KGB.:))) "

  ===============

  A co to "ruski portal"? Ty piszesz na polskim portalu, choć cię w Polsce nie ma. Równie dobrze mogłaś pisać na ruskim.

  Próbujesz kopiować techniki "ruskiego portalu" czy ... może wcal nie?

 • jobik

  0

  Ring.

  W lewym narożniku prof. Binienda

  W prawym narożniku Adam Michnik

  Gdybyście mogli wybrać.
  Gdybyście mogli objąć rolę, stanowisko, osobowość i wszystko co się łączy z daną osobą.

  Kogo byście wybrali ? I dlaczego Adama Michnika ?

 • caregiver

  0

  Za wielkimi kłamstwami zawsze stoja niebezpieczni ludzie, mający dużo tupetu i wsparcie dużej ilości pieniędzy.

 • korponaracja

  Oceniono 1 raz 1

  ile można?

 • naprawdetrzezwy

  Oceniono 1 raz -1

  „oraz wykorzystany przez (...) prof. Wiesława Biniendę - napisał Lasek”

  On też jest z Gazety?
  Binieda NIE JEST profesorem.
  ;>>>

 • chris123456

  Oceniono 2 razy 2

  Oj Laskowi pali sie grunt pod nogami oj chyba rzuca sie jak plotka w sieci Myslal ze klamac i oszukiwac mozna wiecznie Zapakowac go na lotnie i zrzucic go z wiezowca i wyjasniac prawie 4 lata co mu tak naprawde sie przydazylo Wiekszosci na forum tego samego zycze

 • kararaka

  Oceniono 2 razy 2

  0j lasku, lasku z czym ty startujesz, masz do dyspozycji w swojej ekipie tylko jednego profesora i to specjalistę od spraw transportu drogowego.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 1 raz 1

  @rafikzabki

  Powiem ci, ze ja tych fotek nie ogladalam, nie chcialo mi sie, bo podstawowa sprawa powinno byc ich jednakowe skadrowanie i "skalibrowanie" do tych samych wymiarow - czym sie zapewne zajma technicy policyjni.
  Niemniej sam fakt, ze Lasek zglosil sprawe falszerstwa swiadczy, ze ani chybi ma racje, bo o mozliwosciach technicznych dochodzeniowki musi sobie zdawac sprawe i tylka by nie podkladal.
  Wydaje mi sie takze, ze wiem, SKAD ta fotka - z "sensacyjnych dowodow" nt. zamachu z RUSKIEGO PORTALU.
  Szczere gratulacje za ten ostatni numer dla spadkobiercow KGB.:)))

 • jobik

  Oceniono 4 razy 2

  W raporcie „28 miesięcy po smoleńsku” z sierpnia 2012 roku została opublikowana część pionierskiej rekonstrukcji lewego skrzydła Tu-154M. Eksperci parlamentarni zrobili to co czego nigdy nie wykonali ludzie z komisji Jerzego Millera. Wyniki naszej rekonstrukcji znajdują się w powyższym raporcie na stronach 79-85. Widać tam dokładnie jak rozrzucone były szczątki lewego skrzydła na całym obszarze katastrofy. Opublikowaliśmy także zdjęcia z najmniejszymi nawet fragmentami tego skrzydła. Dalej, dokonaliśmy identyfikacji szczątków na obszarze półtora kilometra i zrekonstruowaliśmy. Zostały one zidentyfikowane w sposób prawidłowy w odróżnieniu od tego co przedstawia raport MAK i raport Millera. W tych dokumentach np. spodnia część skrzydła lewego jest pomylona ze skrzydłem prawym - wylicza szef parlamentarnego zespołu. - Donald Tusk chce wmówić nam, że uważamy, że bomba zniszczyła to skrzydło. Nie wiemy co było przyczyną, ale wiemy, że tylko jakaś eksplozja mogła spowodować taką destrukcje.

  Warto też zapoznać się z polskim punktem widzenia

 • caregiver

  0

  @losiu4

  "
  weź, zrób swoje, przedstaw wyniki i bedzie git. A tak - sciemniasz i tyle."

  Łosiu, widzę, że jesteś bardzo oporny na zdroworozsądkowe tłumaczenia:

  Wyjaśnię ci coś: Normalny człowiek, jeśli nie ma solidnych danych to nie "robi swojego"
  i nie "przedstawia wyników". Jeśli nie ma ich z czego zrobić to korzysta z okazji do milczenia.
  Dociera coś do ciebie? To skorzystaj z okazji, łosiu.

 • koniepobetonie

  Oceniono 3 razy 1

  Czy na tego skurw... nie ma mocnych ? Dokąd tak bezkarnie będzie wodził nasze władze za nos ? A społeczeństwo ? Jedna trzecia Polaków zidiociała pod wpływem tego szaleńca. Dokąd tak będzie, dokąd ???

 • ciotka_ltd

  Oceniono 4 razy 2

  @hopsiupbec

  Mowisz: @Andrzej z Dzialdowa?
  Coz, to znany glupiec i "lajkuja" go tacy sami jak on glupcy - pewnie cala polnocno-wschodnia brygada NOP.;)
  Przerazajace jest natomiast, ze az tylu durni w Polsce sie uzbieralo - mozesz i siebie do nich doliczyc.:)

 • simonh

  Oceniono 6 razy 4

  Jak długo polscy psychiatrzy będa udawać, ze nie dostrzegaja ciężkiej choroby u tego osobnika ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje