Lasek zawiadamia prokuraturę: Zespół Macierewicza wykorzystuje sfałszowane materiały dla poparcia tezy o zamachu

09.10.2013 15:01
Zdjęcie z lewej: Slajdy z prezentacji W. Biniendy (stopklatki z nagrania Telewizji TRWAM). Zwraca uwagę prosta krawędź praktycznie nieuszkodzona w miejscu połączenia z częścią zewnętrzną (strzałka żółta) oraz nieuszkodzona powierzchnia końcowej części skrzydła w miejscu przecięcia - strzałka czerwona. Zdjęcie z prawej: DSC_0173, wykonane przez członków KBWLLP 19.04.2010 - strzałką żółtą pokazano poszarpany fragment slotu (przedniej krawędzi), strzałką czerwoną przecięcie tylnej części skrzydła

Zdjęcie z lewej: Slajdy z prezentacji W. Biniendy (stopklatki z nagrania Telewizji TRWAM). Zwraca uwagę prosta krawędź praktycznie nieuszkodzona w miejscu połączenia z częścią zewnętrzną (strzałka żółta) oraz nieuszkodzona powierzchnia końcowej części skrzydła w miejscu... (Fot. TV Trwam / KBWLLP)

Kluczowy dowód na poparcie tezy o zamachu w Smoleńsku, wykorzystany przez członka zespołu Macierewicza, został sfałszowany przez obróbkę zdjęcia w komputerze - podał działający przy KPRM zespół do wyjaśniania przyczyn katastrofy smoleńskiej, którym kieruje Maciej Lasek. Zespół przy KPRM złoży wniosek do prokuratury o ustalenia autora tego fałszerstwa.
Wróć do artykułu
Zobacz także
Komentarze (655)
Zaloguj się
 • amur-49

  Oceniono 962 razy 838

  Szkoda zawracania głowy prokuraturze, tu raczej potrzebni są psychiatrzy. Zresztą kto kieruje się rozumem już dawno wie, że teoria zamachu to totalna bzdura, zaś wyznawców "religii smoleńskiej" i tak ani prokuratura, ani wszyscy święci nie przekonają.

 • allajah

  Oceniono 667 razy 545

  NIe ma żadnych "ekspertów Macierewicza", czytajcie : www.tonieprzejdzie.pl/2013/07/17/zespol-ekspertow-antoniego-macierewicza-to-farsa/

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 1664 razy 328

  A zdjęcia tow. Amielina z przyciętymi drzewami użyte w raporcie Millera ("bo były lepszej jakości" :-) to prawda czy fałsz? A pojawiające sie i znikające fragmenty żelastwa w brzozie to fałsz czy prawda?

  I dlaczego lasek ma zdjęcia dopiero z 19 kwietnia, kiedy samolot już pocięto i przeniesiono?

  Co robiła oficjalna komisja przez ponad tydzień w Smoleńsku?

 • laboratory75

  Oceniono 1723 razy 243

  Ale dajecie się nabierać :-) Przecież to jest zdjęcie TEGO SAMEGO fragmentu tylko zrobione POD INNYM kątem względem skrzydła. A zdjęcie jest dwuwymiarowe z natury i elementy inaczej się przykrywają. Dodatkowo zdjęcie komisji Laska jest przycięte w dolnej części, a szkoda.
  Myślącym polecam oryginał referatu Prof. Biniendy i wyrobienie sobie własnej oceny:

  www.konferencja.home.pl//materialy/17.pdf
  Bez dostępu do wraku taki pseudonaukowy dyskurs o tym kto i co fałszuje będzie trwał jeszcze długo.

 • andrzej_z_dzialdowa

  Oceniono 1682 razy 218

  Ekspert od badania incydentów balonów i szybowców Lasek się zdenerwował.

  Ocierając pianę z ust biegnie do prokuratury, wiedząc, że prędzej czy później sam stanie przed prokuratorem i sądem. Mydlenie oczu tu nic nie da ekspercie od propagandy. Żałosne.

 • monoekann

  Oceniono 205 razy 171

  jezeli fakty nie pasuja do teorii, tym gorzej dla faktow.
  Prawo prawem, ale sprawiedliwosc musi byc po naszej stronie.

 • jg-k

  Oceniono 50 razy 28

  Panie Lasek, zwróć się Pan do mnie z pytaniem o godzinę. Macierewicz nawet na takie pytanie Panu nie odpowie!!! Dajcie sobie z nimi spokój!!!

 • biesczad1

  Oceniono 31 razy 27

  Fakty są dla nas - dla ciemnego ludu jest Macierewicz...

 • januszz4

  Oceniono 31 razy 23

  .....Po latach prawda wychodzi na jaw, a królowa, wraz z całym sztabem generalnym, szefem Banku Anglii, szefami najważniejszych instytucji państwowych i arcybiskupem Canterbury leci w rocznicę tego mordu do Rosji, żeby uczcić pamięć pomordowanych brytyjskich żołnierzy. Tam samolot królowej rozbija się w niewyjaśnionych okolicznościach......

  Popełniłeś dwa błędy w tych dwóch zdaniach. Pierwszy: nie w niewyjaśnionych okolicznościach, tylko w gęstej mgle na byłym lądowisku, które kiedyś było lotniskiem. Drugi: to jest po prostu niemozliwe, żeby królowa wraz z z całym sztabem generalnym, szefem Banku Anglii, szefami najważniejszych instytucji państwowych i arcybiskupem Canterbury, leciała jednym samolotem.
  Chciałeś dobrze kombinować, ale Ci nie wyszło.

 • chi_neng1

  Oceniono 20 razy 20

  "Tym razem mamy do czynienia z manipulacją na podstawie fałszywego materiału źródłowego."

  Tak trzymac !

  Czas najwyzszy .

  "Ukrywanie wiarygodnych wiadomości lub dowodów mogących stanowić dowód w postępowaniu może zostać uznane za działanie na szkodę wymiaru sprawiedliwości."

 • koniepobetonie

  Oceniono 26 razy 20

  Wytoczyć procesy wszystkim tzw. ekspertom Macierewicza. Udowodnić im oszustwa i przykładnie ukarać. Kaczyński z Macierewiczem jadą na trumnach. Ten pierwszy o mało co nie został prezydentem O mało co. Tak im się spodobało omamianie narodu, że oszołomom potrafią wszystkie kłamstwa wmówić. Byle dorwać się do koryta. Ciekawe, że Jarosławowi wyrzuty sumienia pozwalają tak działać. Czy aby on jest katolikiem ??? Przecież to on odpowiada za śmierć 96 . osób. To on jest winny !!!

 • hanczar1970

  Oceniono 29 razy 19

  Dr.Lasek już w 2010r. powinien zawiadomić prokuraturę.
  Przecież ci pseudoeksperci PiS co chwila łamią prawo i dobre obyczaje

 • jogibaboo

  Oceniono 21 razy 17

  Macierewicz jest przecież zmanipulowany przez pozaziemskie siły!!!

 • nedlog123

  Oceniono 25 razy 17

  Zaraz, zaraz. Przeprosiny przeprosinami, oczywiście że muszą być jeśli Maciora kłamie (a moim zdaniem kłamie).
  Ale kto wyliczy i poda do publicznej wiadomości koszty związane z działaniami tego psychopaty, który przez 3 lata terroryzował polskie życie polityczne swoimi malignami?
  Całe szczęście wreszcie ktoś mu się dobiera do dupska.

 • partia

  Oceniono 22 razy 16

  Niech wrogowie Narodu Polskiego nie będą tacy drobiazgopwi! Co to znaczy jakies tam podretuszowane zdjęcie wobec ogromu zbrodni popełnionej przez Tuska na największym Polaku wszechczasów! To tak jak z dupceniem miniostrantów: coś bez znaczenia wobec ogromu dobra jakie ludzkość dostaje z Rzymu. Nie ma o czym gadać.

  A fałszowanie danych na podstawie których dokonuje się wiekopomnych odkryć to normalka, nawet w przyrodoznawstwie. I często bez konsekwencji. Patrz różdźkarstwo, homeopatia czy psychoanaliza. Jeżeli udaje się zarabiać na klamstwie to czemu nie klamać? A nawet jeżeli sie kłamie głupio, to też z powodu pokusy rozgłosu, nawet za cenę nieuniknionego upokorzenia później.

  Poza tym wściekłe ataki ze strony sił ciemnośći tylko hartują sektę. Zwycięstwo polityczne sie oddala, ale dożywotni status maharisziego to i tak niemało. Nieć dziesiątki fanatycznych wiernych i móc ich cyckać i dutkać to wcale niezły biznes. Alleluyah i do przodu!

 • lech2011

  Oceniono 20 razy 16

  no Binieta i Maciorka, przyłapali was, co ? A małe szachrajczyki bez honoru ! Nie wstyd ci Antoś ?
  Jaka będzie riposta ?
  Jak zwykle żałosna...

 • hans_close

  Oceniono 18 razy 16

  "Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne" a "ciemny lud to kupi".

  PISlamistów i tak nie przekonacie, równie dobrze moglibyście tłumaczyć krowie fizykę kwantową, ale ona nadal będzie tępo gapiła się w chmury i bezmyślnie ryczała.

 • hiszpan25

  Oceniono 19 razy 15

  czy ktos moze w koncu cala ta zgraje oszolomow zamknac w tworkach lub innym OZ lub w zakladzie karnym i skonczyc wreszcie ta farse?

 • solussolius

  Oceniono 23 razy 15

  A gdzie są zdjęcia wykonane kamerami monitoringu portu okęckiego rano 10 kwietnia, przed sławetnym odlotem tupolewa?

 • bookworm

  Oceniono 16 razy 14

  czasami drobna różnica zupełnie zmienia odbiór znaczenia.

  Nazywajmy rzeczy po imieniu
  - dowody NIE SĄ FAŁSZYWE (co mogłoby sugerować, że komisja Maciarewicza została wprowadzona w błąd)
  - dowody SĄ SFAŁSZOWANE - co oznacza, że komisja Maciarewicza celowo wprowadzała w błąd opinię publiczną

 • alek45

  Oceniono 18 razy 14

  Macierewitz to przebiegły i niezwykle upierdliwy funkcjonariusz pisslamizmu..udaje świra ..ale myśli ma gebelsowskie. To preziowi odpowiada!

 • wacek-placek

  Oceniono 16 razy 14

  Znowu atak na kościół.

 • sirseb

  Oceniono 14 razy 14

  znowu atak na naukę rydzykowo-smolistą!

 • szary-polak

  Oceniono 19 razy 13

  Putin się wścieknie..Jego najlepszy agent ,Anton Macierewicz, został nakryty na fałszerstwie ... Polecą głowy na Kremlu, oj polec..!...Nie dopilnowali.

 • sbe55gf

  Oceniono 13 razy 13

  Wszystko poszlo w PIZDU powiedzial Siara do Waskiego

 • seyeasy

  Oceniono 14 razy 12

  No to już wiadomo czemu Antek odwołał dzisiejsze posiedzenie jego"komisji" ma chłop dużo roboty przy obróbce zdjęć i fabrykowaniu następnych "dowodów"

 • blue911

  Oceniono 14 razy 12

  Macierewicz - do pudla albo do szpitala ! Zboczeniec smolenski. Juz nawet rodziny ofiar katastrofy maja dosc jego klamstw I obsesyjnego propagowania teorii o wybuchach,helu I innych idiotyzmach.

 • hans_close

  Oceniono 13 razy 11

  Wszystkie PISowskie hieny rzucili dzisiaj na forum, kto będzie pracował w biurach poselskich? ;)))

 • przybysz212

  Oceniono 12 razy 10

  Dr Binienda ma stanowisko profesora. Ach ta nasza polska tytułomania...

 • lejenapis

  Oceniono 12 razy 10

  Polskie Kacze gowno-ciag dalszy ....................a referendum bedzie pierwszym duzym gwozdziem do TRUMNY KACZORA I MACIORY

 • nazwa_niepoprawna

  Oceniono 12 razy 10

  Szaleństwo Anteczka granic nie ma.

 • mozart

  Oceniono 9 razy 9

  Doktryna Kurskiego sie klania: "Brak dowodow nie swiadczy, ze tych dowodow nie bylo"

 • quisquei

  Oceniono 13 razy 9

  Niestety w naszym kraju jak ktoś gada totalne bzdury udowadniać, że gada bzdury. U nas w te bzdury wierzy 30% społeczeństwa więc komisja Laska musi to robić. Należało by się jeszcze zająć manipulacjami i podżeganiem wykonywanym przez Jarosława Kaczyńskiego, oraz transparentami nazywającymi Premiera czy Prezydenta zdrajcami, agentami itp. To też jest łamaniem prawa.

 • mecenas28

  Oceniono 10 razy 8

  jeszcze jeden tupolwew został zapakować całą bande i na wycieczke

 • tp70

  Oceniono 14 razy 8

  Antek stary bolszewicki oszuście MUSISZ STANĄĆ PRZED TRYBUNAŁEM STANU.
  Przez trzy lata ten nieślubny syn Dzierżyńskiego oszukuje opinię publiczną w Polsce, i co, WSZYSCY SIE Z TYM GODZĄ bo po cichu wspiera go biznesmen z Torunia Rydzyk.

 • azrah7

  Oceniono 10 razy 8

  Ludzie- proste. Macierewicz siedzi w karcerze i ma zakaz otwierania ust do referendum w Warszawie żeby nie przestraszyć Warszawiaków. Od poniedziałku wznowi kampanię na jakiś czas i potem zniknie pół roku przed wyborami. I tak w kółko.....

 • pogostarek

  Oceniono 10 razy 8

  nawet gdyby eksperci Antoniego namalowali dowody na pocztowce to dla DEBILI będą to niepodważalne dowody na udowodnienie czegokolwiek. Bo to ma własnie do DEBILI dotrzeć i dlatego jak prezes pierdnie to DEBILE maja myśleć ze to grzmi od gniewu bożego.

 • cozano

  Oceniono 12 razy 8

  Stara zasada pisowska, jesli fakty nie pasuja do teorii, to tym gorzej dla faktow, tym razem zostala nieco zmodyfikowana - fakty sa doslownie doginane do teorii.

 • entymolog

  Oceniono 8 razy 8

  Zespół Downa jest niestety nieuleczalny.

 • cave_diver

  Oceniono 8 razy 8

  pociagnac cale to szemrane towarzystwo do opowiedzialnosci ... ich dzialalnosc kosztuje podatnikow setki tysiecy zlotych, do tego bardzo podwazaja reputacje Polski na arenie miedzynarodowej, Wycieczki do USA i skamlenie o osobne sledztwo, ....

 • mhjunior007

  Oceniono 7 razy 7

  "Cytowany przez tygodnik profesor twierdził, że materiał, który posłużył mu do prezentacji, znalazł w internecie. - Podaję link, skąd jest wzięte to zdjęcie. Nie weryfikuję nic. To jest tylko pokazane dla informacji. To nie ma nic wspólnego z moimi obliczeniami - mówił Binienda."

  Włosy stają dęba na głowie. Pan Profesor znalazł sobie zdjęcie w Internecie i na tej podstawie twierdzi, że ma dowód(!) na zamach. Gdy się okazuje że zdjęcie jest sfałszowane to się nagle okazuje że on właściwie nie ma nic wspólnego ze zdjęciem a zdjęcie z jego teoriami, że "on nic nie weryfikuje" i o co w ogóle szum?
  Naukowiec! Pokazuje opinii publicznej zdjęcia i twierdzi że ma dowody! Ale nic nie weryfikuje! i Jeszcze się do tego przyznaje!
  Ja przed chwila znalazłem zdjęcie w Internecie. Tusk, Komorowski,Schetyna, HGW w mundurach czerwonoarmiejców z czapkach buddionówkach. Lecę do prokuratory bo mam dowód na to, że PO to zdrajcy narodu i brali udział w wojnie polsko-bolszewickiej po stronie radzieckiej.

 • bodo9

  Oceniono 11 razy 7

  Jeśli fakty nie pasują do tezy sekty smoleńskiej,
  tym gorzej dla faktów !!!!

 • darla152

  Oceniono 9 razy 7

  Czas pozamykać już tych czubków od zamachów !!!!

 • leoncino

  Oceniono 7 razy 7

  hitler i stalin przy macierewiczu to pikuś

 • kopydlo

  Oceniono 9 razy 7

  Puszka po Coli tez sie tak wybuchła mowie to ja profesor z USA

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX