Pochód pogaństwa, masoni i katolickie getto. Ale na szczęście jest Radio Maryja [7 CYTATÓW Z ABP. MICHALIKA]

- Widzimy, jak planowo atakowany jest dziś Kościół przez różne środowiska libertyńskie, ateistyczne i masońskie - mówił przed rokiem abp Józef Michalik. Hierarcha swoimi wypowiedziami często wywołuje medialne burze. Jego nieustępliwy konserwatyzm sprawia, że czasem w sądach idzie za daleko.
- Niewłaściwa postawa często wyzwala się, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, zagubi się i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga - mówił wczoraj abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, pytany o ostatnie doniesienia o przypadkach pedofilii wśród duchownych. Te słowa wywołały burzę. Jednak kontrowersje wokół twierdzeń abp. Michalika pojawiają się średnio co kilka miesięcy. Czym szef polskiego episkopatu wzburzył opinię publiczną w ostatnich latach?

Cytat pierwszy: "Libertyni, ateiści i masoni"

W liście pasterskim z 24 lutego 2012 roku abp Michalik pisał: "Widzimy, jak planowo atakowany jest dziś Kościół przez różne środowiska libertyńskie, ateistyczne i masońskie. Nie oszczędzają Kościoła liberalne telewizje i takież pisma. Nawet rządowe instytucje, niby promując pluralizm medialny, ostatnio zdyskryminowały katolicką telewizję, co na szczęście budzi świadomość narodu. Jeszcze bardziej niebezpieczne są rozłamy wewnątrz Kościoła, ujawniające nawet wśród duchownych nieposłuszeństwo przełożonym i pasterzom".

Cytat drugi: "Na szczęście jest Radio Maryja"

W 2008 roku, także podczas Bożego Ciała, abp Michalik tak tłumaczył protesty przeciwko obsadzeniu biskupstwa w Gdańsku: "Do czego doszliśmy? To znaczy, że w katolickim narodzie niewierzący dziennikarz, któremu ktoś dyktuje z Paryża albo Londynu i Nowego Jorku, będzie sugerował, kto ma być pasterzem owiec". Arcybiskup wskazywał też: "Budzi się dynamizm życia, jest wiele tygodników katolickich. Warto czytać "Niedzielę", "Miłujcie się", "Gościa Niedzielnego", "Nasz Dziennik". Jest Telewizja Trwam. Na szczęście jest Radio Maryja".

Cytat trzeci: "Katolickie getto w Polsce"

We wrześniu 2011 roku środowiska katolickie ostro protestowały przeciwko obecności Adama "Nergala" Darskiego na antenie telewizji publicznej. Muzykowi zarzucano obrazę uczuć religijnych. W homilii wygłoszonej w Gietrzwałdzie 11 września 2011 abp Michalik mówił: "Polska powinna zatroszczyć się o to, aby zginęło getto katolickie i trzeba na tej drodze wytrwać. Żeby w każdej dziedzinie życia, każdy obywatel miał równe prawa. (...) Ale nie możemy dopuścić do promowania zła. Głosząc Boga, nie możemy milczeć, kiedy promuje się satanizm. (...) To jest dramat, że w katolickiej Polsce, chrześcijańskiej (...) Polsce próbuje się zepchnąć na margines, czyli zamknąć w getto myślowe i getto społeczne obecność Ewangelii, bożego prawa, krzyża, Pisma Świętego. Sądy udają, że się nic nie stało, jeśli się znieważyło Pismo Święte czy krzyż. Myślę, że to jest bardzo wielki znak, symbol tego zmagania, które trwa. To zmaganie (...) o serce Polaka, o katolickość, o chrześcijańskość naszego narodu".

Cytat czwarty: "Ani partia rządząca, ani opozycja nie zdały egzaminu"

W 2007 roku posłowie PiS, LPR, Samoobrony i PSL złożyli w Sejmie projekt nowelizacji Konstytucji zakładający ochronę życia od poczęcia. Projekt upadł, a Marek Jurek, wówczas marszałek Sejmu, zrezygnował z funkcji po ostrym konflikcie z Jarosławem Kaczyńskim dotyczącym zasadności zaostrzenia przepisów. W homilii na Boże Ciało 7 czerwca 2007 roku abp Michalik skrytykował praktycznie całą klasę polityczną: "Z przykrością muszę dziś powiedzieć, że w sferze obrony życia i promocji rodziny nie zdały egzaminu ani partia rządząca, ani opozycja, mimo że ta pierwsza i część ugrupowań opozycyjnych bardzo to podkreślały w deklaracjach przedwyborczych. Nie broni się dziś i nie promuje rodziny. Dlatego obowiązkiem Kościoła jest przypominać te wartości na miarę możliwości i sił. Warto zauważyć, że są w Polsce także uczciwi politycy - marszałek, który rezygnuje z kariery i odchodzi, bo jego przekonania zostały podeptane, parlamentarzyści, którzy głosowali za konstytucyjną, pełną ochroną życia i także ponieśli tego konsekwencje".

Cytat piąty: "Przez naszą ojczyznę idzie pochód pogaństwa"

W homilii wygłoszonej w Kalwarii Pacławskiej 14 sierpnia 2013 roku abp Michalik niezwykle krytycznie odnosił się do sytuacji w Polsce: "Wszyscy widzimy, jak przez naszą ojczyznę idzie pochód pogaństwa. (...) Dzisiaj także i my, zwyczajni ludzie, dzieci ochrzczonego narodu, często temu pogaństwu ulegamy. Ono najpierw idzie przez instytucje państwowe, przez nihilistyczną, laicką prasę, przez środki przekazu. Widzimy, że powszechnie w Europie przyjmowane są prawa przeciwne naturze, bo jak inaczej nazwać legalną zgodę na zabicie nienarodzonego dziecka? Natura każe chronić życie, leczyć, pomagać, a nie zabijać. Czy nie jest przeciwko naturze walka z rodziną, promocja małżeństw jednopłciowych, wyśmiewanie jedności i trwałości małżeńskiej?".

Cytat szósty: Smoleńsk? "Lać oliwę na wzburzone morze, nie zaś dolewać ją do ognia"

Wielu obserwatorów abp Michalik zaskoczył wyważonym wywiadem dla KAI z 6 sierpnia 2012 roku. Pytany o zwolenników tezy o zamachu w Smoleńsku i twierdzenia, jakoby Władimir Putin miał krew na rękach, hierarcha powiedział: "Człowiek mądry w takiej sytuacji opiera się na faktach, a nie na teoriach, zaś człowiek sumienia rozważa każde słowo i troszczy się, aby nie naruszało prawdy. Żeby o kimkolwiek, największym nawet wrogu, powiedzieć tak mocne słowa, trzeba znać fakty, mieć pewność. Tymczasem tej pewności nie ma. Dlatego ci, którzy posługują się takimi teoriami i hasłami, robią sobie i tragedii smoleńskiej największą szkodę! (...) Trzeba też pamiętać, że w katastrofie smoleńskiej nie zginęli przedstawiciele jednego tylko nurtu politycznego, ale różnych środowisk. Pamięć ofiar Katynia chcieli uczcić wszyscy. W tej sprawie trzeba lać oliwę na wzburzone morze, nie zaś dolewać ją do ognia".

Cytat siódmy: "Państwo są rozczarowani"

Po pierwszej kadencji abp Michalik nie chciał ponownie zasiadać na stanowisku przewodniczącego episkopatu. Kiedy jednak w marcu 2009 roku wybrano go po raz kolejny, hierarcha pokazał dziennikarzom dystans do własnej osoby, mówiąc: "Myślę, że państwo są równie rozczarowani jak i ja".

Więcej o:
Komentarze (29)
Pochód pogaństwa, masoni i katolickie getto. Ale na szczęście jest Radio Maryja [7 CYTATÓW Z ABP. MICHALIKA]
Zaloguj się
 • ayouseptim

  Oceniono 1 raz 1

  Katolicyzm to totalne BAŁWOCHWALCZE pogaństwo, podszywające się pod chrześcijaństwo.

 • elpapiotr2

  Oceniono 1 raz 1

  Cytat - "Widzimy, że powszechnie w Europie przyjmowane są prawa przeciwne naturze"

  Widzimy, widzimy, jak dzieci wodzą na pokuszenie te niewinne dusze w sutannach. Zgroza.
  Czy nie jest przeciwko naturze grzebanie w majtkach dzieci ?
  Czy nie jest przeciwna naturze nadwrazliwość księży na bodźce wysyłane przez dzieci ?

 • doni72

  Oceniono 2 razy 2

  Jak ABP Michalik chce obwiniac i szukac winnych zaistnialej sytuacji to niech dobrze patrzy w lustro,dotyczy to Terlikowskich i im podobnych.

 • zaskuba

  Oceniono 4 razy 4

  Zboczony, chamski, wredny gnom. I taki potwór chce nauczać wiernych.
  Za zwolnienie tego policjanta co mu wlepił mandat powinien iść do paki a zając się tym powinien prokurator i dać po dupie również tym policjantom, którzy na rozkaz tego gnoma skrzywdzili człowieka i jego rodzinę.
  Dobrze, że KK już się kończy i za niedługo zniknie z życia społecznego na zawsze.

 • blski

  Oceniono 5 razy 5

  Nie spodziewalem sie, ze dozyje czasow gdy Kosciol bedzie atakowany. Przewidywal to Wyszynski jeszcze w 1950tych - Kosciol da sobie rade z PRLem, grozna jest liberalna demokracja (cos w tym sensie).
  Wychowalem sie za PRLu i nie do pomyslenia byly zadne ataki na Kosciol, nawet oficjalna propaganda musiala sie od tego powstrzymywac, jako ze spoleczenstwo byloby oburzone (administracyjnie usilowano Kosciolowi stawiac przeszkody, ale i media i oficjalnie wladze byly neutralne).
  Z latami Kosciol zyskal tak olbrzymia popularnosc, ze sprawowal prawdziwy "rzad dusz".
  W ciagu krotkiego czasu pazernosc, samowola i buta hierarchii Kosciola jak tez szeregowych ksiezy zaprzepascila ten kapital.
  Za czasow mojego dziecinstwa bylem zdziwiony gdy wychowana przed Wojna matka wyrazala watpliwosci co do patriotyzmu Kosciola i wspominala o tym, ze interesy panstwa sa inne niz kosciola, ktory reprezentuje interesy Watykanu.

 • yankes1968

  Oceniono 5 razy 5

  Dla mnie "pogaństwo" nie ma pejoratywneego wydźwięku.
  Kojarzę z butą, siłą, pochodzeniem etnicznym. Natomiast "katolicyzm" zaczynam postrzegać jako patologię, kojarzącą się z : męczeństwem, upokorzeniem, masochizmem, cierpieniem, głupotą, niemocą, zboczeniami, hipokryzją, brudem itd.

 • kain_brat_abla

  Oceniono 5 razy 5

  Bóg po to dał mi rozum i wolną wolę, abym żył i myślał racjonalnie, abym czynił dobro nie oczekując nagrody i nie czynił zła nie bojąc się kary; a na pewno nie po to, abym wierzył w niego i w naiwne bajki opowiadane o nim przez facetów w czarnych, czerwonych i białych sukienkach:)

 • braunal

  Oceniono 7 razy -3

  nadchodzą czasy pedałów i popaprańców .Robactwo wyłazi ze swoich nor.KK oczywiście przetrwa,żal mi tylko tych duchowych rozbitków,miłośników Michników i tej całej zepsutej bandy.

 • koniu800

  Oceniono 8 razy -4

  Menachem Begin, premier Izraela 1977-1983, laureat Pokojowej Nagrody Nobla:
  www.rense.com/general45/master.htm
  Cytuj:
  "Nasza rasa jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras, ponieważ wywodzą się one od insektów. Faktycznie porównując je do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, owce w najlepszym przypadku. Inne rasy są uważane jako ludzkie odchody.

  Naszym przeznaczeniem jest rządzenie ponad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone poprzez naszych liderów za pomocą rózgi żelaznej. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy."

  rabin Yitzhak Ginsburg z sekty Chabad-Lubavitch:
  marucha.wordpress.com/2010/06/09/dla-izraelskich-zolnierzy-bylam-zwierzeciem/
  Cytuj:
  “Dusze nie-Żydów (gentiles) są kompletnie innego i niższego rzędu. Są one całkowicie diabelskie i nie mają jakichkolwiek wartości i możliwości odkupieńczych. [..] Jeśli pojedyncza komórka pochodząca z ciała Żyda posiada w sobie boskość, jest częścią Boga, to każdy łańcuch DNA [z komórki ciała Żyda] jest częścią Boga. Wobec tego, w żydowskim DNA jest coś specjalnego.[...]

  Jeśli Żyd potrzebuje wątroby, czy można wziąć ją od przechodzącego obok nie-Żyda, aby ocalić Żyda? Tora prawdopodobnie by na to pozwoliła [bowiem] życie Żyda ma nieskończoną wartość. Jest coś nieskończenie bardziej świętego i unikalnego w życiu Żyda niż w życiu nie-Żyda”

  rabin Shenur Zalman:
  marucha.wordpress.com/2010/06/09/dla-izraelskich-zolnierzy-bylam-zwierzeciem/
  Cytuj:
  “Materiał, z którego stworzono nie-Żydów pochodzi z odpadów boskich. W rzeczywistości, oni sami pochodzą ze śmieci (odpadów), a to że jest ich znacznie więcej niż Żydów, jest potwierdzeniem tego, gdyż przecież ilość odpadów jest zawsze większa niż liczba ziaren. [...] Wszyscy Żydzi są naturalnie dobrzy, a nie-Żydzi – naturalnie niedobrzy.”

  rabin Manis Friedman, główny rabin izraelskiej armii:
  marucha.wordpress.com/2010/06/09/dla-izraelskich-zolnierzy-bylam-zwierzeciem/
  Cytuj:
  “Jedyną drogą prowadzenia wojny w sposób moralny jest droga żydowska: niszczyć miejsca święte. Zabijać mężczyzn, kobiety i dzieci.”

  Harold Rozenthal:
  iamthewitness.com/DarylBradfordSmith_Rosenthal.html
  Cytuj:
  “Jesteśmy wybranym przez boga narodem… Większość Żydów nie lubi się do tego przyznawać, ale naszym bogiem jest Lucyfer, więc nie kłamałem, jesteśmy jego wybranym narodem. Lucyfer jest bardzo żywy.”

  Cytuj:
  “Żydzi są najinteligentniejszym narodem na świecie, więc jeśli jest dla nich korzystne zmienić nazwisko, czynią to. To jest wszystko na ten temat. Oni mieszają się z waszym społeczeństwem, które jest zupełnie skorumpowane, więc gdy to jest korzystne dla Żydów głupi goj nie zdaje sobie sprawy z tego, że ci Żydzi, którzy mają nie-żydowskie nazwiska są Żydami.”

  Jakub Berman do żydów w Polsce (1945)
  Fragment ze stenogramu z tajnego przemówienia Jakuba Bermana do żydów w Polsce, wygłoszonego na posiedzeniu egzekutywy komitetu żydowskiego w kwietniu 1945 roku:

  Cytuj:
  Żydzi mają okazję do ujęcia w swoje ręce całości życia państwowego w Polsce i rozszerzenia nad nim swojej kontroli. Nie pchać się na stanowiska reprezentacyjne. W ministerstwach i urzędach tworzyć tzw. Drugi garnitur. Przy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX