Decyzja Seremeta: Seksualni przestępcy mają być daleko od dzieci

We wszystkich sprawach dotyczących pedofilii prokuratorzy mają odsuwać podejrzanych, w tym duchownych, od pracy z dziećmi poniżej 15. roku życia. Chodzi o sprawców gwałtów, molestowania seksualnego czy posiadaczy pornografii dziecięcej. O decyzji prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta informuje ?Gazeta Wyborcza?.
To pokłosie ostatnich doniesień o skandalach pedofilskich m.in. w polskim Kościele. Chodzi o sprawę księdza Grzegorza K. z parafii na warszawskim Tarchominie. Sąd skazał go w tym roku za pedofilię, ale nie zakazał pracy z dziećmi. Nie wnosiła też o to prokuratura - jej zdaniem nie było to konieczne, bo ksiądz nie uczy religii (zarzuty dotyczyły kontaktów z ministrantami).

- Nie chodzi o zakazanie jakichkolwiek kontaktów z dziećmi, bo ksiądz nie mógłby odprawić żadnej mszy, na której są one obecne. Ale podejrzany o pedofilię ksiądz nie powinien prowadzić żadnej działalności dydaktycznej z udziałem dzieci, kontaktować się z nimi po mszy czy też jeździć na wycieczki - tłumaczy "Gazecie" Seremet.

Wydane przez niego polecenie dotyczy też np. nauczycieli, urzędników czy pracowników organizacji społecznych. W ten sposób podejrzany nie będzie miał okazji do popełnienia kolejnego podobnego przestępstwa i skrzywdzenia następnego dziecka.

Cały tekst w "Gazecie Wyborczej".

Więcej o:
Komentarze (74)
Decyzja Seremeta: Seksualni przestępcy mają być daleko od dzieci
Zaloguj się
 • inkwizytorstarszy

  0

  Panie Prokuratorze Seremet, ciemny katolicki motłoch panu nie daruje odwagi mówienia prawdy.
  Kapłani tresują swoich wyznawców od małego, oni walczą o pieniądze i władzę. Wyrazy uznania za odwagę.

 • 0zoja29

  Oceniono 2 razy 2

  dlaczego o tym sie nie pisze? www.fakt.pl/polski-misjonarz-zabity-podczas-orgii,artykuly,420561,1.html

 • szampans

  Oceniono 4 razy 2

  CZY MY, POLACY, POSIADAMY JESZCE JAKĄŚ GODNOŚĆ?
  Plują nam w twarz swymi kłamstwami, gwałcą nasze dzieci, a my nie reagujemy gdy nas okradają, płacimy i całujemy w pierścienie.

 • jo_2811

  Oceniono 3 razy -1

  A to skazany ksiądz może odprawiać mszę i głosić umoralniające kazania?!!! W głowie sie nie mieści. W jakim swiecie my żyjemy.

 • michalmos

  Oceniono 3 razy 1

  Dobra...a co z chodzeniem do domów w ramach wizyty duszpasterskiej zwanej popularnie "kolędą"? Przecież w domach są dzieci.

 • matitalolo

  Oceniono 3 razy 1

  Tym w sukienkach pan prokurator to może .... co najwyżej przeprosić za nachodzenie i utrudnianie ich obrzydliwego procederu. Ich te wytyczne nie dotyczą, bo podlegają "boskiemu ? prawu watykanu".

 • czarny-cezar2

  Oceniono 2 razy 0

  no to się seremecik wysilił! ciekawe co bezpośrednio spowodowało tak gwałtowny wytrysk erudycji prokuratora? dupsko zalatało że wszyscy patrzą na wymiar niesprawiedliwości i wszystkim zaczyna się scyzoryk w kieszeni powoli otwierać?

 • perkel

  Oceniono 2 razy 2

  A co to ma być. ? "brak zakazu odprawiania mszy"

  A co to mnie boli że bedzie mial teraz problem z odprawianiem mszy. Trzeba bylo nie wkladac rąk tam gdzie nie potrzeba

 • vontomke

  Oceniono 2 razy 2

  "prokuratorzy mają odsuwać podejrzanych, w tym duchownych" - znaczy w pozostałych przypadkach jeśli ktoś jest podejrzany, ale jest duchownym, ma jakieś specjalne przywileje? Widać że podział na równych i równiejszych się trwale zakorzenił.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX