Spotkanie przeciwników Hanny Gronkiewicz-Waltz. Dorn: Jej rządy obrzydziły życie wszystkim w Warszawie

Trwa konferencja inicjatorów referendum ws. odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Przedstawiciele różnych warszawskich środowisk politycznych i samorządowych wezwali warszawiaków do pójścia do urn. - To jest moment na głos mieszkańców Warszawy - mówił Czesław Bielecki. A Ludwik Dorn dodał: - Chcemy usunąć blokadę, jaką jest Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Czesław Bielecki, Ludwik Dorn, Piotr Gliński, Piotr Ikonowicz, Andrzej Rozenek, Elżbieta Jakubiak i Przemysław Wipler (Ryszard Kalisz nie przyszedł z powodów osobistych, Marek Balicki - bo SLD nie zdecydowało się, czy poprzeć referendum, czy być przeciw) na wspólnej konferencji wzywali warszawiaków do udziału w referendum ws. odwołania prezydent stolicy. I zaprosili Hannę Gronkiewicz-Waltz na organizowaną przez studentów UW debatę w warszawskiej Bibliotece Uniwersyteckiej 10 października o 14.

Bielecki: To moment na głos mieszkańców Warszawy

- Polska zmieniła się najbardziej, kiedy postkomuniści mieli 66 proc., ale społeczeństwo powiedziało, że chce zmian. Po prawie 25 latach wolnej Polski panuje w Warszawie niezgulstwo i bałagan. Jeżeli społeczeństwo Warszawy powie "nie idziemy", to nie może narzekać i mówić: "rządy są nieudolne, zrobilibyśmy to lepiej. To jest moment na głos mieszkańców Warszawy - apelował znany architekt, kandydat PiS w ostatnich prezydenckich wyborach w stolicy, Czesław Bielecki.

Piotr Gliński, ewentualny kandydat PiS na prezydenta stolicy, podkreślił, że tak powinna właśnie wyglądać demokracja: ludzie z różnych stron sceny politycznej siedzą przy jednym stole i formułują wspólny program dla przyszłości. - To, co my robimy, to jest praca programowa dla przyszłej Warszawy. Bo wszyscy spotykamy się z mieszkańcami, prowadzimy kampanię, formułujemy nasze pomysły na Warszawę, pomysły merytoryczne, programowe - przekonywał.

Dorn: Chcemy usunąć blokadę, którą jest Gronkiewicz-Waltz

- Rządy HGW obrzydziły i zatruły życie wszystkim w Warszawie - zaatakował Ludwik Dorn z Solidarnej Polski. - Tutaj siedzą przedstawiciele środowisk, które chodzą na Manify i homoparady, i tych, które chodzą na Marsz Niepodległości. Co nas łączy? To, żeby Warszawa była miastem dobrze zorganizowanym i nie traciła swoich szans - powiedział polityk SP, który ma być kandydatem tej partii w ewentualnych wyborach nowego prezydenta miasta. - Ceny komunikacji miejskiej obrzydzają życie wszystkim. Do 13 października jesteśmy sojusznikami, po trzynastym - konkurentami, ale nadal będziemy spierać się o to, jak Warszawa ma rosnąć i się rozwijać - zapowiedział Dorn.

- Chcemy usunąć blokadę, którą jest Hanna Gronkiewicz-Waltz - dodał. - To miasto kipi, tu się ludzie różnią i ranią. Zadaniem władzy jest to łagodzić. Warszawa oczekuje od władzy, by była jak mądry, ostrożny położnik. by narodziny tożsamości tego miasta przebiegały w sposób jak najmniej bolesny - zakończył.

"Pokażmy, jako warszawiacy, jaką przyszłość dla tego miasta wybieramy"

To nie tylko program na "nie" dla tej aroganckiej, niegospodarnej władzy. Formułujemy nasze pomysły na Warszawę. Rozmawiamy z mieszkańcami. Ten profesjonalizm [obecnej ekipy] to był jeden wielki PR i propaganda. Łączy nas dobro publiczne. Jeżeli w to wierzymy, to pójdźmy na referendum i wyraźmy swoją obywatelską wolę. Referendum to nie jest liberum veto - podkreślił.

- Partia, która się mieni obywatelską, a jest tak obywatelska jak kiedyś milicja, mówi nam, jak mamy korzystać z naszych praw. Pokażmy, jako warszawiacy, jaką przyszłość dla tego miasta wybieramy - mówił z kolei burmistrz Ursynowa Piotr Guział, inicjator referendum.

- Nie pamiętam tak wspaniale zarządzanej Warszawy, jak za czasów Hanny Gronkiewicz-Waltz pod groźbą referendum - kpił Piotr Ikonowicz. Ostro skrytykował politykę mieszkaniową Warszawy. - Mamy w stolicy cztery tysiące pustostanów, w kolejce stoi pięć tysięcy osób, a wyrzuca się tysiące osób [z mieszkań]. Nie ma zgody na miasto tylko dla bogatych - podkreślił.

"Nie dajcie się 13 października wysłać na grzyby"

- Mamy prawo mówić "sprawdzam" między regularnymi kampaniami wyborczymi - mówiła Elżbieta Jakubiak z PJN. - Samo powiedzenie, że ogłaszamy referendum, przyspieszyło wszystko. To jest ta nasza wielka władza - dodała.

- Dlaczego Piotrowi Guziałowi udało się nas tu wszystkich zebrać? Zainicjował wydarzenie bez precedensu, które połączyło praktycznie wszystkie środowiska. Bo w Warszawie się źle żyje - mówił Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota. Namawiał warszawiaków, by poszli na referendum. - Nie dajcie się 13 października wysłać na grzyby - apelował.

- To naprawdę rzadka sytuacja, kiedy mogę zgodzić się z Piotrem Ikonowiczem. Przez ostatnie siedem lat w Warszawie ciężko żyło się rodzinom oczekującym na mieszkanie komunalne, przedsiębiorcom, których zakłady zostały przez źle zaplanowane remonty odcięte od klientów - stwierdził Przemysław Wipler. - To Warszawa klasy rządzącej, która doprowadziła, że liczba urzędników w ratuszu wzrosła o połowę, a dług Warszawy wzrósł do trzykrotności tego, z czym startowała Hanna Gronkiewicz-Waltz - krytykował. To moje miasto z wyboru. Takich ludzi są setki tysięcy - ludzi, którzy wybrali to miasto do rozwoju, tu chcą płacić podatki i żyć. - Wierzymy, że możemy zmieniać Warszawę, sprawić, by była wielka i silna - podkreślił.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Powiadomimy cię o najważniejszych wydarzeniach!

Więcej o:
Komentarze (332)
Spotkanie przeciwników Hanny Gronkiewicz-Waltz. Dorn: Jej rządy obrzydziły życie wszystkim w Warszawie
Zaloguj się
 • fiama

  0

  ta kobieta dba tylko o własne interesy a nie o dobro miasta

 • fiama

  0

  pani Gronkiewicz nie lubi zerówkowiczów bo nie są oni godni korzystać z programu lato w mieście a wystarczyło by zmienić uchwałę z 2011 roku ale jak się nie lubi 6 latków to już nic na to nie poradzimy brawo pani prezydent ...

 • uzdek98

  Oceniono 1 raz 1

  rany, co za towarzysto ... wypelzly pluskwy spod dywanu ... referendum to jest inicjatywa obywatelska a nie popluczyn po pisie ... precz z warszawy politykiery ....

 • candid13

  Oceniono 2 razy 2

  Warszawiacy cieszcie sie ze HGW z glowa wydaje miiliardy z UE

  nabzdyczony krudupel UKRADLBY TA KASE TAK JAK KRADL W FIRMACH

  TELEGRAF,
  FOZZ,
  ART-B ,
  OSCYLATOR ,
  FUNDACJA S ,
  CARGO MODLIN,
  SPÓŁKA SREBRNA,
  ITD ITD ITP...

  SREBRNA TERAZ FINANSUJE;

  1 MILIARD/rok NA OCHRONE TEGO SMIERDZACEGO TCHORZA

  700 000 ZL NA FOTOGRAFIE TEGO OBRZYDLIWEGO PYSKA, aby znalezc 5 do przyjecia

  MILIARD ZL. OPLATA ADWOKATOW

  40 MILIARDOW ZL KUPNO GAZETY POLSKIEJ I KLUBOW GAZETY Z KIBOLAMI

  a teraz idzcie do internetu i poczytajcie ;

  'Spółka Srebrna'

 • candid13

  Oceniono 2 razy 0

  Oni ida rzadzic Warszawa;

  PIS-Sekta Nadchodzi... Płoną pochodnie, a oni idą.
  Jeden z różańcem, a drugi z dzidą.
  Ten ma transparent, tamten krzyż targa
  I imię wodza na wszystkich wargach.
  Ciemno, pochodnie, zacięte oczy.
  Takim bojówkom nikt nie podskoczy.
  Idą przez miasto. Ktoś wściekle wyje:
  Niech żyje wódz nasz! Niech sto lat żyje!
  Tutaj jest Polska! Wódz nas prowadzi!
  Kto nie jest z nami, tego się zgładzi!
  Weźmiem za mordy, weźmiem za pyski!
  Już dla was, zdrajcy, koniec jest bliski!
  I prysną szyby, auta zapłoną,
  ulice spłyną znów krwią czerwoną.
  I krzyż się zagnie. Ciut się go zmieni.
  Resztki myślenia stąd się wyplen

 • partia-oszustow

  Oceniono 4 razy 2

  Czy nadejdą kiedyś czasy, że Polska była Polską i żeby Polską rządzili Polacy?

  Zakamuflowana opcja używająca nazwisk polskich (dlaczego wstydzą się swoich?)

  chciałaby zrobić z nas USA gdzie 2% społeczność rządzi całą resztą.

 • prezio2

  Oceniono 2 razy 0

  www.youtube.com/watch?v=hRLVHCNpsQo

 • orion57

  Oceniono 5 razy -1

  Pani Haniu, jeśli warszawiacy zagłosują za odwołaniem Pani to oznacza, że słoiki mają więcej rozumu niż oni. Warszawa stoi przed testem czy można by w tym kraju normalnym, pracować, rozwijać się czy trzeba ży przeszłością i spiskową teorią dziejów.
  Pani Haniu ja jestem spoza Warszawy i widzę zmiany, skoro warszawiacy nie będą umieli tego docenić oznacza to,że są ludźmi bez honoru i rozumu. Wtedy będzie mi wstyd za stolicę Polski.

 • zbanowany_kierowca_bombowca

  Oceniono 3 razy 1

  ..
  @ zo.rro
  .
  Zydy od zawsze znane sa z demonstracyjnego zachowania - vide twoja reakcja - na odpowiedz nawet na koszernej jest odpowiednie miejsce. Skoro ty to i ja !
  Kiedy zwraca sie im uwage zawsze wrzeszca, , ze to aryjski antysemityzm.
  Jak w koncu dostaja porzadnie po garbie wtedy kwicza jak koszernie zarzynane krowy.
  .
  To sa historycznie znane prawidlowosci.
  .
  Co ja dokonalem ?
  W kazdym razie nie nagrabilem sobie na tyle aby ponad 300.000 ludzi chcialo dac mi kopa !
  .
  A co do banku , nawet europejskiego . widzisz dzis w Europie efekty tego kiedy udziela sie w nim kuchta z bufetu w Hucie Warszawa.
  .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX