Referendum warszawskie. "Tusk pstryknął i złamał kark obywatelskiej demokracji"

"Wydawało się, że najprościej jest pójść na referendum, skoro lud go pragnie, i na przykład ocalić panią Waltz. Byłby to mocny mandat, że ho, ho! Jednak propagandyści partyjni, ludzie bez wyobraźni, momentalnie zapisali ludzi do przeciwstawnych obozów i znowu podzielili naród. To takie polskie hobby" - pisze w "Newsweeku" Zbigniew Hołdys.
Hołdys w najnowszym "Newsweeku" komentuje przygotowania do niedzielnego referendum ws. odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Jednak zdaniem muzyka, ważne jest to, że politycy po raz kolejny podzielili Polaków. "Ktoś wymyślił referendum warszawskie i nie przewidział, że przy okazji zostanie zbrukane Powstanie Warszawskie, że referendum podzieli artystów. Nie przewidział też, że nagle otworzy się sezam z miejską kasą i przekupnymi aktami dobroczynności dla ludu. Nie przewidział zachowań Polaków za kilka lat" - wytyka Hołdys.

"Panowie Tusk i Kaczyński - gratuluję podziału"

Felietonista wyrzuca politykom - szczególnie Donaldowi Tuskowi i Jarosławowi Kaczyńskiemu - że po raz kolejny pogłębili podziały w kraju. "Chciałbym im podziękować za skuteczne odwiedzenie nas od przyszłych pomysłów na obywatelski udział w czymkolwiek. Zapomnijcie. Pstryczkiem, który włączył nam jesień polskiej demokracji, okazał się apel premiera o bojkot referendum. Pstryknął 16 lipca 2013 roku i złamał obywatelskiej demokracji kark" - pisze Hołdys.

Muzyk podsumowuje, że skutki tych działań poznamy dopiero w przyszłości, kiedy obywatele odwrócą się od wyborów w ogóle. "Kiedy udadzą się na wewnętrzną emigracją jak w stanie wojennym. Bo tu żyć, z takimi politykami, nie ma sensu".

Referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz odbędzie się 13 października. Będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział 3/5 liczby wyborców, którzy uczestniczyli w wyborach prezydenta w Warszawie w 2010 roku, czyli co najmniej 389 430 osób. Inicjatywę zapoczątkowaną przez szefa Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, burmistrza Ursynowa Piotra Guziała, poparły m.in.: PiS, Ruch Palikota i Solidarna Polska.

Więcej o:
Komentarze (44)
Referendum warszawskie. "Tusk pstryknął i złamał kark obywatelskiej demokracji"
Zaloguj się
 • zyks

  0

  Na dodatek i ten wybitny analityk sceny politycznej dorwał się znowu do glosu ? Kto jeszcze ? Panowie, budzić sie, został tylko niecały tydzień ! Jest szansa ! W ten gorący czas każdy matoł-pajac-idiota ma szansę na wywiadzik. Przekaziory kupują wszystko... :))

 • carol4210

  Oceniono 1 raz 1

  Cudak,Hołdys znowu chce wypłynąć, od jakiegoś czasu cisza była. Cudak bez honoru jak (pis) bez kultury, bez wychowania który nie potrafi zachowac się w miejscach publicznych.Robi z siebie idiotę i pajaca.

 • partia-oszustow

  Oceniono 2 razy 0

  Hołdys to kolejny celebryta PO, typu

  KTO DA WIĘCEJ Z PAŃSTWOWEJ KASY Z TYM PÓJDĘ.

 • wojtczakigor

  0

  "Kiedy udadzą się na wewnętrzną emigracją jak w stanie wojennym. Bo tu żyć, z takimi politykami, nie ma sensu".

  To prorocze słowa, a kiedy zostaną przekroczone kolejne granice arogancji władzy i jeszcze bardziej pogłębi się kryzys to ludzie wyjdą na ulice. Ci, którzy jeszcze nie wyjechali "za chlebem".

 • wieprzowinapozydowsku

  Oceniono 2 razy 0

  holdys i tusk - autorytety, ze hej, wart jeden drugiego - jak nei glupia czapka, to glupi kapelutek...
  ______________________________

  Zadnych kaczorow, zadnych donaldow!

 • chi_neng1

  Oceniono 13 razy 3

  WARSZAWIACY !

  Stolica Polski nalezy do Was i to w Waszych rekach lezy dokonanie wyboru.
  Nie w rekach partii politycznych, nie w rekach ich liderow, agitatorow wszelkiej masci, czy innych, tylko w Waszych.

  Uczyncie to referendum tym czym powinno byc, ale miejcie w pamieci i na uwadze, ze wlasnie "to szczegolne referendum", oddaje w Wasze rece przyszle losy nie tylko Warszawy, ale i Waszej Ojczyzny.

  Czy chcecie, czy nie chcecie, jest to faktem dokonanym i tego nie zmienicie przed referendum.

  Uwazam, ze jak jeden maz powinniscie wziac udzial w referendum i dokonac wlasnego, nie cudzego wyboru.

  Wyboru : “za” i “przeciw” !

  1)To Wy, z wlasnego doswiadczenia wiecie, jak bylo w Warszawie za innych rzadow, a jak jest dzisiaj.

  2)To Wy wiecie jaka Warszawe chcecie miec ?

  To Wy pownniscie, kazdy z Was z osobna, i wszyscy razem, zadac sobie pytanie :

  Kto, po referendum (w zaleznosci od Waszego wyboru ) , wedlug Waszego zdania, zrealizuje lepiej (moze nie perfekcjonalnie, moze nie w calosci), ale zrealizuje Wasze zyczenia i oczekiwania?

  Znajdziecie odpowiedz na te pytania, sami w sobie, bedziedziecie wiedzieli jakiego wyboru macie dokonac.

  Idzcie swoja droga, na to referendum, bez zadnych wplywow, takich czy innych i zadecydujcie sami o przyszlych losach stolicy oraz Polski.

  Obojetnie, co wybierzecie, zycze Wam w Dniu Referendum, takiego wyboru, jaki sami uwazacie za sluszny.

  Czi-neng

 • m.arco

  Oceniono 6 razy -6

  Pamiętajcie o premiach dla burmistrzów warszawskich dzielnic przyznawanych przez HGW PO partyjnemu. Najwyższe dla najbardziej niegospodarnych działaczy PO. Warszawiacy nie dajcie się PO raz kolejny ogłupić,idźcie na referendum i odzyskajcie miasto dla siebie.

  wiadomosci.wp.pl/kat,1342,opage,7,title,PO-hojnie-nagradza-swoich-zwolennikow,wid,14237753,wiadomosc.html?ticaid=11170a

 • halmar44

  Oceniono 15 razy 3

  WARSZAWIACY,
  nie dajcie się ogłupić przeróżnym komentatorom i demagogom , awanturnikom politycznym. REFERENDUM to nie wybory prezydenta, te będą w przyszłym roku. Popieram dobrego gospodarza jaką jest Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz i nie idę na referendum, to też jest wybór.
  Wierzę w mądrość Warszawiaków, pozostańcie w domu, nie pozwólcie zwyciężyć awanturnikom z " pod krzyża" i zniszczyć to piękne, nasze miasto.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX