Komentarze (63)
Państwo to dojna krowa. Chcemy pracy, pieniędzy, mieszkania i lekarza. "Polacy poszaleli"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • dziadekjam

  Oceniono 10 razy 4

  Państwo to dojna krowa. Chcemy pracy, pieniędzy, mieszkania i lekarza. "Polacy poszaleli"
  ======================================================================
  Rozumiem, że red. Żakowski, jako "Polak nieposzalały", dzielnie "pracuje" nie myśląc nawet o pieniądzach, mieszka pod mostem lub w wielkie mrozy w holu Dworca Centralnego, a jedyna posługa medyczna z jakiej korzysta, to ziółka własnoręcznie zebrane w Lasach Kabackich...
  Ten facio w swojej hipokryzji przechodzi sam siebie...

 • radix10

  Oceniono 19 razy 17

  Rzeczywiście, Polakom we łbach się poprzewracało! Chcą pracować! No ludzie, a co w zamian? Co chcą dać za tę pracę?

 • hare-hare

  Oceniono 4 razy 4

  hahaha,bardzo mi się podoba ten rozdział państwo- polacy,w takim razie kto to jest państwo a kto polacy?wg mnie to ktoś się z ch...em na łby pozamieniał

 • wodakrolewska

  Oceniono 10 razy -2

  I co się dziwić skoro od 1945r. wadza zapoczątkowała fundowanie przywieli najgorszemu dziadostwu, które skupiła w szeregach milicji i wojska.
  Ci co uczciwie pracowali dorobili się w POlsce tylko garba.

 • dyrdy.mal

  Oceniono 41 razy 29

  "Polacy poszaleli" - nie poszaleli tylko widza, ze w Europie (do ktorej jakoby dolaczylismy a pan premier blyszczy na jej salonach) da sie zyc normalnie - tzn. miec prace, pieniadze, mieszkanie i lekarza. ba - mozna nawet raz w roku w jakies ciekawe miejsce pojechac!
  Jesli do tej obserwacji dolacza jeszcze fakt, ze swojemu panstwu oddaja ponad polowe dochow (jeszcze wiecej wliczajac podatki posrednie), ze placa za wszystko niczego w zamian nie dostajac - trudno sie dziwic ze nastroje sa jakie sa.
  I nie czas Panie Redaktorze na grzmienie ze chcemy zbyt duzo - chcemy wreszcie dolaczyc do Europy i czuc sie jak Europejczycy. Wszyscy - nie tylko "rodziny" politykow i ich znajomi, nie tylko sporo zarabiajacy redaktorzy - wszyscy.

 • mateusztt

  Oceniono 10 razy 6

  Zakowski - mniej kokainy i wyjdz czasem na ulicę to może przejrzysz na oczy

 • koniu800

  Oceniono 9 razy 1

  w polsce państwo jest zwykłym złodziejem (rządzonym przez złodziei "polityków") okradających ludzi z wszystkiego

 • 123jna

  Oceniono 11 razy -1

  Polacy zachowuja sie ciagle jak podczas zaborow, nie akceptuja wlasnego, wolnego kraju, zawsze musza miec wroga. Znajda go w sasiedzie, wybranym przez sibie polityku czy nawet we wlasnym dziecku. Nieopowiedzialni, infantylni tylko chca, chca i chca. Z siebie daja niewiele, najczesciej nic. Ktos powinien im powiedziec, ze beda mieli taka Polske na jaka sami zasluguja. Nie nalezy sie ich bac, bo ta madra grupa madrych Polakow znow zostanie skazana na niebyt, oni znow nam kraj zniszcza. Nalezy ich edukowac, zacza od czterolatkow juz.

 • dziadekjam

  Oceniono 45 razy 29

  Państwo to dojna krowa. Chcemy pracy, pieniędzy, mieszkania i lekarza. "Polacy poszaleli."
  ======================================================================
  "Poszaleli" wtedy, kiedy sami z tego zrezygnowali mamieni dobrodziejstwami kapitalizmu. Teraz to nie państwo jest dojną krową, a SPOŁECZEŃSTWO, które finansuje w nieskończoność "klasę próżniaczą".

 • 8pasazer

  Oceniono 49 razy 33

  "Chcemy pracy, pieniędzy, mieszkania i lekarza. Polacy poszaleli"
  -ustaliło dwóch medialnych celebrytów, którzy akurat to wszystko mają, a sytuacja ludzi tych dóbr pozbawionych jest im całkowicie obca. "Nie sądź nikogo, dopóki nie pochodzisz dzień w jego butach" - nawet nie wiecie, jak szybko możecie w nie wskoczyć.

 • marcin1956

  Oceniono 14 razy 6

  Żakowski, zacznij myśleć samodzielnie albo sobie poczytaj do poduszki raport Czapiewskiego (ze zrozumieniem).
  Polacy chcą PERSPEKTYW, a w dalszej kolejności STABILIZACJI. Dokładnie tego samego, co Brytyjczycy, Amerykanie, Włosi czy Francuzi.
  W tłumaczeniu:
  1. jeśli będę wypruwać sobie żyły i skończę pożądany kierunek na renomowanej uczelni na pierwszym miejscu to oferty pracy powinny czekać na mnie w wysokim stosie.
  2. jeśli będę wypruwać sobie żyły i zbierać same pochwały w pracy to należy mi się awans, a nie wykop, bo potrzebne było miejsce dla pociotka lokalnego polityka.
  Proste, Panie Żakowski?

 • mirek11768

  Oceniono 20 razy -2

  Darmo to , darmo tamto. Do roboty a będzie Ci dane . Socjalizmu się zachciewa ale robić to już BE

 • plorg

  Oceniono 18 razy 4

  "Oczekiwania Polaków wobec państwa są astronomiczne"

  To zupełnie tak jak podatki.

  "państwo każdemu obywatelowi powinno zapewnić bezpieczeństwo ... gwarantować: minimalny dochód ...bezpłatną opiekę lekarską ... bezpłatne studia wyższe ...mieszkanie... i pracę...
  Innymi słowy, Polacy chcą dobrobytu."

  Innymi słowy to Polacy chcą socjalizmu.
  Bo jeżeli państwo ma to wszystko gwarantować, to nie jest to dobrobyt.
  Jest to SOCJALIZM.

 • public_enemy

  Oceniono 70 razy 48

  Jeśli oddajemy w podatkach dwie trzecie naszych dochodów to chyba można oczekiwać państwa socjalnego panie "kapitalisto" PIT, CIT, VAT, ZUS, NFOZ, mandaty, akcyza w wódzie i paliwie. Jakby to zliczyć to wyjdzie nawet więcej niż dwie trzecie. Trudno się dziwić że ludzie nie chcą płacić podatków skoro do lekarza i dentysty i tak trzeba chodzić prywatnie, policja zajmuje się tylko kasowaniem mandatów za nadmierną prędkość i łapaniem gó...arstwa z jointami oraz rowerzystów po piwku (a spróbuj zgłosić że ci rower ukradli, szybko ci wyperswadują że nie warto bo nigdy się nie znajdzie), straż miejska podobnie: fotoradary i babcie z pietruszką, a na widok osiłków bez karku chowają się po bramach. Nie mówię już o rządzących którzy tylko się kłócą o "życie nienarodzone" i smoleńsk, a arma urzędników rośnie jak ciąg Fibonacciego.

 • t0maszek44

  Oceniono 38 razy 24

  Nie wiem skąd te dane. Ja zauważam, że Polak chciałby pracować, a za pensję godnie żyć. I to wszystko.

 • fakiba

  Oceniono 19 razy 3

  I do tych żądań należy jeszcze dodać konieczne obniżenie podatków i wszelkich innych danin na Państwo . Takie cuda to tylko Jarek gwarantuje w kampanii wyborczej

 • radix10

  Oceniono 13 razy 3

  Polacy, jak wynika z pytań ankietowych, oczekują od swojego państwa minimum, które, nawiasem mówiąc mieli zagwarantowane w państwie komunistycznym. Od 1989 roku zrobiliśmy ponoć skok cywilizacyjny i nie stać nas na to?!

  Stwierdzenie zaś, że w zamian od siebie chcą dać figę z makiem jest po prostu obraźliwe. Przecież chcą dać swoją pracę - źródło bogactwa narodów. Cóż innego oczekiwaliby autorzy stwierdzenia o fidze? I co sądzić o państwie, które uniemożliwia swoim obywatelom prace? Na co komu takie państwo!

 • plorg

  Oceniono 44 razy 22

  "Państwo to dojna krowa."

  Nie! Państwo to złodziej.

  "Chcemy pracy, pieniędzy, mieszkania i lekarza. "Polacy poszaleli" "

  A może po prostu tylko chcą z powrotem swoich pieniędzy, panie Żakowski.
  Pięniędzy zrabowanych w ogromnych podatkach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX