Ludzie Tomasza Sakiewicza chcą wystartować w wyborach z list PiS. W partii już się boją

Szefowie Klubów "Gazety Polskiej" zaczną się dziś zjeżdżać do Domu Pielgrzyma w Licheniu na trzydniowy, nadzwyczajny zjazd. I będą na nim rozmawiać m.in. o możliwości startu ich członków w następnych wyborach z list PiS. Na zjeździe miał się pojawić też sam Jarosław Kaczyński, ale - jak pisze dzisiejsza "Gazeta Wyborcza" - musi zostać w Warszawie wz. z referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz.
Choć prezes PiS nie zjawi się osobiście na zjeździe KGP, to najprawdopodobniej wystosuje do członków Klubów specjalny list. Wydarzenie rozpocznie się od wystąpień szefa klubów "GP" Ryszarda Kapuścińskiego i szefa "Gazety Polskiej" Tomasza Sakiewicza, którzy opowiedzą o "problemach i zadaniach, przed jakimi stoją kluby" - pisze "GW". Chodzi o wyborczy maraton - od wiosennych eurowyborów, przez wybory samorządowe, parlamentarne i prezydenckie.

KGP chcą do Sejmu. W PiS się boją

- Musimy się dobrze zastanowić, kogo będziemy popierać na listach PiS - mówi Ryszard Kapuściński. Wylicza, że w wyborach z 2011 r. na 24 kandydatów z list PiS wspieranych przez kluby do Sejmu weszło aż 14. I dodaje, że najlepiej, gdyby PiS wpuścił na listy ludzi z klubów. - Do nich mamy zaufanie. Będziemy przekonywać szefów regionalnych struktur PiS, by wzięli naszych ludzi - wyjaśnia.

Klubów "GP" jest 364 (w tym 54 za granicą), ich szef szacuje, że mają 10 tysięcy członków. W Prawie i Sprawiedliwości niektórzy obawiają się ich rosnącego apetytu politycznego. - Gdyby z każdej listy do Sejmu dostał się przedstawiciel środowiska KGP, w naturalny sposób zawiązaliby frakcję wewnątrz PiS, w przyszłości na tyle silną, że w razie konfliktu, po wyjściu z PiS, byliby w stanie założyć własny klub w Sejmie - przyznaje jeden z posłów PiS.

Czytaj więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" >>

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najważniejszych wydarzeniach? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (94)
Ludzie Tomasza Sakiewicza chcą wystartować w wyborach z list PiS. W partii już się boją
Zaloguj się
 • us_market

  0

  Po niedawnej wizycie Sakiewicza w USA na turne tu bawi Poseł Kwiatkowski, junior kapłan sekty smoleńskiej.
  www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/posel-kwiatkowski-w-usa

 • 7ogamihcra

  Oceniono 2 razy 2

  Nazywanie DZIENNIKARZAMI tych pieprzonych antypolskich PiSmaków to duża przesada.
  Bardzo duża przesada.

 • eremita2013

  0

  A do gnoja Sakiewiczu i ta twoja banda darmozjadów i nierobów.Na garbie wyboirców chcesz do żłoba i brac kasiorę za damski hó....

 • waldus059

  Oceniono 5 razy 5

  No cóz zasób idiotów w ym pojebanym kraju jest niezbadany.

 • jurekzoliwy

  Oceniono 5 razy 5

  Miała kiedyś Rosja czarną sotnię; będzie miała ją Polska gdy PiS i kluby Gazety Polskiej połączą swoje siły. A może też przyjdzie czas na "marsz czarnych koszul" na Warszawę? Tak naprawdę to one już maszerują.

 • 12345janka

  Oceniono 5 razy 5

  Prawdziwi Polacy stają do boju o nową jeszcze głupszą Polskę.

 • ziutka333

  Oceniono 3 razy 3

  A ten pijaczyna z "Naszości" też chce startować

 • fc-inter

  Oceniono 12 razy -12

  Mam dość Tuska i całej tej PO, ważne aby odeszli.

 • flugufrelsarinn

  Oceniono 7 razy 7

  Sakiewicz chce zapłaty za pisanie bzdur o bombie helowej,sztucznej mgle i brzozie 666.Nie dziwię mu się.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX