Komentarze (287)
Kościół na wojnie z gender. "To młodsza córka marksizmu i seksualizacja dzieci"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • mi3tek

  Oceniono 11 razy 7

  Jeśli chodzi o "próby seksualizacji dzieci" to kościół katolicki ma na swoim koncie ich całkiem długą listę :]

 • t21

  Oceniono 16 razy 10

  Zakonnicy, księża i inne czarne pomioty mają zupełnie inną koncepcję seksualizowania dzieci. Ksiądz Gil coś o tym wie.

 • mr_gm

  Oceniono 9 razy 3

  Ten pallotyn chyba nie kuma co to jest gender i na czym polega, więc niech najpierw przynajmniej zapozna się z tematem np.w wikipedii dla opornych zanim zacznie opowiadać wierutne brednie.

 • plautilla

  Oceniono 16 razy 0

  Genderyzm to samo zło. To chora ideologia i paranaukowy zbiór kłamstw. Gender powinno być zakazane na równi z komunizmem i nazizmem.
  Demokratyczne społeczeństwo nie może tolerować żadnej ideologii czy ruchu, który nawołuje do rewolucji kulturowej. Twierdzenie genderyzmu, że nasza płeć nie jest określana biologicznie, ale kulturowo w procesie wychowania i socjalizacji jest paranaukowym kłamstwem. Wg tych ideologów nie rodzimy się jako ludzie płci męskiej albo żeńskiej, ale takimi czyni nas społeczeństwo i cywilizacja. To krok do legalnego nazywania zła dobrem a dobra złem i otwarcia puszki Pandory złu moralnemu i anarchii.

 • barabbas

  Oceniono 11 razy -1

  Woroniecki ma rację, gender to idiotyzm jakich mało, groźny dla społecznego ładu. Cioty powinny zrozumieć w końcu, iż ich chore teorie rodzinno-społeczne doprowadzą do końca gatunku ludzkiego.

 • wari

  Oceniono 10 razy 6

  Zaczynają się bać przewrotu wśród siostrzyczek. Nie ma co się bać, przynajmniej w Polsce można ich używać jako kucharek jeszcze przez dziesiątki lat. Na razie tylko w Stanach siostrzyczki się trochę burzą.

  Gender drażni facetów w sukienkach, bo oznacza równe prawa dla kobiet, a to kościołowi nie jest w smak. Jeszcze zechcą zostać księżmi, a może jakaś papieżyca się trafi!

 • kniazwitold

  Oceniono 9 razy 5

  "kościół jest przeciwko seksualizacji dzieci" - znaczy tylko księża i biskupi mają monopol na sex z dziećmi?

  Kolejna Dominikana im się marzy w Polsce?

  Banda zboczeńców w sukienkach. Ksiądz = pedofil.

 • totyczyja

  Oceniono 9 razy 5

  Seksualizacja dzieci - tym zajmują się pedofile kościelni.

 • banan125

  Oceniono 7 razy 5

  oto polskie de-BILE w pełnej krasie !!!

 • banan125

  Oceniono 7 razy 5

  oto co mamy w Polsce :

  KKKK - katolicka-koorevsko-kokieteryjna-kultura

 • pancerna_pchla

  Oceniono 7 razy 5

  Kościół to syn Stalina i córka Hitlera.

 • jkal

  Oceniono 16 razy 0

  przecie to gender, to jakieś totalne kretyństwo! Kto stoi za tą pseudoideologią?

 • geonly

  Oceniono 5 razy -1

  Może warto też przytoczyć w takim artykule, czym jest Teoria Gender według osób, które ją wysuwają? Obawiam się, że te ignoranckie, kościelne fobie są jedynymi oponiami, jakie większość czytelników w życiu słyszała.

 • xswedc

  Oceniono 4 razy 2

  Dżizus Chrajst!
  Albo piszecie in polish, albo po angielsku. Decide, you ignoranci z Dżi-Dablju bez genderu.

  Jesteście świadectwem upadłej kultury narodu.

  translate.google.pl/?hl=pl&tab=wT#en/pl/gender

 • volverener

  Oceniono 9 razy 5

  Chyba nie ma lepszych specjalistów od seksualizacji dzieci niż księża katoliccy. A ostatnio się okazuje, że polskojęzyczni księża katoliccy wiodą w tym prym na arenie międzynarodowej. Po Wojtyle znowu za sprawą urzędników KK głośno o Polsce. Bez nich nikt w takiej Dominikanie nawet by nie wiedział, że taki kraj w ogóle istnieje. A teraz jest na ustach wszystkich. I czego się czepiacie?

 • kazik2500

  Oceniono 7 razy -7

  Spoko -- ja bym sie tym nie przejmowal. Rozwiazanie na dewiacje? Patrz artykul w tej gazecie pt. "Nie chciałem być potworem". Belg poddał się eutanazji po nieudanej zmianie płci"
  "Dobre srodki masowego przekazu" jeszcze dewiantom podpowiedzom co robic. Michnik -- twoja ideologia to gowno.

 • r.maszkowski

  Oceniono 8 razy 4

  Kościół panicznie boi się wiedzy o płciowości, bo zaprzecza ona temu, co Kościół podaje do wierzenia. Pisałem o tym niedawno w Racjonaliście: www.racjonalista.pl/kk.php/s,9256

 • vichama

  Oceniono 9 razy 5

  Może niech Kościół nie wypowiada się już więcej na temat "seksualizacji dzieci"...

 • sselrats

  Oceniono 12 razy 10

  W USA w kazdym oficjalnym formularzu jest gender. To dopiero zboczency!

 • sselrats

  Oceniono 6 razy 4

  Gender? Znowu mieli farta?

 • leszekzgd

  Oceniono 11 razy 5

  Srają muchy będzie wiosna. Lepiej by było aby tych pedofilskich przestępców pozamykać w kryminale a nie chronić ich pod tą czarną sukienką.

 • representation1

  Oceniono 17 razy -7

  Dlaczego zwalczany jest arcybiskup Hoser
  ----------------------------------------------------------
  Rzeczywistym powodem ataku (niektórych) mediów, połączonego z histerią (niektórych), dziennikarzy na biskupa warszawsko-praskiego nie jest bynajmniej sprawa ks. Wojciecha Lemańskiego. Chodzi o coś poważniejszego: – Chce się go ośmieszyć, wplątać w rzekomy współudział w ludobójstwie w Rwandzie, a w konsekwencji uciszyć i zniszczyć, bo jest niewygodnym, zbyt silnym intelektualnie przeciwnikiem ideologii gender.

  Znaczenie określenia gender jest niechętnie definiowane nawet przez jego protagonistów (Środa, Szczuka, lewacy z Krytyki Politycznej, itp.). Przeważają twierdzenia opisowe, które dowodzą, że nie płeć biologiczna determinuje to, czy dana osoba jest mężczyzną, czy kobietą, ale „rodzaj” – gender oznaczający tożsamość psychiczną, kulturową, wybraną, a nie zdeterminowaną przez poczęcie i urodzenie. Prowadzi to do idei zamienności płci, do zmniejszania różnic płciowych, skoro są to tylko wyuczone role. Ta konstrukcja myślowa ścieli łoże przekonaniu o równości i równorzędności wszystkich orientacji seksualnych, w tym homo- i transseksualnych, jako nowych komponentów i form „rodziny”.

  W gender ciało traktuje się jako materiał, który można zmienić poprzez technikę np. operacyjną – operacje plastyczne, interwencje chirurgiczne, ingerencje hormonalne. Każda ideologia ma swój przekład w pedagogice i nauczaniu, podobnie było z propagandą marksizmu i leninizmu. Proces wychowania powinien iść w kierunku właśnie integracji osoby zgodnie z jej płcią wrodzoną.

  Największą krzywdę, jaką radykalny feminizm wyrządza kobiecie, jest jej maskulinizacja. W efekcie sprowadza się kobietę do tego, by mogła zastąpić mężczyznę. Jest to niezgodne z jej naturą.

  Marksizm nie wnikał aż tak głęboko w naturę człowieka. Próbował go tylko poddać kontroli państwowej, dlatego też były próby przejęcia wychowania dzieci przez państwo. Wówczas proklamowano rodziców jako pokolenie wsteczne, konserwatywne, reakcyjne. W ideologii gender z kolei dokonuje się dekonstrukcja poprzez obalanie tzw. stereotypów, dotycząca między innymi relacji między starszym a młodszym pokoleniem. Chodzi o to, by starsze pokolenie nie miało wpływu na wychowanie młodszego, a młodzi byli wychowywani przez swoich rówieśników.

 • nina05

  Oceniono 17 razy -7

  W zdecydowanej większości przypadków, geje są pedofilami. Takie są statystyki. Propagowanie środowisk LGBT, niewątpliwie poszerza to zjawisko.

 • pablodos

  Oceniono 8 razy 0

  Kościół oczywiście przesadza z terminem' seksualizacja", ale Gender to jest problem. mam wrażenie, że większość tych co komentuje nie ma pojęcia co to Gender.

 • nina05

  Oceniono 15 razy -7

  Nie jest trudno dostrzec ostatnio w Gazecie Wyborczej Michnika zagęszczenia artykułów dotyczących ogólnie, spraw odnoszących się do Kościoła w Polsce. Ma to znamiona bezpardonowej walki z Kościołem i jest medialnym wsparciem jakiego Michnik udziela SLD, Ruchowi Palikowa i przede wszystkim Platformie Obywatelskiej w tej dziedzinie. Służy to propagowaniu lewacko-liberalno-prostackich ideologii i demoralizowaniu społeczeństwa. Z całym przekonaniem, działalność taka nie ma szans na powodzenie, a świadczy tylko o ułomności umysłowej jej twórców.

 • gr_ub_y

  Oceniono 17 razy -7

  "Jednym z najbardziej ulubionych tematów, ciągle podejmowany w środowiskach masowego przekazu, jest pedofilia w Kościele. Jakie są fakty? Naukowe badania w Stanach Zjednoczonych stwierdziły, że tylko 0,05% wszystkich przypadków pedofilii dotyczy duchowieństwa. Podobnie jest we Włoszech. W Niemczech od 1995r do połowy 2011r. Miało miejsce 210tysięcy przypadków pedofilii, w tym 94 zaistniałych w kościele katolickim. Poważny instytucje naukowe, między innymi niemiecki Instytut Kocha, stwierdził, że 60% chorych na AIDS to homoseksualiści, 40% pedofilii to geje, pomimo tego że homoseksualiści stanowią 2% całej populacji. Takie zagrożenie pedofilią, jak to ma miejsce wśród homoseksualistów, nie spotykane jest w żadnej innej grupie społecznej! W jednym ze swoich wywiadów ks.prof.Dariusz Oko podkreślił, że „jeżeli w więzieniu mamy 1000 pedofilów, to znajdziemy wśród nich może jednego księdza i jakichś 400 gejów. Więc ja się pytam, dlaczego tak wiele mówi się o księżach, jeżeli to jest 1 ksiądz na 1000 pedofilów, a nie mówi się o 400 gejach? W środkach masowego przekazu księży atakuje się w najgorszy sposób, ale o gejach nie wolno powiedzieć ani jednego krytycznego słowa. To wielka manipulacja, czysta nieuczciwa i propagandowa. Jeżeli tyle się pisze i mówi się o księżach pedofilach, to oczekujemy, aby 400 razy, więcej pisano o gejach pedofilach."

 • rafiner

  Oceniono 5 razy 3

  Główna twierdza ciemności.

 • rafiner

  Oceniono 9 razy 3

  (1 Koryntian 6:9, 10) A czyż nie wiecie, że nieprawi nie odziedziczą królestwa Bożego? Nie dajcie się wprowadzić w błąd. Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani mężczyźni utrzymywani do celów sprzecznych z naturą, ani mężczyźni kładący się z mężczyznami, 10 ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani rzucający obelgi, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.

 • pakulec

  Oceniono 10 razy 6

  to kościół zwalcza też gender u sióstr zakonnych???
  No to juz koniec świata!

 • andi55

  Oceniono 8 razy 6

  Dopuki bedziemy sie bac mysli co potem ,doputy bedziemy wykorzystywani przez posrednikow Boga.Jetesmy banda tchorzy ktora pozwala penetrowac genitalia naszych Dzieci w wieku przedkomunijnym przez pseudo pasterzy.Kobieta z malopolski na wiesc ze dobrodziej zadawalal sie na jej dziecku mowi ,dobrodziej wie co robi.Pytam sie gdzie my zyjemy

 • bobbie2

  Oceniono 8 razy 8

  Nuczanie dzieci sexu nalezy tylko do klechow, tego beda bronic az do ostatniej kropli krwi, ale nie swojej.

 • mawapo

  Oceniono 14 razy 14

  No właśnie, kto komu ma zlizywać pianę z kolan...

  Gender to wszystko wywraca.

 • drbob20

  Oceniono 12 razy 6

  czelusci ciemnogrodu

 • hogok

  Oceniono 13 razy 9

  Oni są tak wywaleni w kosmos, że pewnie tym tłumaczą swoją zboczoną osobowość, która pozwala im wyżywać swoją chuć na najsłabszych, czyli dzieciach.
  Poszliby ulżyć sobie z okolicznymi prostytutkami, ale nie, bo tylko garstka jest heteroseksualna, a reszta się kisi w swoim przeświadczeniu, że wszystko jest w porządku i zamiast znaleźć sobie kochanka, to gwałcą dzieci, a potem mówią, że gender jest zły.
  Złe to jest gwałcenie dzieci, a co ktoś dorosły z własnej woli robi w łóżku nie ma żadnego znaczenia.
  Gender to też następny dowód na nieistnienie boga i zdają sobie z tego sprawę, a co dla nich najgorsze, nie będą mieć nowego otwartego towarzystwa wspólnej adoracji, bo młody gej będzie bardziej zainteresowany znalezieniem sobie kochanka, niż przyjmowaniem ślubów kościelnych, a potem kiszeniem się w celibacie w hermetycznym zboczonym środowisku, a na końcu wybuchem chuci na najsłabszych, z resztą jak zauważyłem mają bardzo wiele do powiedzenia o seksie. Wiele razy były artykuły, opowieści osób, które uciekły z hermetycznego środowiska i zaczęły opowiadać takie historie, że obrzydzenie bierze człowieka jak już widzi coś w kiecce!

 • george1955

  Oceniono 8 razy 0

  tak jak Marks sprzedal swoja filozofie ku zatraceniu kilku pokolen tak teraz inni swiatli,nieglupi Zydzi wynalezli sposob by namieszac w glowach juz nie tylko jednostek ale calych spoleczenstw,oczywiscie to jest ich eksperyment i oni to wiedza nie wiedzac jaki bedzie efekt koncowy ,ale to juz nie ich bol bo i tak nie doczekaja sie efektu koncowego ,bedzie tak jak z eksperymentem Lenina ,Stalina ,Mao i innych ,a teraz wszystko trzeba odwracac

 • andi55

  Oceniono 12 razy 8

  Zeby zycie mialo smaczek raz dziewczynka raz chlopaczek. Motto hosera i jego ferajny

 • wlodzimierz.iljicz

  Oceniono 13 razy -11

  Ks. Woronieckiemu nieźle się porąbało pod księżym biretem.
  Marksizm nie ma nic wspólnego z bajdami na temat "gender".
  "Gender" powstał w środowiskach pederastów, lesbijek i transwestytów, którzy mają problemy z identyfikacją płciową.
  Stąd ich pomysł, że płeć można sobie dowolnie "ustalać":
  A przy czym tu marksizm?

 • anasz

  Oceniono 15 razy 5

  Najstraszniejsze jest to, że w małych miejscowościach rodzice wola przemilczeć krzywdę własnego dziecka, bo przecież ksiądz wie najlepiej co dziecku potrzebne.
  Powoli to się zmienia, spójrzcie na szkołę, jeszcze niedawno nauczyciel był kimś , teraz jest nikim. I tak prawdopodobnie stanie się z księżmi .

 • marsyas

  Oceniono 18 razy 6

  Miło czytać, jak Kościół po raz kolejny się kompromituje.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 22 razy -6

  Cała "nauka" gender jest skierowana i dostosowana do idiotów którzy są zbyt głupi aby skończyć jakiekolwiek przydatne w życiu studia.

 • mard12

  Oceniono 11 razy 5

  Polski kościół ma nowy problem, teraz siostry zakonne i księża będą rozprawiać o "gender" przecież to ONI są gender, wybrali życie w celibacie unicestwiając swoją płciowość.

 • krawiec6661

  Oceniono 19 razy 13

  Ta cała filozofia "genderowa" jakoś mnie bardziej odstaraszała niż interesowała, ale jeśli kościół katolicki przed czymś przestrzega, to może to być coś dobrego jednak. Trzeba się zaznajomić z tematem.

 • ochujek

  Oceniono 23 razy 15

  Ci faceci żyjący w celibacie to jacyś maniacy seksualni. Ich horyzony nie wznoszą się powyżej pasa.

 • bobbin_threadbare

  Oceniono 12 razy 2

  Akurat gender studies to nietrafiony przykład, gender studies to brednia nawet dla wielu zaprzysięgłych lewaków, racjonalistów i sceptyków. To jest religia, nie nauka, taka trochę odpowiedź pseudometafizyczna na katolicyzm.

  Wyborczo, postaraj się bardziej. :)

 • drugi-bezstronny

  Oceniono 8 razy 6

  Jako katolik uważam, że ksiądz łamiący zasadę i regułę osoby najwyższego zaufaniania publicznego dopuszczając się złamania podstawowych wartości, którego obowiązkiem jest ich przestrzegać o wiele bardziej niż zwykłego obywatela, powinien być karany o wiele bardziej surowo niż zwykły obywatel!!!!

 • prof-antoni

  Oceniono 19 razy 13

  Jak tu zrozumiec faceta w sukni..................

 • aki3

  Oceniono 19 razy 15

  seks - to ulubione zainteresowanie kościoła!

 • nazwa_niepoprawna

  Oceniono 17 razy 1

  @plpolak
  "Życie antyklerykałów jest takie puste"

  Tępych antyklerykałów jest, podobnie jak i tępych katoli, wielu. Charakteryzuje ich cecha wspólna: brak znajomości tematu, co skutkuje:
  - obelgami,
  - popisywaniem się quasi-retoryką, co jest niczym innym, jak zagadywaniem braku wiedzy,
  - 'gwizdaniem w ciemności'

  Przypomniała mi się sytuacja ze Światowego Kongresu Humanistycznego w 2002 r. w Noordwijkerhout.
  Na pytanie pana doktora filozofii z Yale: Czym się różni ateizm od katolicyzmu?
  Odpowiedziałem: Jeśli chodzi o radykalizm - niczym. Jedni i drudzy byliby skłonni mordować. Oczywiście wszystko w imię zrozumienia i pokoju. A przede wszystkim wolności, różnie rozumianej, ale wolność zawsze sprowadza się do tego, by innym ją ograniczyć.

 • izopropanol

  Oceniono 9 razy 5

  A moze by tak te siostrzyczki wziac i zweryfikowac ? Na samolocik do ginekologa i kazda ktora nie jest dziewica wywalic z firmy? Pewnie by ciekawe rzeczy wyszly.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX