"1 godzina dla Polski" - konwencja Gowina w Krakowie. Wesprą go Wipler i PJN?

28.09.2013 13:01
Jarosław Gowin

Jarosław Gowin (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Na dzisiejszej konwencji Jarosław Gowin przedstawi swój nowy pomysł nazwany 1godzina.pl - informuje portal 300polityka.pl. Były polityk Platformy Obywatelskiej chce zbudować ruch wokół haseł pracy dla Polski przez jedną godzinę w tygodniu
Jak pisze 300polityka.pl, Gowin swoją propozycję opiera na pomyśle Rafała Ziemkiewicza, którą ten opisał w książce "Myśli nowoczesnego Endeka".

"Gdybym miał formułować i upowszechniać jakieś polityczne wezwania, upowszechniłbym jedno, następujące: oddaj Ojczyźnie cztery godziny w tygodniu" - przypomina 300polityka. Gowin, chcąc uniknąć bezpośredniego odwołania do Ziemkiewicza, wybrał skromniejszą propozycję jednej godziny "pracy dla Polski".Konwencja w Krakowie

Spotkanie byłego ministra sprawiedliwości z sympatykami zaczęło się w Krakowie dziś w samo południe. Program Gowina opiera się na pięciu głównych punktach:
Praca. Silne polskie przedsiębiorstwa to silna Polska.
Rodzina. Dobro rodzin to dla polityków najważniejszy drogowskaz.
Wolność. Kochamy wolność, bo nie boimy się odpowiedzialności.
Tradycja. Tradycja jest kapitałem, na którym budujemy naszą przyszłość.
Solidarność. Od naszego codziennego zaangażowania zależy przyszłość nas wszystkich.

Relacja z konwencji dostępna na Twitterze

Zobacz także
Komentarze (84)
Zaloguj się
 • esmeras

  Oceniono 148 razy 60

  Po co nam, Polakom kolejna partia ukrywająca za pięknymi hasłami program podległości obcemu państw i jego ideologii - Watykanowi?

 • cillian1

  Oceniono 134 razy 60

  ""Liderzy partii traktują ludzi jak dojne krowy""

  powiedział to sk,....syn, co od 15 lat żyje z tych ludzi!

  I to jest właśnie 100% polaczkowa - w Sejmie!

 • medalik111

  Oceniono 94 razy 44

  Ble, ble, ble.
  Zaufajcie mi bo koryto jest najważniejsze...oczywiście moje koryto.

 • adams3872

  Oceniono 84 razy 40

  śmieszny gostek,przez 6lat był jednym z tych o których pisze ,był szefem jednej z frakcji w PO i w-ce przewodniczącym,objął stanowisko w rządzie...wtedy mu wszystko pasowało i nie martwił się o nikogo ,podobała mu się pensyjka posła ,diety ,wynagrodzenie za min.sprawiedliwości... teraz martwi się o społeczeństwo???? a czy sam kiedyś złożył wniosek o obniżenie sobie ,posłom wynagrodzenia,diety? nie sądzę aby ludzie łapali się na takie wymaglowane hasełka ,zmień płytę!

 • tsuranni

  Oceniono 84 razy 38

  kolejne puste opakowanie bez treści. Nasi politycy tylko tym potrafią nas karmić. Nie kupuje tego. Abstrahując od tego, że nigdy nie zaufam fanatycznemu katolowi.

 • myszykiszek

  Oceniono 80 razy 34

  Tradycja czego? Klepania paciorków, mówienia że "Bóg tak chciał", albo jeszcze lepiej: że "Bóg tak chce", i dlatego jestem rozgrzeszony z przemocy i nienawiści np. wobec tych "nie-naszych"?

  Wsadź Pan sobie te swoje tradycje, ale nie wciskaj ich mnie.

 • nazwa_niepoprawna

  Oceniono 68 razy 30

  Te same wyświechtane komunały, które widnieją w programach innych partii. Po ponad stu latach 'pracę organiczną' i 'pracę u podstaw' odkrył Gowin, który w politycy wiele lat siedzi. Że też mu to do głowy to wcześniej nie przyszło. Wot, ciekawostka przyrodnicza.

 • hobog

  Oceniono 50 razy 20

  jeszcze jeden socjal nacjonał?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX