"1 godzina dla Polski" - konwencja Gowina w Krakowie. Wesprą go Wipler i PJN?

Jarosław Gowin

Jarosław Gowin (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Na dzisiejszej konwencji Jarosław Gowin przedstawi swój nowy pomysł nazwany 1godzina.pl - informuje portal 300polityka.pl. Były polityk Platformy Obywatelskiej chce zbudować ruch wokół haseł pracy dla Polski przez jedną godzinę w tygodniu
Jak pisze 300polityka.pl, Gowin swoją propozycję opiera na pomyśle Rafała Ziemkiewicza, którą ten opisał w książce "Myśli nowoczesnego Endeka".

"Gdybym miał formułować i upowszechniać jakieś polityczne wezwania, upowszechniłbym jedno, następujące: oddaj Ojczyźnie cztery godziny w tygodniu" - przypomina 300polityka. Gowin, chcąc uniknąć bezpośredniego odwołania do Ziemkiewicza, wybrał skromniejszą propozycję jednej godziny "pracy dla Polski".Konwencja w Krakowie

Spotkanie byłego ministra sprawiedliwości z sympatykami zaczęło się w Krakowie dziś w samo południe. Program Gowina opiera się na pięciu głównych punktach:
Praca. Silne polskie przedsiębiorstwa to silna Polska.
Rodzina. Dobro rodzin to dla polityków najważniejszy drogowskaz.
Wolność. Kochamy wolność, bo nie boimy się odpowiedzialności.
Tradycja. Tradycja jest kapitałem, na którym budujemy naszą przyszłość.
Solidarność. Od naszego codziennego zaangażowania zależy przyszłość nas wszystkich.

Relacja z konwencji dostępna na Twitterze

Zobacz także
 • Jarosław Gowin zachęca w klipie do zmiany Polski Jarosław GoWIN zachęca do "zmiany Polski" w klipie. "Ja zrobiłem pierwszy krok. Teraz czekam na twój ruch" [WIDEO]
 • Wyniki sondażu Gowin nie odniesie sukcesu. Czeka go taki los jak PJN i Solidarną Polskę [WYNIKI SONDY]
Komentarze (84)
"1 godzina dla Polski" - konwencja Gowina w Krakowie. Wesprą go Wipler i PJN?
Zaloguj się
 • kolchida13

  Oceniono 2 razy 2

  Niektórzy politycy nie wierzą w powodzenie misji Jarosława Gowina. A ja jestem pewna sukcesu partii pod Jego przywództwem. Czekam na znak, kiedy ona powstanie. Czas na zmiany. Jest Gowin, jest nadzieja!

 • imaman.pl

  Oceniono 2 razy -2

  Co na to rodzina Gowina,ze tatus wybral sie na wycieczke po Polsce?ONI pracuja dla niego,a ON szuka towarzyszy do: w Polske idziemy drodzy panowie,w Polske idziemy!. Go Win rozwinie turystyke w Polsce,a nocne rozmowy Polakow,zwieksza dzienna wydajnosc.

 • ferroetigni

  Oceniono 2 razy -2

  Same ogólniki. Jak przedsiębiorstwa mogą być silne, jeżeli w każdej chwili Urząd Skarbowy może zarzucić przedsiębiorcy działanie na szkodę skarbu państwa i zniszczyć firmę i właściciela, bo odwołanie od decyzji skarbówki nie wstrzymuje egzekucji?
  Dopóki nie powstrzyma się fiskalnego bandytyzmu Min. Finansów, żadne przedsiębiorstwo nie będzie silne.
  Próbował tę sytuację zmienić Janusz Palikot tworząc komisję Przyjazne Państwo, ale nie udało się i musiał odejść. Żaden rząd, ani AWS, SLD, PiS i PO nie dbał i nie dba o przedsiębiorców, bo rządzący chcą mieć bat, którym mogą trzymać ludzi w szachu, a przede wszystkim grabić w majestacie prawa.

 • adammichnikoff

  Oceniono 4 razy 0

  W szmatławym krakowskim dodatku do gazety szaleje cenzura, kasują posty, zostały już tylko 4. Tam wybiórcza ma inne wytyczne i musi chronić nacjonałprawicę

  Co, telefony od przydupasów jareczka się rozdzwoniły z pretensjami o treść postów? No cóż, to że ciemny lud go nie kocha to jeszcze nie powód, by uprawiać pod dyktat jakiejś kanapowej partyjki CENZURĘ, wy strachliwe, usłużne pieski z krakowskiego dodatku.

  Gdzie są skasowane posty? Co było niezgodnego z prawem w tym np:

  "A cóż ty nadęty świętoszku, świecki klecho, masz do zaoferowania, poza paroma zgranymi frazesami o własności (grabieniu), wolnosci (okradania), rynku (wyzysku), rodzinie (zarodkach) i tradycji (ciemnogrodzie)? z takimi hasłami to mozna było próbować w Ameryce Łacinskiej 50 lat temu. Dziś razem z kuplem SynemBozym jedź do Kenii ratować nienarodzonych i wskrzeszać umarłych. My chcemy cywilizowanych, europejskich norm społecznych, a nie średniowiecza obyczajowego, panoszenia się klechów i wyzysku jak z Dickensa. Na szczęście popiera cię tylko paru najgłupszych oszołomów w sejmie a poza nim chyba tylko rodzina i jakieś odpady liczące, że się załapią na posadki. Kompromitacja."

 • jan-ru

  Oceniono 2 razy 0

  Panie Gowin może to przedsiębiorcy golą resztę?

 • boguch13d

  Oceniono 2 razy 2

  Pan Gowin klepie, ale wielce szlachetnie, iście patriotycznie po sarmacku. Nawet i Prezes by lepiej nie ujął i bardziej odświętnie rzeczy świętej nie wyłożył i nie zło0żył w ofierze raz czy nawet dwa w tygodniu tej godzinki
  z odmawianych codziennie godzinek - wszystko dla rodziny świętej, dla świętej ojczyzny i najświętszej tradycji powstańczej i zaborowej, w szczególności tej ostatniej, jakże doborowej, na kontrreformacji wyrosłej, co Polaka
  Katolika wyhodowała ku chwale bożej i gowinowej.

 • demosteness

  Oceniono 2 razy 2

  Jestem Krakusem, więc na konwencję się wybrałem. I co zauważyłem? Gowina wspierają nie tylko Wipler i PJN. Była duża grupa ludzi z PSD. Tezy głoszone przez Gowina wydały mi się znajome! Po powrocie do domu sprawdziłem. Okazało się, że znaczna tych tez jest wyjęta z programu PSD. Dlaczego to takie ważne? PSD nie ma znanych liderów, ale ma silne struktury w kraju! A w przypadku Gowina logistyka teraz jest bezcenna.
  Zresztą porównajcie sami: tezy Gowina z tezami PSD na www.psd1861.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje