Szef klubu PO: Dyskusja o aborcji to próba emocjonalnego szantażu

- W dyskusji przywołuje się wyłącznie przypadki choroby Downa, a zapomina się o dzieciach, które umierają dzień po porodzie, i matce, która musi przez siedem miesięcy żyć ze świadomością, że nosi ciążę tylko po to, żeby dziecko umarło - mówił w TOK FM Rafał Grupiński, przewodniczący klubu PO
Wczoraj Sejm rozpoczął debatę nad obywatelskim projektem, który wprowadza zakaz tzw. aborcji eugenicznej - w przypadkach, gdy występuje duże prawdopodobieństwo upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby. Projekt powstał z inicjatywy Fundacji Pro - prawo do życia. Zebrano pod nim ponad 400 tys. podpisów. Głosowanie nad nim prawdopodobnie dziś.

Przed rokiem grupa 40 konserwatywnych posłów PO poparła podobny projekt, przepadł on dopiero w kolejnych głosowaniach. Czy dziś PO zagłosuje za odrzuceniem projektu? Grupiński nie chciał dać jasnej odpowiedzi, ilu posłów jego partii poprze projekt. - Do tej pory w ostatecznym rozrachunku było od kilkunastu do 20 głosów. Mam nadzieję, że nie będzie to liczba większa - mówił. - Mam nadzieję, że uda się go odrzucić, jak udawało się przez kilkanaście lat w Sejmie. To jest pierwsze czytanie i efektem najwyżej mogłoby być skierowanie go do komisji.

Grupiński mówił, że to kolejna próba naruszenia kompromisu z lat 90., a zwolennicy zaostrzenia przepisów stosują "emocjonalny szantaż". - Przywołuje się wyłącznie przypadki choroby Downa, a zapomina się o dzieciach, które umierają dzień po porodzie, i matce, która musi przez siedem miesięcy żyć ze świadomością, że nosi ciążę tylko po to, żeby dziecko umarło. Wszyscy ją pytają, jak dziecko będzie miało na imię, czy to chłopczyk, czy dziewczynka. Takie traktowanie tej sprawy jest nieludzkie.

Więcej o:
Komentarze (8)
Szef klubu PO: Dyskusja o aborcji to próba emocjonalnego szantażu
Zaloguj się
 • partia-oszustow

  Oceniono 2 razy 0

  Grupiński z PO powiedz co zrobiliście przez 6 lat

  BY WSZYSTKICH LUDZIOM ŻYŁO SIĘ DOBRZE? NIC!!!

 • prezio3

  0

  www.youtube.com/watch?v=wPz7zAawOE8

 • chi_neng1

  Oceniono 16 razy 14

  Powtorze sie spod innego artykulu:

  O ile mi wiadomo, to ZADNE prawo nie prowadzi do tego, ze PRZEMOCA ZAWLEKA SIE KOBIETY CIEZARNE DO ABORCJI !

  - O ile mi wiadomo, TO ZADNA KOBIETA NIE PRZEPROWADZA ABORCJI W RAMACH SZCZEGOLNIE ULUBIONEGO I WYBRANEGO HOBBY !

  - O ile mi wiadomo, TO KOBIETY PLODZA DZIECI, A NIE MEZCZYZNI !

  Wiec, Godson, Dziedziczak, Godek, Fabisiak i inni - WARA WAM DO PRYWATNYCH DECYZJI KOBIET I ICH PARTNEROW !

  Ani KK, ani afrykanska obora, ani prywatny swiatopoglad oslow a nie poslow , bedzie decydowal o wprowadzniu ustaw dotyczacych CIALA KOBIETY I JEJ ZYCIA PRYWATNEGO W JEJ RELACJI RODZINNEJ!
  DO DO TWORCOW I ZWOLENNINKOW PROPOZYCJI USTAWY O ZAKAZIE ABORCJI EUGENICZNEJ

  Aby udowodnic wlasna switobliwosc i wlasny religijny poglad, nie musicie wymuszac, wymagac, decydowac o decyzjach prywatnych KOBIET I ICH PARTNEROW.

  Nie potrzebny jest ten wasz "MISSBILDAD FOSTER = ZDEFORMOWANY PLOD = USTAWA", aby cala Polska dowiedziala sie kim jestescie i co reprezentujecie.
  Prywatne osoby nie musza ciepiec z powodu waszego widzimisie i z powodu waszych przywatnych pogladow.

  CO WY ROBICIE Z TEGO SEJMU?
  BAZYLIKE ?

  A WLASCIWIE, CO WY ROBICIE W SEJMIE? KTO WAS TAM POSADZIL?

 • sdc_k71

  Oceniono 8 razy -6

  Dyskusja o aborcji jak i wcześniej wywołany temat ekspertów SKM, to są tematy zastępcze wywoływane sztucznie przez PO w celu odwrócenia uwagi od najważniejszych tegorocznych tematów, czyli:

  1. Nacjonalizacji składek emerytalnych należących do polskich pracowników
  2. Kolejnej farsy fundowanej nam przez rząd w postaci potworka budżetowego na rok 2014
  3. Referendum w Warszawie.

  Najgorsze jest to że opozycja daje się wkręcać w te gierki jam mały jasio zamiast zadawać naprawde ważne pytania.

 • radix10

  Oceniono 15 razy -15

  Oczywiście, dobre samopoczucie jest ważniejsze niż życie drugiego człowieka. Jak nisko trzeba upaść, żeby podawać takie "argumenty" za zabijaniem chorych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX