Policja pozywa prowokatora Wardęgę. Za "marnowanie czasu"

- Po dwóch miesiącach od publikacji ?Police Trainera" stołeczna policja wpadła na pomysł założenia mi sprawy w sądzie - napisał na Facebooku znany internetowy prowokator. Chodzi o film, który SA Wardęga zamieścił na YouTube. Policja potwierdza, że skierowali sprawę do sądu.
Młody mężczyzna prowokacyjnie pije piwo na oczach policjantów. Ci proszą go o okazanie dokumentu, a mężczyzna ucieka. Twierdzi, że testuje ich formę fizyczną. Funkcjonariusze nie reagują. Scena powtarza się kilkakrotnie. Wszystko zostaje sfilmowane i trafia na YouTube. To jeden z filmów, który Wardęga opublikował w internecie.Wówczas policja komentowała krótko: - Mamy do czynienia z młodymi funkcjonariuszami, rozpoczynającymi dopiero służbę. Widocznie sytuacja ich zaskoczyła. Niemniej jednak policjanci powinni zareagować - mówił nam Mariusz Mrozek, rzecznik Komendy Stołecznej Policji. Rzecznik zapowiadał, że sprawa nie zostanie zignorowana. - Dla nas jest to sygnał, aby poruszyć tę kwestię podczas szkoleń. Policjanci powinni zawsze wiedzieć, jak zareagować - dodał.


Fot. Facebook.com

"Policja wpadła pomysł na założenie mi sprawy"

Wcześniej policja nie zapowiadała, że zamierza wyciągnąć konsekwencje wobec autora prowokacji. Teraz się to jednak zmieniło. - Po dwóch miesiącach od publikacji "Police Trainera" stołeczna policja wpadła na pomysł założenia mi sprawy w sądzie - napisał Wardęga na swoim profilu na Facebooku.

O co dokładnie chodzi policji? Zdaniem prowokatora oficjalnie chodzi o sytuację, w której ucieka policji na placu Zamkowym w Warszawie. "Policja usprawiedliwia swoją decyzję tym, że robiąc prowokację, zmarnowałem czas policjantom, którzy nie mogli w tym czasie wykonywać swoich obowiązków - twierdzi Wardęga.

Policja: złożyliśmy wniosek o ukaranie

O komentarz poprosiliśmy Roberta Szumiatę, rzecznika Komendy Policji Warszawa Śródmieście. Potwierdza, że sprawa Wardęgi trafiła do sądu. "Policjanci skierowali do sądu rejonowego dla Warszawy Śródmieście wniosek o ukaranie Sylwestra W. Wniosek dotyczy wykroczenia z artykułu 66 § 1. Zgodnie z treścią wspomnianego artykułu kodeksu wykroczeń sąd może orzec karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych - tłumaczy.

Wardęga nie czuje się winny. "De facto nikogo nie zachęcałem do przeprowadzania interwencji, a policjantom na placu zamkowym uciekłem po 5 sekundach - gdyby nie ucieczka to interwencja trwałaby 2-3 minuty - więc zaoszczędziłem im czasu. Niestety, grozi mi grzywna w wysokości 1500 zł" - napisał.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Powiadomimy cię o najważniejszych wydarzeniach!

Więcej o:
Komentarze (178)
Policja pozywa prowokatora Wardęgę. Za "marnowanie czasu"
Zaloguj się
 • hamerykano

  Oceniono 1 raz 1

  dla wszystkich idiotów wypisujacych tutaj kocopały
  o strzelaniu, wiezieniu i pałowaniu wesołków robiacych sobie żarty z policji
  w "cywilizowanych krajach".
  youtu.be/wNlGtxJH4LY
  youtu.be/4nVmm3zobCM
  youtu.be/N7TzPEYci_w
  zauważcie, że tylko jeden nadęty kretyn w mundurze sprowokował grubszą aferę.
  reszta zareagowała jak należy.
  skończyło się na śmiechu i przeprosinach.

 • zyks

  Oceniono 3 razy -1

  No tak, jak biją i "torturują", to wrzask i lament, a jak nie przyłożą pajacowi pałą, to tez źle? Czy nie rozumiecie, że państwo bez policji, to marzenie bandytów ?

 • pogostarek

  Oceniono 3 razy 1

  nic śmiesznego, a swoja droga gość powinien się przebadać u dobrego psychiatry, na pewno nie u tego który leczy prezesa czy Antoniego on się nie nadaje.

 • arahat1

  Oceniono 1 raz 1

  dlatego ida na wczesniejsz emerytury bo niemoga zniesc marnowanego ich czasu...wracam od znajomych po 23...bielany,,na zapleczu bazaru stoi wielki woz z kogutami na dachu..w samochodzie odchodzi chrapanie az wozem telepie...

 • awojli

  Oceniono 1 raz 1

  może jednak policji jest potrzebny lepszy specjalista od wizerunku bo znów robią z siebie idiotów a przeciętny obywatel 100 razy zastanowi się zanim pomoże takiej policji

 • awojli

  Oceniono 1 raz 1

  a ile czasu zmarnują znacznie lepiej wynagradzani prawnicy i oficerowie policji na idiotyczny proces z góry przegrany?

 • plumgazeta

  Oceniono 2 razy -2

  Powinni przywrócić policji prawo pałowania na gołą dupę.
  Skończyły by się śmichy chichy.

 • badziewiak66

  Oceniono 2 razy 2

  No i jest sukces kiedy radary padają. To państwo jest tak śmieszne jak ośmiesza je Wardęga.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX