Sasin: Szanowni bohaterowie powstańcy warszawscy, naszą intencją nie było podszywać się pod waszą tradycję

Odwoływanie się do symboli powstania warszawskiego i podszywanie się pod jego tradycje nigdy nie było intencją PiS-u - zapewnił w Radiu TOK FM Jacek Sasin. W programie "Polityka w Godzinach Szczytu" komentował zarzuty, że jego partia wykorzystuje symbol "W", żeby walczyć z Hanną Gronkiewicz-Waltz.
Logo kampanii partii Jarosława Kaczyńskiego przed referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz to litera "W". Hasło, które budzi skojarzenia z Godziną W, czyli początkiem powstania warszawskiego. Kombatanci zarzucają PiS, że wykorzystuje historyczne symbole do walki politycznej. Teraz Jacek Sasin, polityk partii, zwrócił się na antenie TOK FM wprost do powstańców warszawskich i zapewnił, że odwoływanie się do symboli powstania nie było intencją Prawa i Sprawiedliwości.

- Jeśli u kogokolwiek takie przykre skojarzenia zostały wywołane, to mogę powiedzieć, że jest mi przykro z tego powodu - mówił polityk PiS. - Szanowni, kochani nasi bohaterowie warszawscy: nie było nigdy naszą intencją w jakikolwiek sposób sprawić wam ból albo odbierać wam ogromnych zasług dla naszej wolności. Nie było naszą intencją podszywać się pod waszą tradycję - dodał.

Oburzeni powstańcy

Po tym, jak PiS zaprezentowało swoje logo, gen. Zbigniew Ścibor-Rylski, prezes Związku Powstańców Warszawskich, skomentował w "Gazecie Wyborczej": - W powstaniu warszawskim byliśmy zjednoczeni, choć pochodziliśmy z różnych środowisk. Teraz nasze powstańcze symbole, podobnie jak tragedię smoleńską, wykorzystuje się do dzielenia ludzi. Jesteśmy tym oburzeni.

Edmund Baranowski, wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich, dodaje, że Godzina W, z której postanowił skorzystać PiS, to dla środowiska powstańców "symbol podjęcia w 1944 r. trudnej, nierównej walki o wolność Warszawy i niepodległość polityczną kraju". - Używanie tego symbolu dzisiaj do walki politycznej to działanie niewłaściwe, rodzaj nadużycia - mówi. Dodaje, że całą sytuacją kombatanci są zaskoczeni. - Środowiska powstańcze do końca tygodnia wydadzą w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

Więcej o:
Komentarze (36)
Sasin: Szanowni bohaterowie powstańcy warszawscy, naszą intencją nie było podszywać się pod waszą tradycję
Zaloguj się
 • candid13

  0

  26 listopada 2009 został zastępcą szefa Kancelarii Prezydenta Kaczynskiego i to Sasin wyslal prezydenta na smierc, to on organizowal wylot do nieczynnego lotniska w Smolensku.

  Pamietamy panie Sasin pamietamy…

  Pamietamy ze tatus pana to general UBecji przyjaciel mafioso Edwarda Mazura i generala Papaly

  pamietamy, ze wychowywal sie pan w Zatoce Swin gdzie mieszkala UBecja i komusza nomenklatura

  Pamietamy jak agent tomus z CBA na rozkaz prezesa i szefa CBA wywlekal w swietle kamer ludzi bezprawnie oskarzonych

  Pamietamy mord na TRANSPLANTOLOGII, i zamordowanie 0k 1000 ludzi ktorzy nie doczekali przeszczepow

  Pamietamy donosy z IPNu

  Pamietamy lustracje

  Przejęcie w jedną noc wszystkich mediów publicznych i ich sprostytuowanie.

  Przejęcie IPN i jego sprostytuowanie polityczne.

  Przejęcie prokuratury i wprowadzenie w niej standardów stalinowskich.

  Przejęcie wszystkich służb specjalnych i ich upoliitycznienie.

  Zaszczucie na śmierć Pani Barbary Blidy I brudne machlojki prokuratorskie

  -Areszty wydobywcze i zeznania "skruszonych " przestępców obciążające wybranych przedstawicieli opozycji.

  -Wydawanie pieniędzy z budżetu na agencików Tomków , ich apartamenty, biura, i porszaki do rozwalenia po pijanemu, oraz kupno domu Kwaśniewskiego

  bardzo dobrze pamietamy !!!

 • dorik2

  0

  13 października schowałabym mamie (lat 79) dowód, ale na szczęście jest mocno antypisowska i antyradiomaryjna.

 • hen-live

  0

  Szanowny panie Sasin.Co było waszą intencją wszyscy dobrze wiemy. Przecież nie jest waszą intencją na trumnach wjechac do władzy,nie jest waszą intencją zdobycie władzy szkodząc Polsce.Ze szlachetnych pobudek opowiadacie bzdury o katastrofie smoleńskie.

 • jacek-1111

  0

  warszawiaków po wojnie do Warszawy wróciło 100 000 i dla nich to nie kojarzy się z ,,godziną W " , nie rozumiem po co ten kociokwik, a właściwie to rozumiem, tyle ze to głupie i tylko ten co nie zna historii da się podpuścić!

 • m.arco

  Oceniono 2 razy 0

  Symbolem powstańczym nie była litera ,,W" a dwie połączone litery ,,PW" wkomponowane w symbol kotwicy. Kto twierdzi inaczej jest idiotą.

  www.youtube.com/watch?v=j1AsF8Bv5Kg

 • m.arco

  Oceniono 2 razy -2

  Panie Sasin niech pan się nie tłumaczy. To kolejny wymysł Tuska i jego popleczników. ,,W" kojarzyć może mi się może z Waltz-em.

 • partia-oszustow

  Oceniono 3 razy -1

  Dlaczego prorządowe medialne ścierwa nie uderzały w larum kiedy

  te same symbole były zawłaszczane przez środowiska gejowskie?

  A już ostatni, który otworzył paszczę powinien być Ścibor-Rylski

  przydupas władzy i Komoruskiego.

 • errata_net2

  Oceniono 4 razy 2

  "...podszywanie się pod jego [Pow stania] tradycje nigdy nie było intencją PiS-u "?! To jaki bezmózgowiec i w jakim celu użył powstańczych symboli? Tak dalece cofnięty w rozwoju, że nie wie czym się posługuje czy myśli, że pokolenie tamtego bohaterskiego czynu cierpi na demencję? Otóż nie! Trzeba wreszcie jasno powiedzieć młokosom, że nie metryka decyduje o wydolności mózgu, lecz jego używanie, czyli codzienny trening.

 • puuchatek

  Oceniono 2 razy 2

  Oczywiście, że intencją było skojarzenie z Powstaniem - przecież Hofman wprost o tym powiedział.

  Co nie zmienia faktu, że Sasin przynajmniej stara się być kulturalny i okazuje szacunek Powstańcom - w przeciwieństwie do pani Pawłowicz, dla której każdy kto nie kocha PiS jest zdrajcą narodu.

  Pytanie, które z tych dwojga jest "prawdziwą twarzą PiS".

  Ja niestety mam wrażenie, że pani P.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX