Rosyjski dziennikarz po awanturze u Wildsteina: Tam było czterech bokserów na mnie jednego

- Nigdy nie wyszedłem ze studia, bo miałem możliwość, by dyskutować. Tam było czterech bokserów na mnie jednego - mówił w TOK FM Władimir Kirianow, redaktor naczelny "Rosyjskiego Kuriera Warszawy", o zajściu w TV Republika.
Jak pisaliśmy wczoraj w trakcie nagrania programu Bronisława Wildsteina w TV Republika wyszło dwóch gości. Pierwszy wyszedł prof. Andrzej Nowak (bliski PiS historyk i sowietolog) po tym, jak Kirianow przerwał jego wypowiedź. Potem wyszedł sam Kirianow.

- Pan profesor chciał wygłosić referat na temat Rosji. Ja mu przerwałem, bo chciałem zadać pytanie. To miała być dyskusja, a nie wygłaszanie referatów. On tego nie wytrzymał, wstał i pożegnał się - mówił w audycji Off-Czarek rosyjski publicysta. Nowak, wychodząc, nazwał Kirianowa "chamstwem imperialnym".

"Po co ja tu siedzę?"

- Wildstein wystawił przede mnie cztery osoby [trzy w studio i jedna w połączeniu przez Skype - red.], które jednym głosem mówiły, jaka zła jest Rosja: imperialna, militarna, zagraża Polsce - mówił Rosjanin. Po wyjściu prof. Nowaka Kirianow starł się z prowadzącym. - W końcu zapytałem Wildsteina, po co mnie zaprosił, jeśli chce prowadzić taki rusofobiczny program: "Jeśli nie chcecie mnie słuchać, to po co ja tu w ogóle siedzę?" - opowiadał.

Kirianow tłumaczył, że przez 25 lat swojego pobytu w Polsce nigdy nie zdarzyło mu się wyjść ze studia. - Co by nie mówili, nie wychodziłem. A mówili często rzeczy nieprzychylne Rosji, ale miałem możliwość, by dyskutować. Lubię normalną, spokojną rozmowę, gdzie każdy może się wypowiedzieć, a nie czterech bokserów na mnie jednego - dodał.

Burzliwe spotkanie u Wildsteina

Goścmi programu Wildsteina byli: - Władimir Kirianow, redaktor naczelny "Rosyjskiego Kuriera Warszawy", prof. Andrzej Nowak, bliski PiS historyk i sowietolog oraz dr Wiktor Ross, dyplomata. Gdy prof. Nowak zaczął mówić o próbach siłowych Rosji, Kirianow przerywał. - Z takim chamstwem imperialnym nie zamierzam rozmawiać! - powiedział Nowak. I wyszedł. Następnie z Kirianowem starł się Bronisław Wildstein. Wzburzony prowadzący podniesionym głosem do Kirianowa: - Pan cały czas mówi, przerywa pan innym. Pan nie dyskutuje, bo dyskusja zakłada, że do końca wysłuchuje się argumenty drugiej strony...

- Tu mamy trzech przedstawicieli Polski. Ja jestem jeden - bronił się gość programu. Ale Wildstein kontynuował: - Pan rzeczywiście prezentuje imperialną postawę Rosji. Nawet nie pozwala mi pan w tej chwili skończyć. Niechże się pan trochę uspokoi! - mówił wzburzony. Aż w pewnym momencie stwierdził: - Jeżeli pan chce, może pan sobie pójść!

Oto jak przebiegał program:

Więcej o:
Komentarze (34)
Rosyjski dziennikarz po awanturze u Wildsteina: Tam było czterech bokserów na mnie jednego
Zaloguj się
 • dudibudi

  Oceniono 2 razy 0

  Ten Kirianow powinien być natychmiast wydalony z Polski za straszenie Warszawiaków guzikiem atomowym. Robił to ze zboczoną lubością (symulował naciskanie dwa razy) pewnie z taka samą, jak jego kamraci, gdy mordowali Polaków w Katyniu.......Przeklęty sowiet ! ! ! W Ameryce, za taki numer, już by pakował walizki i wracał do tej swojej zapyziałej, azjackiej,Rassiji.

 • partia-oszustow

  Oceniono 1 raz -1

  Cieszę się że tak się stało. Ktoś musiał poczuć na własnej skórze

  w jaki sposób traktowani są niezależni od władzy dziennikarze polscy

  w takich mediach jak GW, TVN czy Radio TOK FM.

 • drbob20

  Oceniono 2 razy 0

  wildstein, pisdzielstwo, sraka, szczyny. koniec kropka.

 • prezio3

  0

  niezalezna.pl/46454-b-wildstein-kirianow-zaprezentowal-arogancje-i-bute

 • kibic_rudego

  Oceniono 3 razy 1

  Wildstein był kumplem Przemyka ?

  takich przygłupów jak Bełkot Wieczorny jest wielu w mediach nie wyłączając GW,
  oni maja dobre koryta a my, jako jedyny kraj na świecie,
  dzięki ich ss nie robimy interesów z Rosjanami.

  Byc bezrobotnym, bezdomnym szukającym żarcia na śmietniku
  to w/g nich, poświecenie się dla Polski, taki polski patriotyzm

 • prezio3

  Oceniono 6 razy -2

  niezalezna.pl/46454-b-wildstein-kirianow-zaprezentowal-arogancje-i-bute
  Jebać kacapię.
  Ruskie ćwiczyły atak nuklearny na Warszawę a ten baran sowiecki zadaje głupie pytanie jak można atak nuklearny ćwiczyć !!! Widocznie można pojebie ruski skoro co rusz to powtarzają .

 • iremus

  Oceniono 5 razy 1

  Co za prymityw !!!! Szkoda że nie wrzeszczy: Niemcy mnie biją !

 • da-jan55

  Oceniono 8 razy 2

  Sam sobie winien - ja prosty , głupi a do Wildsteina nigdy bym nie poszedł - za wysokie progi - i pomyśleć że kiedyś na niego głosowałem - do dziś się wstydzę - zwalam to na solidarnościową agitację !!!

 • doni72

  Oceniono 16 razy 6

  Poprostu Wildstein,czyli obiektywny inaczej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX