Zgromadzenie ONZ. Rosjanie wyszli w czasie przemowy prezydenta Gruzji. "To były myśli wariata"

Rosyjska delegacja wyszła z sali Zgromadzenia Ogólnego ONZ w czasie przemowy prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego. - Jego wystąpienie nosiło rusofobiczny i antyprawosławny charakter - stwierdził Witalij Czurkin, ambasador Rosji przy ONZ.
W swoim przemówieniu prezydent Gruzji obwinił Rosję za to, że nie chce dopuścić, by w sąsiednich krajach doszło do wzmocnienia władzy, która będzie zwolennikiem rozwoju demokracji i zbliżenia do Unii Europejskiej. Jako przykłady podawał Gruzję oraz Mołdawię i Ukrainę. Saakaszwili wskazywał także wewnętrzne problemy Rosji. Wymieniał m.in. dyskryminowanie mieszkańców Kaukazu czy korupcję.

Podczas wystąpienia prezydenta Gruzji rosyjska delegacja postanowiła na znak protestu opuścić obrady. - Jego zdrowie psychiczne wymaga lekarskiej oceny - stwierdził Czurkin. Dodawał, że przemówienie było pełne "myśli wariata, które są rusofobiczne i mają antyprawosławny charakter".

W sierpniu prezydent Saakaszwili powiedział, że to niemożliwe, aby stosunki pomiędzy Rosją a Gruzją były kiedykolwiek normalne. - Wcześniej zachowywałem się wobec Rosji jak owca przed wilkiem, ale wilk nigdy nie będzie dobry dla owcy, więc Gruzini muszą zrozumieć, że najwyższa pora, aby pójść własną drogą. W stronę Europy - jego słowa cytuje "The Moscow Times".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Powiadomimy cię o najważniejszych wydarzeniach!

Komentarze (218)
Zgromadzenie ONZ. Rosjanie wyszli w czasie przemowy prezydenta Gruzji. "To były myśli wariata"
Zaloguj się
 • m.arco

  0

  - Jego zdrowie psychiczne wymaga lekarskiej oceny - stwierdził Czurkin. Dodawał, że przemówienie było pełne "myśli wariata, które są rusofobiczne i mają antyprawosławny charakter".
  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Już gdzieś to słyszałem, tylko gdzie a pamięć mam którą, tak dwadzieścia lat wszystko pamiętam a potem powoli, powoli zapominam...
  Już wiem, wypisz, wymaluj Donald Tusk i jego PO o premierze Kaczyńskim. Jak mawiają Rosjanie ,,Toćka w toćku" - nie dysponuję klawiaturą z cyrylicą ale znaczy to Kropka w kropkę.

 • japlakalempopapiezu

  Oceniono 1 raz 1

  Putin powinien dać Saakaszwilemu medal. Dzięki temu wariatowi/zdrajcy (niepotrzebne skreślić) Gruzja nigdy nie wejdzie do NATO.

 • 18261826www

  Oceniono 1 raz 1

  Ja postaram sie byc mily dla wszystkich.Zycze Gruzinom ,aby zrozumieli ze gdyby mieli dobre stosunki z Rosja to byliby dzisiaj tak samo wolni i demokratyczni,tylko granice Gruzji bylyby troche wieksze.Zycze Rosjanom,aby zawsze wybierali madrych przywodcow i zbudowali kraj szczescia i dobrobytu.A Wam drodzy bracia i siostry zycze,abyscie szanowali to z czego macie chleb i nie wtracali swojego nosa w nie swoje sprawy.

 • supertlumacz

  Oceniono 2 razy 0

  To jakaś groteska...
  O czym wy podludzie dyskutujecie jak nie macie linku do wystąpienia prezydenta MS i nie znacie języków obcych.
  Podałem link to został usunięty przez cenzurę...

 • plumgazeta

  Oceniono 3 razy -3

  Ile tu antygruzińskiej propagandy i kłamstw.
  Oddziały gruzińskie wkroczyły do swojego zbuntowanego miasta.
  Gruzja nigdy nie przekroczyła granicy z Rosja w odróżnieniu od armii rosyjskiej , która weszła na teren Gruzji i prowadziła tam działania, tworząc administrację.

 • usmiech_prezesa

  Oceniono 2 razy 2

  Przemawial paloglow zaprogramowany przez "wolnosc i demokracje".

 • tece92a

  Oceniono 7 razy -1

  W Rosji już rządzi ichni PiS.

 • rr-ss

  Oceniono 9 razy 1

  co się dziwić, przecież to kolega ś.p. prezydenta

 • tomsheen

  Oceniono 12 razy -2

  Ruskiemu jak powiesz prawdę w oczy to zawsze uważa że jest obrażany. Oni mają straszny problem z zaakceptowaniem tego jak widzą ich inni w kontekście własnych działań.
  Wytykają amerykanom "imperialistyczne" zapędy, tymczasem sami zniewalają kolejne narody a obecnośc ruskich wojsk w Polsce w ogóle nie było okupacją...
  To dopiero war..ci...
  To leczyć trzeba...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX