Godson: Dzieci z zespołem Downa są eliminowane. Powinno się zaostrzyć ustawę antyaborcyjną

- Dzisiaj przez aborcje eugeniczne eliminowane są np. dzieci z zespołem Downa. To nie jest sprawa skazania matki [na rodzenie dziecka z zespołem Downa red.], to nie jest sprawa tylko praw matki. To sprawa tych dzieci. Dzisiaj np. rzadko widuję dzieci z zespołem Downa. Co się dzieje z nimi? To jest naprawdę bardzo trudny temat - powiedział John Godson w radiu RMF FM. Poseł zaznaczył, że jest za zaostrzeniem ustawy antyaborcyjnej.
Pytany przez Konrada Piaseckiego, czy razem z Jarosławem Gowinem i Jackiem Żalkiem zagłosuje dzisiaj za zakazem aborcji z uwagi na choroby genetyczne, Godson stwierdził: - Ja nie wiem, jak moi koledzy zagłosują, ale uważam, że przy pierwszym czytaniu obywatelskiego projektu powinniśmy zagłosować za skierowaniem go do dalszej pracy w komisji...

- Ale gdyby miano skreślić ten punkt, że dziecko czy płód może zostać usunięte z uwagi na wadę genetyczną, podpisałby się pan pod taką tezą? - dopytywał prowadzący. - Tak. Uważam, że dzisiaj aborcje eugeniczne, które są dokonywane, eliminują np. dzieci z syndromem Downa. Dlatego w mojej ocenie ten punkt powinien być albo redefiniowany, albo - jeżeli nie da się - usunięty - zaznaczył Godson.

Co się dzieje dzisiaj z dziećmi z zespołem Downa?

Pytany, czy uważa, że matki powinny być skazane na rodzenie dzieci, które są z kolei skazane na cierpienie i na szybką śmierć, Godson odparł: - To nie jest sprawa skazania matki, to nie jest sprawa tylko praw matki. To jest sprawa tych dzieci. Dzisiaj np. rzadko widuję dzieci z syndromem Downa. Co się dzieje z nimi? To jest naprawdę bardzo trudny temat. Uważam też, że rola państwa powinna wzrosnąć. Potrzebne jest większe wsparcie dla takich rodziców.

Chcesz na bieżąco otrzymywać najważniejsze informacje ws. ustawy antyaborcyjnej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (272)
Godson: Dzieci z zespołem Downa są eliminowane. Powinno się zaostrzyć ustawę antyaborcyjną
Zaloguj się
 • 0

  A co z wadami genetycznymi takimi jak czarny kolor skóry? Może warto by było także zaostrzyć prawo imigracyjne?

 • simonh

  0

  Mam nadzieje, ze fundamentalista Godson o poglądach taliba, zakończy swa karierę sejmową na tej kadencji razem ze swymi kamratami z PR Żalkiem a przede wszystkim antycharyzmatycznym filozofem Gowinem

 • 111doradca

  0

  Trzeba złożyć podziękowanie posłowi Godsonowi , ze w naszym ultrakatolickim kraju ten innowierca poucza nas moralności, jak gdyby mało było u nas nawiedzonych prawdziwych Polaków i arcypasterzy.

 • tadkon

  0

  Ten Godson juz dawno nie powinien byc posłem w Polsce. Kogo on tutaj reprezentuje? Gdzie są jego wyborcy? I co myślą o jego zachowaniu? Może warto to sprawdzić? Bo ja myślę, że Pan Poseł Godson reprezentuje już tylko siebie. Ale wtedy właśnie nie powinien być posłem.

 • gen_flaszka

  Oceniono 2 razy 2

  Godson, chetnie sie doloze do powrotnego biletu (nawet lotniczego) dla pana i jesze kwiatki pozegnalne na lotnisko przyniose, by sie przekonac na miejscy, ze pan odlecial.

 • zeciu

  Oceniono 1 raz 1

  Nie rozumiem tego zamieszania, przecież już w starożytnej Sparcie istnienie czegoś takiego jak Godson
  było nie do pomyślenia i z pewnością zrzucono by takiego bachora ze skały !
  Nawet nazwisko by mu nie pomogło: Godson -Bożysyn, ha, ciekawe czyj, może Zeusa ?
  Uczcie się historii państwo (z Bożej łaski) politycy !!!

 • k-marian51

  0

  Panie Godson. Polska jest wspaniałym krajem. Pan (jako cholera wie kto i skąd) powinien sobie zdawać sprawę z niektórych spraw. Należy uchwalić taka ustawę, która nałoży na rodziców obowiązek wychowywania takiego dziecka. Znam osobiście rodzinę, w której urodziło się 4 dzieciaków niepełnosprawnych umysłowo i fizycznie. Dziecko-potworek teraz już dorośli sieją popłoch wśród kobiet w autobusach. Oczywiście to nie ich wina, ale rodzice wiedzieli, że urodzą się potworki. Jednak religia nie pozwoliła im na aborcję. Pytam zatem: dlaczego ja mam się zrzucać na wychowanie tych "ludzi", którzy do końca życia będą na państwowym garnuszku. Natomiast rodziny niepełne - matki samotnie wychowujące dzieci nie mogą liczyć na pomoc ze strony państwa. Zaś przekroczenie dochodów o 1 zł. pozbawia ich nawet rodzinnego. Nad tym najpierw trzeba pracować. Ale czy do pana głowy może to dotrzeć?

 • albacor

  Oceniono 3 razy -1

  I moja chciala sie jesce Godsona Pana zapytać, kiedy bog stworzył czarna czlowieka, która to dnia była. Bo posła mówić, że on nie od małpa jest.

 • albacor

  Oceniono 2 razy 2

  Ja bym pana panie Godson wyeliminowa!!!ł. Bo tylko przez pomyłkę siedzi pan i pierdzi w sejmowe ławy, bierze pan państwową (moją też niestety) kasę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX