NFZ i ZUS jednak pomogą skatowanemu przez pracodawcę Dominikowi

Pocięty tasakiem i wrzucony do grobu przez byłego pracodawcę Dominik Barszcz dostanie pomoc nie tylko od zwykłych ludzi, ale też państwa - donosi ?Gazeta Wyborcza?. - Będzie wszczęte postępowanie zmierzające do obciążenia kosztami sprawców - powiedział rzecznik NFZ Andrzej Troszyński
Historia 23-latka z Katowic poruszyła Polskę. Murarz wyszedł już ze szpitala i wrócił do rodziców na Śląsk. We wtorek TVN podał, że rodzina martwi się, że przyjdzie teraz rachunek za leczenie, bo Dominik nie był ubezpieczony. Pomóc mężczyźnie zadeklarowali zwykli ludzie oraz politycy PiS.

Dziennikarze "Gazety Wyborczej" dzwonili do NFZ, Ministerstwa Zdrowia i szpitala, czy nie można odciążyć Dominika z kosztów. - Po konsultacjach z ZUS-em zdecydowaliśmy, że będzie wszczęte postępowanie zmierzające do obciążenia kosztami sprawców - powiedział rzecznik NFZ Andrzej Troszyński.

Tragedia Dominika rozegrała się na początku września. Pochodzący z Katowic mężczyzna pracował na czarno w firmie budowlanej w Piasecznie. Gdy nie mógł się doczekać wypłaty, zagroził pracodawcy, że zgłosi sprawę do Państwowej Inspekcji Pracy. Biznesmen postanowił zemścić się na pracowniku. Razem z kolegą z firmy wywieźli 23-latka do lasu i boleśnie okaleczyli. Mężczyzna miał odcięte cztery palce u ręki, liczne rany kłute i podcięte gardło. Znaleziono go na drodze krajowej nr 7 w okolicach Grójca. Sprawcom okaleczenia, 29-letniemu Szymonowi F. (właścicielowi firmy, w której pracował chłopak) i 21-letniemu Mateuszowi R., postawiono zarzuty.

Czytaj więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Więcej o:
Komentarze (60)
NFZ i ZUS jednak pomogą skatowanemu przez pracodawcę Dominikowi
Zaloguj się
 • zyks

  0

  Co za bzdurne "jednak" ? Czy ktoś mówił, że ten młodociany głupol (pracował dla gangstera na czarno) nie będzie leczony, czy też, że ma sam płacić za leczenie ? To pazerne na sensację media wyssały to z palca, a szakal Prezes rzucił się na tą sprawę, jak na padlinę. PiSowski lud uzbiera i zapłaci...

 • zigzaur

  Oceniono 1 raz 1

  Czy państwowa instytucja działa z dobrej woli i pod naciskiem mediów czy też według prawa?

 • puuchatek

  Oceniono 1 raz 1

  " Po konsultacjach z ZUS-em zdecydowaliśmy, że będzie wszczęte postępowanie zmierzające do obciążenia kosztami sprawców - powiedział rzecznik NFZ Andrzej Troszyński."

  I to jest pierwsza dobra wiadomość w całej tej sprawie.

  Tyle, że tak powinno być ZAWSZE. Ubezpieczyciel (czyli ZUS) powinien także w przypadku osób ubezpieczonych ściągać koszty leczenia ze sprawców przestępstw.

 • miszmasz4749

  Oceniono 2 razy 2

  A gdzie są teraz z pomocą Duda i inni związkowcy, którzy w czasie strajku tak szermowali hasłami, jakoby to obecnie w Polsce powszechnie obcina się ręce robotnikom którzy domagają lepszych warunków pracy i płacy?

 • amur-49

  Oceniono 3 razy 3

  " Będzie wszczęte postępowanie zmierzające do obciążenia kosztami sprawców - powiedział rzecznik NFZ Andrzej Troszyński"
  To żadna łaska, takie obciążenie (kosztami leczenia, odszkodowaniem za cierpienie i dożywotnią rentą) powinno być automatyczne i bezzwłoczne. I jeszcze jedno - w sytuacji kiedy państwo nie potrafi wymusić na sprawcy wypłacania tych należności musi to robić budżet, a potem ścigać sprawcę.

 • tomekbandi1978

  Oceniono 7 razy 3

  "Biznesmen postanowił się zemścić na pracowniku." Brawo redakcja!!! Bandytę i oszusta nazywacie biznesmenem. Już teraz wiem dlaczego PiS chce się rozprawić z "biznesmenami". Mało teraz piszecie o twórcy Amber Gold Marcinie P., którego też notorycznie nazywacie biznesmenem. No ale tak już jest, gdy średnia wieku w redakcji wynosi 12 lat... Tez zawód już dawno się skończył.

 • r0b0l

  Oceniono 1 raz 1

  Prezesie Jarosławie, proponuję ogłoszenie zwołania czynu partyjnego PiS na wszystkich wstrzymanych budowach dróg. potem na liniach kolejowych i tak dalej

  ;)))))))

 • hektorspyke

  Oceniono 1 raz 1

  Mordasewicz od 2005 roku jest w Radzie Nadzorczej ZUS.

 • marc_pl

  Oceniono 3 razy 1

  Prawda jest taka że Kaczyński obietnice rzuca na lewo i prawo, wszystko wszystkim ale nigdy tych obietnic nie realizuje. Z chwilą wyłączenia kamer zapomina o czym mówił.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX