Kombatanci oburzeni plakatem PiS. "Referendum i Godzina W nie mają nic wspólnego"

Logo kampanii przed referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz to litera "W". Hasło, które budzi skojarzenia z Godziną W, czyli początkiem powstania warszawskiego. Kombatanci zarzucają PiS, że wykorzystuje historyczne symbole do walki politycznej - czytamy w "Gazecie Wyborczej"
Gen. Zbigniew Ścibor-Rylski, prezes Związku Powstańców Warszawskich: - W powstaniu warszawskim byliśmy zjednoczeni, choć pochodziliśmy z różnych środowisk. Teraz nasze powstańcze symbole, podobnie jak tragedię smoleńską, wykorzystuje się do dzielenia ludzi. Jesteśmy tym oburzeni.

Edmund Baranowski, wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich, dodaje, że Godzina W, z której postanowił skorzystać PiS, to dla środowiska powstańców "symbol podjęcia w 1944 r. trudnej, nierównej walki o wolność Warszawy i niepodległość polityczną kraju". - Używanie tego symbolu dzisiaj do walki politycznej to działanie niewłaściwe, rodzaj nadużycia - mówi. Dodaje, że całą sytuacją kombatanci są zaskoczeni. - Środowiska powstańcze do końca tygodnia wydadzą w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

Plakat z literą "W" to nie koniec. PiS i środowiska z partią zaprzyjaźnione uznali się również za spadkobierców myśli prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego.

Cały tekst w "Gazecie Wyborczej" >>>

Więcej o:
Komentarze (390)
Kombatanci oburzeni plakatem PiS. "Referendum i Godzina W nie mają nic wspólnego"
Zaloguj się
 • tepicpo

  0

  ciekawe co oznacza znaczek Polski Walczącej na oficjalnym profilu HGW .....oj TW rylski chyba juz niedomaga

 • sselrats

  Oceniono 5 razy -1

  Kombatanty sklerotyki nie pamietaja, ze jest cos wspolnego. Warszawa.

 • vandalia

  Oceniono 3 razy 3

  Oburzenie rozumiem, ale skutek mnie cieszy: wręcz słyszę i widzę, jak się poparcie dla referendum wali na łeb (pusty), na szyję. Jeszcze ze dwie takie zagrywki, i będzie spokój.

 • vandalia

  Oceniono 4 razy 2

  Powstańcy walczyli zbrojnie z militarnym mocarstwem, wielu z nich zginęło, a szło im o wolność i niepodległość Polski. Referendum to przepychanki partyjne - o obsadę JEDNEGO stołka. Kto śmie to zrównywać?!

 • uzdek98

  Oceniono 4 razy 0

  i maja kombatanty racje ... w referendum nie zginie 200 tysiecy niewinnych ludzi ... za to przyniesie ono wielkie korzysci, bo pozbedziemy sie bufeciary ... najwiekszego szkodnika w historii warszawy ...

 • sselrats

  Oceniono 1 raz 1

  W. Jak choroby W.

 • almagus

  Oceniono 6 razy 6

  Powstań Warszawo pod znakiem.
  Powstania Wu u nich w klapie.
  Dostaniesz figę z makiem.
  Przegrany „maminsyn” człapie.

 • ramzes-ra

  Oceniono 2 razy 2

  W celu zdobycia władzy są w stanie zrobić wszystko.Nie dość że dzielą Polaków znajdując coraz to"nowe" rewelację na temat "zamachu smoleńskiego" to świętą dla wielu Polaków godzinę powstania warszawskiego zrównują z polityczną awanturą wywołaną wokół prezydent warszawy. Z tego widać że każdy pretekst dobry,aby tylko dostać się do koryta

 • plpolak

  Oceniono 9 razy -5

  W to pierwsza litera ze słowa Warszawa. Czy ci kombatanci są aż tak głupi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX