Holland: Polska stała się chora. Kaczyński i Macierewicz manipulują ludźmi

- Polska stała się chora, tego wirusa w jej organizm wprowadzili określeni ludzie. I będą za to odpowiadać przed historią - mówiła w "Kropce nad i" Agnieszka Holland. Jak wyjaśniła, jej zdaniem Antoni Macierewicz i Jarosław Kaczyński manipulują ludźmi, powtarzając im kłamstwa ws. katastrofy smoleńskiej.
Holland w rozmowie z Moniką Olejnik odniosła się do ostatnich kontrowersji wokół ekspertów zespołu Antoniego Macierewicza, zajmujących się badaniem przyczyn katastrofy smoleńskiej. Reżyser oceniła, że promowanie teorii spiskowych przez nich "jest haniebne i szalenie szkodliwe" i "pierze mózgi ludziom w Polsce".

- Spowodowało to, że Polska stała się krajem, który jest kruchy, który stał się chwiejny wewnętrznie, moralnie. Polska stała się chora i tego wirusa w jej organizm wprowadzili określeni ludzie. I będą za to odpowiadać przed historią - powiedziała.

Teorie spiskowe powinny być dawno zweryfikowane przez PAN

- Niektórzy ludzie mają predyspozycje do tego, żeby widzieć jakiś spisek. Mają po prostu tak skonstruowaną psychikę, że łatwiej im sobie wytłumaczyć rzeczywistość przez spisek - wyjaśniała.

- Są też ludzie, którzy nie są w stanie poradzić sobie z banalnością śmierci - dodała Holland i stwierdziła, że takie osoby szukają przyczyn, które "nadają sens temu, co nie ma sensu". Zdaniem reżyser teorie spiskowe ws. katastrofy powinny być dawno zweryfikowane przez PAN.

Holland: Mamy do czynienia z absolutnie cyniczną manipulacją

Holland oceniła także, że Polska jest obecnie podzielona, jednak nie to jest najgorsze. - Mamy do czynienia z absolutnie cyniczną manipulacją polityczną ze strony na pewno Antoniego Macierewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Oni stosują pewną socjotechnikę, która była już wypróbowana przez różne osoby - kłamstwo tysiąckrotnie powtarzane staje się prawdą - mówiła.

Zdaniem Holland Kaczyński próbuje destabilizować swoich przeciwników, "bombardując ich oskarżeniami". - Premier od pierwszego dnia [po katastrofie - red.] był oskarżany i stał się stroną - mówiła i dodała, że w taki sam sposób wcześniej został przez Kaczyńskiego zdyskredytowany Wałęsa, któremu zarzucono, że był agentem bezpieki.

Chcesz na bieżąco otrzymywać najważniejsze informacje? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej w Tvn24.pl >>

Zobacz także
 • Szacki: "Do tych zeznań warto wracać, za każdym razem, gdy Macierewicz z poważną miną będzie wciskał kit o katastrofie"
 • Antoni Macierewicz "Trotyl w postaci zbliżonej do żelatyny". Kompromitujące zeznania "ekspertów" Macierewicza [NAJCIEKAWSZE CYTATY]
Komentarze (473)
Holland: Polska stała się chora. Kaczyński i Macierewicz manipulują ludźmi
Zaloguj się
 • voiceinthedesert1

  0

  " Niektórzy ludzie mają predyspozycje do tego, żeby widzieć jakiś spisek". Może i to prawda. Widzą dużo więcej spisków, gdy wrak jest w Rosji, i gdy nikt im jasno nie odpowie na ich inne pytania. Między innymi, dlaczego Służby Bezpieczeństwa zezwoliły, by cały rząd wsiadł do samolotu pilotowanego przez kogoś, kto nie miał przynajmniej 10,000 godzin pilotażu za sobą!? Czy ktoś pomyślał, na jak straszne ryzyko narażono Polskę?

 • the_tree_of_truth

  Oceniono 1 raz 1

  Niezależnie od oceny tych ludzi muszę stwierdzić, że oni nie manipulują, robią sobie jaja. Manipulują tacy jak Gazeta, TVN i takie tam. Jak Kaczyński czy Antek coś mówią to normalny człowiek się nie nabierze, jak Gazeta powie lub TVN to już owszem...

 • 12345janka

  Oceniono 1 raz 1

  Idiotyzmy o zamachu na prezydenta nieudacznika mogły powstać tylko i wyłącznie w mózgach PiS-dzielców i ich popleczników /czytaj: prawdziwych Polaków/

 • zygosz

  Oceniono 2 razy 0

  Czas juz na emeryture i w podroz
  do Izraela ,ale w jedna strone -one way .

 • badziewiak66

  Oceniono 1 raz -1

  Całe szczęście , że Holland to osoba najlepiej poinformowana. Wy nie wiecie ale Holland kontroluje swym mózgiem , wyjątkowym mózgiem, wszystkie mózgi świata. Ona przenika wszystkie wymiary , jest kolebką wszelkiej wiedzy i rdzeniem ludzkości. Dziwny alians , artystka związana blisko z Holywood i Rosjanie. Szkoda że już nie żyje Hoover, bo coś komunizmem zajeżdża na kilometr.

 • supertlumacz

  Oceniono 1 raz 1

  Duże zainteresowanie wypowiedzią tej wstrętnej baby.
  Wolałbym żeby była za Kaczyńskim i za Macierewiczem.

  Czy ona to robi celowo wiedząc że swoją krytyka przysparza im popularności? Nie wykluczam.
  Ta sama grupa narodowosciowa i rasowa.

 • fields1

  0

  Obślizgła baba.

 • tomek.jeden

  Oceniono 6 razy 6

  Mechanizm manipulacji Smoleńskiem jest prosty. Jest on oparty na odrealnieniu faktów, na umiejscowieniu prawdy tam gdzie jej nie ma, i na skierowaniu oskarżeń tam gdzie nijak nie mogą one być uznane za prawdziwe. "Zamach smoleński" jest programem sekty, która chce zdobyć głosy wyborców. Przywódcy sekt manipulują tak, by oddzielić swoich zwolenników od tych, którzy preferują zdrowe myślenie, szacunek dla prawdy, i niezależność postawy. Dwie rzeczy zagrażają Panom Kaczyńskiemu i Macierewiczowi w ich hebefrenicznym i tępym dążeniu do ogłupienia dużej części polskiego społeczeństwa. Pierwsza to ich dotychczasowy sukces. Procent ludzi dającym wiarę ich spiskowym teoriom rośnie. I tu też tkwi ich słabość. Nie można na dłuższą metę prowadzić takiej indoktrynacji w społeczeństwie. Podobnie było za Stalina. Odwrót od prania mózgów w latach 50. XX wieku był zdecydowany. Druga słabość programu obu tych ponurych Panów, ma do czynienia z kalendarzem wyborczym. Przyjdzie taki czas przed wyborami, kiedy ludzie będą bardziej zainteresowani realnym programem wyborczym, programem gospodarczym, pomysłami na rozwiązanie problemów społecznych, gwarancjami dotyczącymi polskiej złotówki i szacunku dla ciężkiej pracy szarego obywatela i podatnika, zaś pomysły oparte o tradycyjny polski burdel tak mocno ulubiony przez PiS (tu tkwi geneza smoleńskiej katastrofy) pojawią się w ludzkiej świadomości jako wytwór z piekła rodem. Program ćwokowatych bab z Radia Maryja i szaleńców z PiS-u nie jest programem wiarogodnym. W Europie XXI wieku jest to program żałosny i oparty na patologii społecznej, która nie ma miejsca w społeczeństwie wolnym i współczesnym. Mądre słowa Pani Agnieszki Holland są zbyt pesymistyczne.

 • antykkk

  Oceniono 1 raz -1

  I większe kłamstwo tym więcej ludzi uwierzy - Adolf Hitler

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje