Hofman: Przyszła Hanna Gronkiewicz-Waltz i mamy pośmiewisko na całą Europę

- Ludzie marzyli o Wielkiej Warszawie. Przyszła Hanna Gronkiewicz-Waltz i mamy pośmiewisko na całą Europę - atakował Adam Hofman z PiS. Według niego prezydent stolicy ?nie dorasta do mitu? o Wielkiej Warszawie.
W niedzielę PiS rozpoczęło kampanię referendalną przed głosowaniem ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. Plakaty tego ugrupowania z literą W kojarzą się z powstaniem warszawskim. W Radiu RMF FM zapytano Adama Hofmana z PiS, czy referendum ma coś wspólnego z historią.

- Referendum ma coś wspólnego z historią miasta. 20-lecie międzywojenne, powstanie warszawskie, odbudowa miasta to jest marzenie o Wielkiej Warszawie. Ci ludzie marzyli o innej Warszawie, oni marzyli o Warszawie, która spełnia te wymagania. Przyszła Hanna Gronkiewicz-Waltz i mamy pośmiewisko na całą Europę. Mamy zalane tunele (Chodzi o tunel na Wisłostradzie, który był zalany i nieczynny przez prawie rok - red.) - powiedział Hofman.

- Wiele poprzednich pokoleń marzyło o Wielkiej Warszawie. Hanna Gronkiewicz-Waltz nie wykorzystała tej szansy. Nie dorasta do mitu - dodał.

W rozmowie Hofman skrytykował również prokuraturę za udostępnienie zeznań "ekspertów" Antoniego Macierewicza. - Prokuratura w tej sprawie moim zdaniem popełniła przestępstwo. Jak prokuratura jest taka odważna, niech odtajni wszystkie akta, które ma. Prokuratura robi wszystko, by ocalić układ władzy, z Tuskiem na czele - stwierdził.

Chcesz na bieżąco otrzymywać najważniejsze informacje? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie na żywo w Twoim telefonie!

Cały wywiad na stronie RMF FM >>

Więcej o:
Komentarze (450)
Hofman: Przyszła Hanna Gronkiewicz-Waltz i mamy pośmiewisko na całą Europę
Zaloguj się
 • 0to

  0

  Jako komentarz wystarczy definicja słowa "mit"
  1. «opowieść o bogach, demonach, legendarnych bohaterach i nadnaturalnych wydarzeniach, będąca próbą wyjaśnienia odwiecznych zagadnień bytu, świata, życia i śmierci, dobra i zła oraz przeznaczenia człowieka»
  2. «ubarwiona wymyślonymi szczegółami historia o jakiejś postaci lub o jakimś wydarzeniu»
  3. «fałszywe mniemanie o kimś lub o czymś uznawane bez dowodu»
  SJP PWN
  To co mówi Hofman, to jakiś bełkot, pozbawiony sensu.

 • tadeusz1939

  0

  Posmiewisko Hoffman to jest z Twojego pisiora

 • poznaniak42

  0

  Adas juz dawno przkroczyl granice smiesznosci , to taki zalosny klakier bez moralnego kregoslupa, Prwnie w dalszym ciaguwierzy w to co kiedys stwierdxil J.Kurski -- "DURNY NAROD WSZYSTKA KUPI"

 • wieslawjablonski6

  0

  Przyszedł Hofman i mamy pośmiewisko na cały świat.

 • jadwisia9

  0

  tego człowieka nie da sia ani słuchac ani patrzec na niego..
  a co dla Warszawy zrobił były Prezydent Lech Kaczynski..panie Hofman..??
  Pan Kalisz lubi show a nie rządzenie..
  Warszawiacy nie ulegajcie .. pokażcie,że chociaż na Was można w tym kraju liczyć ..

 • hajna1951

  Oceniono 2 razy 2

  Hoffman a kimże ty jesteś że śmiesz krytykować dokonania obecnej prezydent warszawy? tyś pacanie jeszcze w swym życiu palcem nie skinął od ciebie nic nie zależy a szczególnie w pijackim upojeniu i ty śmiesz krytykować? trzepiąc kasiorę z ,,biedny lud to kupi'' jak był kaczor prezydentem toście ryje darli że z pałacu nie umie wyjechać bo brukowano wtedy krakowske przedmieście i co jest ładnie? wy bez przerwy tylko kij wsadzacie w szprychy rozwoju tego kraju i właśnie warszawy.

 • kmicic-1-1

  Oceniono 3 razy 1

  Kochani po h,,,j się zajmować sprawami które nic nie zmienią kaczor jako spetryczały dziad bez żony bez dzieci bez samochodu bez prawa jazdy itd.i tak będzie dalej dziadem, który chce budować tylko pomniki .

 • praw-dzic

  Oceniono 1 raz -1

  nie mogę już słuchać tego cynika i kłamcy Hofmana

 • tadeusz1939

  Oceniono 3 razy 3

  Hoffman to wyjatkowa menda

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX