Smolar: PiS żywi się znudzeniem Platformą i strachem przed przyszłością

Według prof. Aleksandra Smolara znacznie zmniejszył się strach Polaków przed Prawem i Sprawiedliwością. Równocześnie pojawił się nowy fakt, czyli znudzenie Platformą i strach przed przyszłością, czym ?żywi się PiS?.
Jedną z najskuteczniejszych broni Platformy Obywatelskiej, które dały partii sukcesy wyborcze, było zawsze straszenie Prawem i Sprawiedliwością.

Ale prof. Aleksander Smolar, prezes Fundacji Batorego, uważa, że strach przed PiS znacznie osłabł. - Jest przecież całe pokolenie, które w ogóle nie pamięta rządów Prawa i Sprawiedliwości. Nowym faktem jest to, że PiS żywi się znudzeniem Platformą i obawami ludzi przed przyszłością - mówił gość "Poranka Radia TOK FM".

Strach przed partią Jarosława Kaczyńskiego jest mniejszy, ale - jak podkreślał prof. Smolar - najlepszym "pomocnikiem" Platformy, która chce straszyć Prawem i Sprawiedliwością, jest sam PiS. Bo mimo że Kaczyński "uspokoił swój język", zdarzają mu się wypowiedzi w starym stylu. Tak było np. w przypadku słynnego wywiadu dla "Rzeczpospolitej", w którym prezes wziął się m.in. za "prześwietlanie" przeszłości polskich biznesmenów i dyskredytowanie współpracowników prezydenta Bronisława Komorowskiego.

"Prezes próbuje nas nabrać. Boże, miej nas w opiece" Sekielski o wywiadzie Jarosława Kaczyńskiego

Swoje zasługi ma też Antoni Macierewicz, którego wypowiedzi powodują, że - jak stwierdził prezes Fundacji Batorego - "ludzie czują ciarki na plecach".

Smolar krytykuje Kleibera, za pomysł debaty ekspertów o katastrofie smoleńskiej: Jak można stwarzać wrażenie, że to są równe strony?>>

Więcej o:
Komentarze (15)
Smolar: PiS żywi się znudzeniem Platformą i strachem przed przyszłością
Zaloguj się
 • blumkwist

  0

  A Smolar się żywi pieniędzmi tych którzy opłacają go po to żeby zniechęcać do PIS

 • piotr110660

  0

  niezalezna.pl/46350-smolenski-autorytet-wyborczej-byl-w-prl-ekspertem-od-moralnosci-socjalistycznej

 • iremus

  Oceniono 5 razy 3

  Smolar: PiS żywi się znudzeniem Platformą i strachem przed przyszłością
  __________________________________________________________________
  Panie Smolar! Każdy widzi to co chce widzieć. Za to naród widzi pychę rządzących, na każdym kroku korupcję i łapownictwo, protekcję oraz te miliony wyeliminowanych ze społeczeństwa, które są potrzebne rządzącym tylkoraz na 4 lata aby oddali swój głos na rządzącą partię. Niektórzy to nawet widzą takich różnych gradów z nominacjami partyjnymi zarabiających po 100tys na miesiąc. Ale o takie sprawy, ktoś kto jedynie udaje niezależnego dziennikarza, na pewno pana nie zapyta.

 • dziadekjam

  Oceniono 8 razy 0

  "Smolar: PiS żywi się znudzeniem Platformą i strachem przed przyszłością."
  ==========================================================
  Najlepszą pożywką dla PiSdzielców jest POLSKA GŁUPOTA...

 • fakiba

  Oceniono 10 razy 0

  Pis żywi się wciskaniem ciemnoty ludziom jak choćby z zamachem

 • chmara

  Oceniono 7 razy 5

  Czy trzeba mieć tytuł profesora żeby sadzić takie banały?

  Od ludzi nauki wymagam więcej niż wnioski które można zasłyszeć pod warzywniakiem.

 • milorex10

  Oceniono 12 razy 4

  PiS żywi się nieudolnością PO i jej bezczynnością wobec nabrzmiałych i patologicznych problemów np. w ZUS, KRUS i całym systemie emerytalnym. Sytuacja Polski wyglądałaby dziś zupełnie inaczej, gdyby Tusk 6 lat temu nie wystraszył się reform w systemie emerytalnym. Nie maiłby obecnie tragicznego zadłużenia państwa i dramatycznej sytuacji niemal w każdej dziedzinie.

 • czwarte_otwarcie_palikota

  Oceniono 11 razy -3

  Poza "opakowaniem" PIS jest taki sam jak PO. Centrolewica, tylko mniej grzeczna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX