Członkini Pussy Riot rozpoczyna strajk głodowy. "To dla mnie jedyne wyjście"

Jedna z uwięzionych w łagrze członkiń zespołu Pussy Riot zapowiedziała strajk głodowy. Zaprotestuje w ten sposób przeciwko ciężkim warunkom pracy, do której jest zmuszana oraz groźbom pod jej adresem. - Żądam przestrzegania praw człowieka - pisze.
Nadieżda Tołokonnikowa została skazana na dwa lata łagru za chuligaństwo. Aresztowano ją wraz z dwoma pozostałymi członkiniami zespołu Pussy Riot w 2012 r., po nielegalnym występie w moskiewskiej katedrze. W opublikowanym dzisiaj liście otwartym twierdzi, że ona i jej współwięźniowie są zmuszani do pracy po 17 godzin dziennie przy produkcji policyjnych mundurów.

Dodaje, że zastępca naczelnika łagru, w którym przebywa, groził jej śmiercią. Miał powiedzieć: "Życie nie będzie dla ciebie złe, bo nic nie jest złe w przyszłym świecie". Tołokonnikowa twierdzi, że protest głodowy to dla niej jedyne wyjście. - To skrajny sposób, ale jestem przekonana, że w mojej sytuacji to jedyna opcja - stwierdziła.

W swoim liście kobieta apeluje do przełożonych kolonii karnej przestrzegania praw człowieka. - Żądam, by traktowano nas jak ludzi, a nie niewolników - dodała.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (149)
Członkini Pussy Riot rozpoczyna strajk głodowy. "To dla mnie jedyne wyjście"
Zaloguj się
 • szymko123

  0

  "...W ten sposób okazujesz, Sancho, - odparł Don Kichot - że jesteś prawdziwym prostakiem i jednym z tych, co mówią: niech żyje silniejszy!"

  Cervantes

 • alexy-dwa

  Oceniono 2 razy -2

  Dla mnie to kretynka i jej koleżanki również. Nie chce żreć to niech się odchudza.

 • zigzaur

  Oceniono 2 razy -2

  Pussy Riot to przyszłe prezydentki wolnej Rosji. Ponieważ są trzy, trzeba będzie Rosję pociąć i to i owo poodcinać.

 • stanimager

  Oceniono 10 razy -2

  Co za chamstwo na tym forum. Prawie atmosfera linczu motlochu. A może spalić te zydoweczki jak w Jedwabnem ? No który pierwszy podpali stodole ? Skurczybyk ? Wybór duży, anrysemitow od groma. A niejaki kibol fanatyk to by sobie sex slave zrobił tej dziewczyny. Już on wie jak wykorzystać podlegla kobietę. Brawo co za dzielne Polskie samce.

  Brakuje wam seksu panowie to wam soerma

 • stanimager

  Oceniono 4 razy -4

  Losiu, ulla, poljack - jesteście szumowiny.

 • stanimager

  Oceniono 8 razy -4

  "żeby szumowina posmakowała pracy."

  Napisał głąb bardzozaparty. Jesteś szuja ludzka na poziomie rynsztoka. Jedz bić poklony do Moskwy Carputinowi.

 • stanimager

  Oceniono 8 razy -4

  Ilu jest bezdusznych okrutnych ludzi na tym forum którzy nagle pokochali Putina i Ruskich i brawo biją ze ten postsowiecki system miażdży ludzi tak delikatnych jak ta młoda kobieta.

  Wstyd panowie. Zachowujecie sie bez charakteru. A co kobiety w waszym życiu o tym myślą ? Tez takie bezduszne.

  Wstyd Polacy. Tfu.

 • feurig59

  Oceniono 8 razy -4

  Zaskakujące jak wielu moich rodaków życzy tym dziewczynom źle, jak wielu życzy po prostu śmierci. Ile nieskrywanej satysfakcji z działań autorytarnej władzy, jak wiele psiego poddaństwa w kraju podobno dumnym z ciągłej walki o niepodległość, o wolność - ludzie przyklaskują wsadzaniu do więzień za kulawe piosenki śpiewane w domu tego, którego ukrzyżowali za niepokorność i też wyłącznie słowa.
  Polska to dziwny kraj. Tu ani nie dotarło jeszcze Chrześcijaństwo, ani Oświecenie...
  Smutne, ale nie tracę nadziei...:-(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX