Prof. Binienda: W tym kraju moje zdrowie i moje bezpieczeństwo są zagrożone

Nigdy bym nie przypuszczał, że przyjdzie mi znaleźć się w sytuacji tych, którzy jeszcze tak niedawno byli poddawani prześladowaniom za prawdę katyńską. Dziś czuję się ich spadkobiercą - mówi prof. Wiesław Binienda w rozmowie z tygodnikiem ?W sieci?.
- Słyszymy, że jesteśmy egzotyczni i antypaństwowi, że jesteśmy jakimiś profesorami z trzeciorzędnych uczelni - mówi o sytuacji ekspertów z komisji Macierewicza prof. Wiesław Binienda w rozmowie z tygodnikiem "W sieci". Jak dodaje, wszędzie - poza Polską - jest przyjmowany z szacunkiem.

Czuję się spadkobiercą prześladowanych za prawdę katyńską

Prof. Binienda podkreślił, że w Polsce czuje się zagrożony. - To naganne i smutne, że ja, Polak, nie mogę spokojnie przyjechać do Polski, aby odwiedzić grób moich rodziców. Chciałbym pójść w Warszawie na Starówkę, napić się herbaty czy piwa. Niestety, nie mam takiej możliwości, ponieważ w tym kraju moje zdrowie i moje bezpieczeństwo są zagrożone.

Prof. Binienda porównał też swoją sytuację z tą, w jakiej w czasach PRL-u znajdowały się osoby mówiące prawdę o wydarzeniach w Katyniu. - Dziś czuję się ich spadkobiercą. To dla mnie tragiczny zaszczyt - podsumował.

Wojskowa prokuratura badająca katastrofę smoleńską przesłuchała naukowców forsujących hipotezy o zamachu. O sprawie pisała "Gazeta Wyborcza", która opublikowała też fragmenty zeznań. - Jeden z przesłuchanych świadków wskazał, że podstawą wniosków na temat katastrofy był "eksperyment myślowy" oparty na wiedzy pochodzącej z fotografii z miejsca katastrofy - powiedział gazecie kpt. Marcin Maksjan, rzecznik prokuratury wojskowej. Pozostali eksperci powoływali się na modelarskie pasje z dzieciństwa, obserwacje eksplozji w szopie i oglądanie skrzydeł samolotów z siedzenia pasażera. - Ten wielki smoleński śledczy, czyli Macierewicz, jest nagi! - mówił "Gazecie Wyborczej" prawnik rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.

Więcej w tygodniku " W sieci"

Więcej o:
Komentarze (889)
Prof. Binienda: W tym kraju moje zdrowie i moje bezpieczeństwo są zagrożone
Zaloguj się
 • kmicic-1-1

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe kiedy gościowi załatwią ochronę z 6-ci wież jak kaczorowi .

 • mekmis

  0

  Boże co za kretyn- on się boi o życie i czuje się spadkobiercą tych co za PRL mówili prawdę o Katyniu-co za tupet
  a potem idzie do prokuratury i nagle się okazuje, że on eksperyment myślowy przeprowadził - to tak sami jak ten jego rzekomy udział w badaniach nad promem kosmicznym Columbia - gdzie takich durniów sieją - ja myślę, że jest sterowany przez swoją żonę bo jej się zdaje, że to dla tego durnia jest szansa na pokazanie się - ale biedna kobieta nie rozumie , że go pogrążyła totalnie. Uczelnia nic nie wie o finansowaniu i pewno to my płacimy za jego przeloty ( my w sensie z kasy PISu) ciekawe czy tak jest.

 • georgeb

  0

  Ile jeszcze zyje tych specjalistów?????

 • zasadniczook

  Oceniono 2 razy 0

  Niestety, ale to rząd Tuska od początku mataczył w śledztwie smoleńskim, pozwolił na bardzo niekorzystny dla Polski tryb wyjaśniania katastrofy, to rząd został parokrotnie przyłapany na potwierdzaniu nieprawdy, tak to więc sam polski rząd wywołał wrażenie, że coś ma do ukrycia i że katastrofa lotnicza która była splotem ludzkich błędów, złych decyzji, trudnych warunków atmosferycznych i z pewnością pewnej dozy złej woli ludzi zaangażowanych w przygotowania, przebieg i zakończenie lotu, dała pożywkę dla różnych, często niedorzecznych spekulacji, a w efekcie dla sporej części społeczeństwa zaczęła się jawić jako zamach.

 • cree-is-me

  0

  "Czuję się spadkobiercą prześladowanych za prawdę katyńską"

  Co za kretyństwo, z bufonadą na dokładkę...

 • zbig501

  0

  binienda to ten cymbał smoleński co śmiał się porównać z ofiarami mordu katyńskiego ścierwo i bydlę?( wg śdu to nie jest nic obraźliwego)

 • amicht

  Oceniono 1 raz 1

  Żenująco śmieszni Ci "eksperci" PiS-owscy...

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 1 raz 1

  to NAPRAWDĘ przestaje być śmieszne. I nie wiem czy to skrajna głupota czy naprawdę działanie obcych krajow mające na celu osłabienie Polski - bo to osłabia Polskę.
  To idiota sam z siebei czy przysłany przez Ruskich?
  Albo Kaczka i Toni są wrogimi agentami albo po prostu są tak głupi że nie widza jaki jest faktyczny efekt ich działań.

 • henyk

  Oceniono 2 razy 2

  Nie było wchodzić w Macierewiczowe g..no. Nie musiałbyś się teraz dziwić profesorku, że ono tak śmierdzi. Do kogo te pretensje?.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX