Macierewicz będzie przesłuchany przez prokuraturę wojskową. Będzie odrębne śledztwo w jego sprawie?

Jak ustalił ?Newsweek?, prokuratura wojskowa badająca katastrofę smoleńską może wszcząć odrębne postępowanie w sprawie Antoniego Macierewicza.
Przesłuchiwany przez prokuraturę wojskową prof. Jan Obrębski powiedział, że Macierewicz wie, gdzie znajduje się badana przez niego część wraku tupolewa. Z protokołu zeznań prof. Obrębskiego, opublikowanego przez prokuraturę wojskową kilka dni temu, wynika, że część pochodzi ze smoleńskiego wrakowiska i została mu przekazana w ramach prac sejmowego zespołu ds. katastrofy. Obrębski zeznał, że dokonał oględzin elementu tupolewa (prawdopodobnie chodzi o owiewkę), sfotografował go i zwrócił do zespołu.

Nie wiadomo, gdzie obecnie znajduje się ten element. Według jego słów taką wiedzę posiada Macierewicz. W efekcie po przesłuchaniu Obrębskiego wezwanie dostał sam poseł PiS. Po stawieniu się w prokuraturze złożył wniosek o wyłączenie z czynności prokuratorów czekających na jego zeznania. Jego wniosek został rozpatrzony negatywnie i wkrótce zostanie przesłuchany. - Jeśli potwierdzi, że wie, gdzie znajduje się owiewka, to będziemy musieli wszcząć w tej sprawie odrębne śledztwo - powiedział "Newsweekowi" jeden ze śledczych.

Cały artykuł przeczytasz na stronach "Newsweeka" .

Chcesz na bieżąco otrzymywać najważniejsze informacje? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (317)
Macierewicz będzie przesłuchany przez prokuraturę wojskową. Będzie odrębne śledztwo w jego sprawie?
Zaloguj się
 • mindowe

  Oceniono 4 razy 2

  Te wytoczone papierowe armaty przeciw p. Macierewiczowi świadczą dobitnie,że platfusom nie tylko zwarły się styki,ale że dostrzegli już swoją zbliżającą się klęskę...ten stek oszczerstw świadczy o przedśmiertnych konwulsjach.Bolek co prawda stara się iść im z odsieczą,lecz w panikarskich podrygach gubi wątek i sam już nie wie,czy jest za,czy wręcz przeciwnie...niezły kabaret.

 • bezrobotny55

  Oceniono 1 raz 1

  To pewnie będą ci sami przesłuchujący, co prześwietlili wiedzę profesorów od Zespołu Maciarewicza?
  Ten zespół śledczy zrobi jeszcze karierę w CIA. Gdyby im pan Premier zlecił podobną akcję, np. w zakresie "wysłuchania" wiedzy - niektórych polskich biskupów, arcybiskupów - niepochlebnie wypowiadających się o rządzie PO/PSL - to na pewno wyszłoby, że: arcybiskup od młodych lat zabawiał się z kolegą, różańcem pod kołdrą i dlatego został kapłanem, ale teraz nie za bardzo potrafi odmówić. z pamięci, na wezwanie śledczego, nawet całego Ojce nasz..., a przy próbie odmówienia, na żądanie prokuratora - Zdrowaśki- pomylił się już w trzecim słowie...I jak tu taki ma pasterzować polskiej owczarni, na przekór rządowemu bacy?

 • korcia2000

  Oceniono 4 razy 2

  Najwyższy czas nie tylko przesłuchać ale i ukarać tego awanturnika i intryganta. Albo poddać przymusowemu leczeniu.

 • almagus

  Oceniono 4 razy 0

  Jeszcze należy przesłuchać dziennikarzy dobrze poinformowanych przez stronę rosyjską, Macierewicza i Jarosława K.

  Jak podaje gazecina tu się hołubce wycina.

  Gazeta Wolska Codziennie, łże, szkaluje niezmiennie.
  Judaszowe zarobki dla łotrów i idiotki.
  Sponsoring zdrady, tych co z wrogiem układy.
  Z kościoła szarlatana rana Polsce zadana.
  Żydopolakiem przezwą, wąchaj to szambo z rezerwą.
  Trotyl, nitrogliceryna, hołubce wycina gazecina.

  2013-09-22 almagus

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 5 razy 5

  Czy ktoś z sekty smoleńskiej wytłumaczy mi dlaczego maciarewicz uciekł ze Smoleńska zaraz po katastrofie,co ukrywa,co jest jego tajemnicą,dlaczego bliźniak nie poleciał do Smoleńska,być może jak by poleciał nie było by katastrofy,co on ukrywa,to są dwa pytania do sekty,czekam na odpowiedź.........................

 • amur-49

  Oceniono 5 razy 5

  Ależ to nie prokuratorzy, a psychiatrzy powinni tego pana przesłuchiwać.

 • hen-live

  Oceniono 5 razy 5

  Przy okazji wyslac Macierewicza na badania psychiatryczne.

 • wels5

  Oceniono 7 razy 7

  Nosił wilk razy kilka, poniosą i wilka!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX