Po zadymach w Rzymie MSW myśli o zablokowaniu wyjazdów kiboli za granicę

- Konieczne są zdecydowane działania. Problem z pseudokibicami zaczyna wylewać się za granicę i szkodzi nam wizerunkowo - mówi Marcin Jabłoński, wiceminister MSW. Przed meczem z Lazio w stolicy Włoch zatrzymano 13 kiboli Legii - czytamy w ?Gazecie Wyborczej?.


Według informacji "Gazety Wyborczej" MSW analizuje prawne możliwości wprowadzenia zakazów stadionowych międzynarodowych, tak by polski sąd mógł orzec zakaz wyjazdu za granicę. Rozważy też, czy nie wystąpić do UEFA o zablokowanie puli biletów dla polskich kibiców na zagraniczne mecze.

- W przyszłym tygodniu przedstawimy raport, w którym zaproponujemy, co zrobić, żeby na meczach i po nich było bezpieczniej. Zaproponujemy zmiany w prawie, ale przede wszystkim chcemy zmienić podejście administracji publicznej i policji. Ważna jest rola wojewodów, którzy mogą np. zamknąć stadion. Wydamy administracji coś w rodzaju wytycznych, jak postępować - mówi wiceminister Jabłoński.

Cały tekst w "Gazecie Wyborczej" >>

Więcej o:
Komentarze (210)
Po zadymach w Rzymie MSW myśli o zablokowaniu wyjazdów kiboli za granicę
Zaloguj się
 • ulebyk

  0

  Dla nadużywających słowa "bandyta" wyznawców Michnika: przykładem prawdziwego bandyty może być żydowski, stalinowski morderca Szechter, brat waszego guru Adasia Michnika.

 • ulebyk

  0

  W Rzymie nie było żadnych "zadym" no ale politbiuro Michnika musi przedstawić "prawdę" po swojemu.
  Na czyje wezwanie te pomysły w MSW? Samego Michnika za kilka słów prawdy o nim i jego rodzince wypowiedziane przez kibiców? Za bycie odpornym na propagande koszerną lejącą się z Czerskiej?
  A może zemsta pupilków Michnika z Nigdy Więcej (promotorów Simona Mola) za to, że kluby piłkarskie i PZPN kopnął ich w d... gdy przyszłi szantażowac i wyłudzać pieniądze?

 • mate29

  Oceniono 1 raz 1

  Żałosne jest nasze MSW
  Skoro polskie władze nie mogą sobie poradzić z kibolami to powinni właśnie zachęcać kiboli do wyjazdu na zagraniczne mecze !
  Tam z nimi zrobią porządek

 • uzdek98

  Oceniono 2 razy 2

  olala ...czyzby zielona wyspa przygotowywala sie do zamkniecia granic dla obywateli ... a paszporty bedzie wydawalo SB ... przepraszam CBA ... POwtorka z rozrywki czy POlerka ryzego kominiarza ... stawiam na to drugie, chociaz kto wie ...

 • ulebyk

  Oceniono 5 razy -1

  Sprowadzić do Polski brata Adasia Michnika, żydowskiego, stalinowskiego bydlaka i morderce!

 • ulebyk

  Oceniono 5 razy -1

  Michnikowszczyzna obawia się środowiska odpornego na jej propagandę, nieposłusznego władzuchnie i dobrze zorganizowanego.
  Jakież to "zadymy" były w Rzymie niby?
  Czy to zemsta pupilków Michnika z Nigdy Więcej za to, że PZPN i kluby wypięły się na współpracę z nimi polegająca na szantażu i wyciąganiu kasy?

 • skaut001

  Oceniono 1 raz 1

  System został sparaliżowany przez pseudo programy zapobiegawcze i naprawcze. Normalnie działa to tak, ze jesli w ciele pojawia sie patogen organizm wysyla przeciwciala ktore go kasują. W organizmie spolecznym rządzą "intelektualisci" ktorzy chyba o podstawowych prawach natury zapomnieli. Ofiara zostaje stawiana przed sądem, bo "przekroczyla" obronę konieczna. Śądy i prokuratorzy nie maja zielonego pojecia jak dziala czlowiek podczas sytuacji zagrozenia i ze zadne "myslenia" wtedy nie dzialaja. Dlatego z gory prawo powinno uwzgledniac obronę ofiary w stopniu takim, ze nawet wyeliminowanie go nie jest karane. Mamy jednak patologie, kiboli sie ochrania, obstawia, zamiast uzywac sily ktorej oni sami uzywaja.

 • sawek78

  0

  Rzecz jasna miało być "obchodzą" - to z nerwów - zaraz pewnie niejaki Kaczyński weźmie ich w obronę przecież to jego elektorat -prawdziwi polacy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX