"Trotyl w postaci zbliżonej do żelatyny". Kompromitujące zeznania "ekspertów" Macierewicza [NAJCIEKAWSZE CYTATY]

"Gazeta Wyborcza" wczoraj opublikowała artykuł o kompromitujących zeznaniach "ekspertów" Macierewicza ds. katastrofy smoleńskiej. Opowiadali m.in. o oglądaniu wybuchających stodół w dzieciństwie i zainteresowaniu modelarstwem lotniczym. W odpowiedzi na artykuł prokuratura udostępniła stenogramy przesłuchań. Wybraliśmy dla was 11 najciekawszych cytatów.
Od pełnomocników rodzin ofiar "Gazeta Wyborcza" dowiedziała się, że byli to profesorowie Wiesław Binienda, Jan Obrębski i prawdopodobnie Jacek Rońda. Co zeznali?

Świadek 1.

Eksperyment myślowyDowiedziałem się od pana MacierewiczaKurs medycynyMateriały konferencyjneCiała ofiar bez odzieżyŚwiadek 2.

Wiem tyle, ile można przeczytać w gazetachZnam się na konstrukcjach mostowychWidziałem wybuch w szopieTrotyl w postaci zbliżonej do żelatynyNigdy nie byłem na miejscu katastrofyŚwiadek 3.

Nie mam dostępu do wszystkich obliczeńWięcej o:
Komentarze (335)
"Trotyl w postaci zbliżonej do żelatyny". Kompromitujące zeznania "ekspertów" Macierewicza [NAJCIEKAWSZE CYTATY]
Zaloguj się
 • freeelance

  Oceniono 2 razy 2

  Ja też "wykonałem" kilkaset, może nawet ponad tysiąc godzin lotu odrzutowcami pasażerskimi, a nawet samolotami turbośmigłowymi. Z tego przeważającą część przy oknie! Niestety, nie aspiruję do miana eksperta, bo niestety sporą część przespałem. Poza tym przyglądałem się nie tylko pracy skrzydeł i silników, ale również stewardess.

 • gruszkasia

  Oceniono 2 razy -2

  Cuda, cuda! Przez kilka lat łatwo można było sprawdzić tych ekspertów, a dopiero gdy PIS ma szanse wygrać wybory ktoś ujawnił ich kwalifikacje. Na szczęście całe rzesze ludzi już święcie wierzą Macierewiczowi, więc zabawa w POPIS może trwać i trwać.

 • kluska11

  Oceniono 1 raz 1

  Trzech kretynów belwederskich

 • marcinus73

  Oceniono 2 razy 2

  Uuu.... no to GW pojechala po bandzie...
  Teraz jak nic bedzie zgloszenia do prokuratury (w sumie to moznaby zaczac o wyroku, a poznije sie bawic w sad i prokurature), ze ujawnienie tajnych danych i utrudnianie sledztwa. I to sledztwa prowadzonego przez najwyzszy organ panstwowy: parlametentarna komisje sledcza!

  Antek juz pisze wniosek...
  Jako argument bedzie podane, ze zostly opublikowane wyrwane z kontekstu fragmenty tajnego przesluchania. I bedzie sie domagal publikacji calosci. A nastepnie utajnienia publikacji. Czy jakos tak. :-)

 • albacor

  Oceniono 3 razy 3

  Wczoraj wieloletni, były współtowarzysz Maciory z ZChN - marcinkiewicz określił go jako szaleńca, który wszytsko czego się dotknie to "skopie". natomiast częśc komentatorów zaliczyła jego "specjalistów" do hochsztaplerów. Wydaje się, że miejsce dla takich debili jest gdzie indziej i nie powinniśmy swoich podatków trwonić na utrzymywanie szaleńców w Sejmie............

 • erg_samowzbudnik

  Oceniono 5 razy 5

  Ja tylko chcę zapytać , dlaczego człowiek umysłowo chory jest w naszym sejmie . Czy nie ma możliwości go izolować . Ja wiem , ze to kojarzy się z " psychuszkami " w CCCP , no ale są przecież jakieś granice absurdu .
  Przecież nawet zwykły szofer (bez obrazy ) ,czy elektryk przechodzi badania psychotechniczne.

 • antygazeta.pl

  Oceniono 12 razy -8

  judiszecajtung dobrze wykonało KGBowską robotę. Gratuluję towarzysze.

 • klan_fan

  Oceniono 5 razy 5

  To wcale nie jest śmieszne. Przypominam, że ci panowie od dwóch lat wypowiadają się - w mediach i na zorganizowanych spotkaniach - z taką dozą pewności jakby zęby pozjadali na badaniu wypadków lotniczych. Nigdy też nie słyszałem aby sprostowali wypowiedź gdy byli przedstawiani jako eksperci od badania tej katastrofy.

  Tragiczne.

 • red-akcja

  Oceniono 9 razy -7

  Powinniście szydzić i drwić z Czerwonego Cadyka z Czerskiej, nie z naukowców.
  Nie wiecie, co oni zeznali, bo nie pokazali zeznań tylko wygodne dla ludzi Cadyka fragmenty.
  Nie dajcie się dłużej robić Czerwonemu Cadykowi w balona.
  Przypominam, że normalne śledztwo zaczyna się od rekonstrukcji samolotu ze szczątków. To jest norma przyjęta w krajach cywilizowanych. Zacznijcie chociaż chcieć żyć w normalnym kraju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX