Pożar na rosyjskim okręcie atomowym

Na nuklearnym okręcie podwodnym Tomsk, przechodzącym obecnie remont w bazie wojskowej nad Oceanem Spokojnym, wybuchł pożar. Nikt jednak nie ucierpiał ani nie doszło do wycieku radioaktywnych substancji.
Jednostka była w trakcie prac remontowych w suchych dokach znajdujących się w miejscowości Bolszoj Kamień nad Oceanem Spokojnym. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej naruszenie zasad bezpieczeństwa.

Okręt posiadający możliwość odpalania pocisków manewrujących od 2010 roku przechodzi naprawę. Wycofano z niego całe uzbrojenie i zamknięto reaktor. Nie było jednak jasne, czy nie została tam jeszcze część materiału radioaktywnego. Tomsk to okręt tej samej klasy co Kursk, jednostka która zatonęła w 2001 roku na Morzu Barentsa. W katastrofie zginęła cała, licząca 118 osób załoga.

Chcesz na bieżąco otrzymywać najważniejsze informacje? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (57)
Pożar na rosyjskim okręcie atomowym
Zaloguj się
 • zyks

  0

  Znowóż się matrosy schlały

 • sniezka55

  0

  Najwidoczniej Rosjanie lubią bawić się ogniem.
  Tragicznie się to kończy.

 • smooch

  Oceniono 5 razy 3

  @ktosmadrzejszy
  "Szlak północny może mieć wpływ na przywrócenie więzów Rosji z Alaską i wzmocnić tendencje separatystyczne zachodniego wybrzeża USA (dużo bliżej z Archangielska i z krajów skandynawskich niż przez Kanał Panamski)."

  To jest lunatyk, kretyn, i umysłowo chory człowiek. On twierdzi, że na Alasce czy w USA są więzy separatystyczne dążące do przyłączenia do Rosji.

 • 33qq

  Oceniono 1 raz 1

  dziwne, że tu kieruje link o Wałęsie
  :)

 • zwid

  Oceniono 7 razy 5

  Co jest kur.rwa?!
  Chyba Wałęsa go nie podpalił, nie??

 • sensei_live

  Oceniono 5 razy -3

  i na tej łodzi był burak wałęsa ?

 • pogodny100

  Oceniono 6 razy -2

  Zemsta lecha na rusie.

 • poszum

  Oceniono 7 razy 3

  To rosyjskie okrety podwodne jeszcze istnieja ? A ja myslalem, ze juz wszystkie wybuchly, albo sie popalily...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX