Waszczykowski: Im bliżej wyborów, tym bardziej niemieckie media chwalą Tuska i Sikorskiego

Witold Waszczykowski z PiS krytykował w Poranku Radia TOK FM działania polskiej dyplomacji wokół Syrii. I bagatelizował pochlebne opinie zachodniej prasy o Radosławie Sikorskim. - Im bliżej wyborów w Polsce, tym w prasie niemieckiej będzie więcej artykułów chwalących Tuska, Rostowskiego i Sikorskiego. Artykułów mówiących Polakom, że to jest dar niebios - mówił Waszczykowski.
Witold Waszczykowski, były wiceminister spraw zagranicznych i wiceprzewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych, mówił dziś w Poranku Radia TOK FM o dyplomatycznej grze toczącej się wokół Syrii. Jego zdaniem prozachodni kurs tego kraju umożliwiłby tranzyt ropy i gazu z Iraku do Europy. To zachwiałoby rynkiem rosyjskich dostaw. - To poważna rozgrywka lekceważona przez stronę polską, która nie rozumie i nie chce tego rozumieć - zaznaczył poseł.

"Tusk, Rostowski i Sikorski to dar niebios"

Prowadząca Poranek Radia TOK FM Dominika Wielowieyska zauważyła jednak, że szef polskiej dyplomacji był chwalony choćby przez niemiecki dziennik "Die Welt". - Im bliżej wyborów w Polsce, tym w prasie niemieckiej będzie więcej artykułów chwalących Tuska, Rostowskiego i Sikorskiego. Artykułów mówiących Polakom, że to jest dar niebios. Że ci politycy powinni rządzić po wyborach - tłumaczył Waszczykowski.

Poseł podkreślał, że "sam Sikorski przyznał się", że nie jest autorem pomysłu rozbrojenia Syrii. - Sikorski oskarżył Rosję, że odpowiada za broń chemiczną i został skarcony. Ale już "Frankfurter Allgemeine Zeitung" zapowiedział, że to superkandydat na wszystko, co w Europie jest do wzięcia. Zapewniam, że w najbliższych miesiącach będzie cała seria tego typu artykułów - mówił Waszczykowski.

- Jakaś zazdrość przez pana przemawia - skwitowała Wielowieyska.

Więcej o:
Komentarze (23)
Waszczykowski: Im bliżej wyborów, tym bardziej niemieckie media chwalą Tuska i Sikorskiego
Zaloguj się
 • zyks

  0

  O ! Ten szpenio już się dawno nie produkował, szkoda, że tak rzadko :((

 • szmul.bender

  Oceniono 3 razy 3

  Panie Waszczykowski - być może Tusk i Sikorski nie są darem niebios, ale Kaczyński i reszta PISowców to napewno dar piekeł

 • blski

  Oceniono 2 razy -2

  i nie muslal o Autor wywiadu zwraca uwage czytelnikow na poparcie jakiego udzielaja ekipie Tuska w przyszlych wyborach, Wydaje sie, ze kampania wyborcza juz sie zaczela.
  Lansowanie ad nauseam Sikorskiego jako meza opatrznosciowego naszego kraju i okolic, sklonilo mnie do zastanowienia sie nad tego przyczynami i wzbudzilo do niego niechec do tego stopnia, ze gdyby wybory odbyly sie dzisiaj, to wybralbym sie na wycieczke.
  Zauwazylem tez, ze SIkorski bedac szefem MSZetu uzywa swej pozycji jako szczebla w swej karierze do ponadnarodowych organizacji, a ja chcialbym zeby minister dbal o nasze interesy nie wahajac sie przed nastapnieciem komus na odcisk jezeli wymagal by tego interes Polski. Hezeli naszego polityka chwala za granica to mam podejzenie, ze nie jest on dobry dla naszego kraju.

 • errata_net2

  Oceniono 1 raz 1

  Oj, jak to wyłazi podłość i głupota "prawdziwego... wolaka"...

 • illuminatus2

  0

  niezalezna.pl/46041-szokujacy-raport-rady-ministrow-rzad-tuska-zatail-informacje-o-kryzysie-w-polsce
  Tak oto się zakończył kryzys :)

 • szary-polak

  Oceniono 2 razy 2

  Jedno z mediów, chwalących PiS i prezesa...

  Funkcję redaktora naczelnego pełni od 2005 roku Tomasz Sakiewicz. Do publicystów i felietonistów piszących na łamach „Gazety Polskiej” należeli bądź należą m.in.: Katarzyna Hejke (zastępca redaktora naczelnego), Dorota Kania, Piotr Lisiewicz, Jacek Kwieciński, Eliza Michalik, Robert Tekieli, Maciej Rybiński, Krystyna Grzybowska, Jacek Łęski, Piotr Semka, Jerzy Targalski, Marcin Wolski, Rafał A. Ziemkiewicz, Waldemar Łysiak, Tomasz Łysiak, Stanisław Michalkiewicz, Leszek Żebrowski, Piotr Gontarczyk, Paweł Paliwoda, Andrzej Waśko, Ryszard Czarnecki, Andrzej Gwiazda, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Tomasz P. Terlikowski, Wojciech Wencel oraz Krzysztof Wyszkowski.

 • orion57

  Oceniono 5 razy 5

  ot pisowskie myślenie. Władze Niemiec nie mają nic innego do roboty jak zmuszać wolną prasę do artykułów chwalących Polaków.
  Panie Waszczykowski bój się wyborów, bo to ostatnie lata gdy ktokolwiek Pana słucha. Lepiej że mówią o Polakach dobrze a nie np. o obstrukcji, o 5 minutach w spotkaniu z Prezydentem USA, o gafach MSW za czasów PiS,
  Panie Waszczykowski był Pan nikim i uwierz mi Będzie Pan Nikim. Spokojnych snów życzę.

 • jerjar

  Oceniono 8 razy 8

  Waszczykowski wie co mów i do kogo. On ma w nosie opinie czytelników gazety. To komunikat do pisowskiego elektoratu:

  "Na froncie zewnętrznym bez zmian. Wermacht się trzyma mocno, ale my zwyciężymy".

 • osnick

  Oceniono 21 razy 13

  Żal dupę ściska, że nie chwalą... kartofla?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX