Bydgoszcz: sympozjum o zagrożeniach płynących z magii i okultyzmu. "Nie chodzi o straszenie"

W Bydgoszczy trwa sympozjum ?Magia - cała prawda". Świeccy i duchowni - znawcy tematyki - rozmawiają na temat zagrożeń płynących z magii i okultyzmu.
Głównym celem sympozjum jest upowszechnianie wiedzy na tematy związane z różnego typu zagrożeniami duchowymi. Zwłaszcza tymi wynikającymi z kontaktu z duchową rzeczywistością demoniczną poprzez otwarcie się na praktyki okultystyczne. - Nie chodzi tu o "straszenie", bo nie chcemy odwoływać się do emocji słuchaczy, ale o "ostrzeganie" zakładające przekaz rozumowy oraz logiczną argumentację - powiedział jezuita o. prof. Aleksander Posacki SJ, jeden z propagatorów tego typu konferencji.

"Okultyzm imituje mistykę"

Filozof, teolog, badacz prądów duchowych i sekt, znawca demonologii oraz problematyki okultyzmu i ezoteryzmu jest konsultantem egzorcystów katolickich w Polsce i za granicą. Tym razem nie mógł przybyć osobiście do Bydgoszczy. Uczestnicy wysłuchali jego wykładu za pośrednictwem przekazu multimedialnego. - Dlaczego nasze spotkania są uświadamiające? Chcemy uzmysławiać, że okultyzm imituje mistykę, imituje religię, jest formą magii, czyli błędną ideologią, która wypacza umysły. To z kolei prowadzi do błędnych decyzji w sferze woli, serca - mówił.

Magia to grzech

O magii jako jednym z najstarszych grzechów świata w doświadczeniu egzorcystów mówił o. Marcin Ciechanowski OSPPE. Według paulina i egzorcysty z Jasnej Góry zwycięstwem szatana jest to, że ludzie nie żyją w łasce uświęcającej. - Święty Paweł mówi nam, byśmy przyoblekli się w Pana Jezusa Chrystusa. Mamy żyć w łasce uświęcającej i w komunii z Bogiem. Wtedy Bóg jest moją tarczą, więc nic mi nie grozi. Jednak kiedy tak nie jest i jeszcze wchodzę dodatkowo na terytorium diabła, udając się do maga, wróżki, jasnowidza, wtedy niejako nie pozwalam Bogu, by mnie chronił - powiedział.

"To nie są źli ludzie, ale..."

Podczas sympozjum o swoim nawrócenia mówił Krzysztof, były bioenergoterapeuta. - Nie chciałbym tu powiedzieć, że bioenergoterapeuci są złymi ludźmi - oni po prostu ulegają złej ideologii. Człowiek, chcąc zrobić coś dobrego przez tego rodzaju działalność, wikła się sam i szkodzi innym ludziom, bo wkracza w sferę, której Pan Bóg nam nie udostępnił - zauważył.

"Antyharry Potter"

Z kolei Barbara Nawrocka, autorka powieści antymagicznej "Anhar", podzieliła się swoim komentarzem do tematu "Harry Potter, Wampiry i Moc". Pisarka, autorka 50 książek dla dzieci i młodzieży, współpracuje na co dzień m.in. z wydawnictwami katolickimi i edukacyjnymi.

- Dla nas jest to znak czasu. Wystarczy spojrzeć na kanały telewizyjne. Są tam całe programy, reklamy bioenergoterapeutów, wróżek. Zatem jest to problem bardzo naglący.

Chcemy poznać prawdę, która kryje się w różnych zjawiskach parapsychologicznych, paranormalnych - powiedział moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie ks. Maciej Tyckun.

"Wraca astrologia, ezoteryka, okultyzm. To symptomy kryzysu polskiej nauki" [BLOG JEZIERSKIEGO]

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (68)
Bydgoszcz: sympozjum o zagrożeniach płynących z magii i okultyzmu. "Nie chodzi o straszenie"
Zaloguj się
 • chi_neng1

  0

  Echo obory afrykanskiej ....zaczyna odbiljac sie i tu i tam :)

 • 33qq

  Oceniono 1 raz 1

  przeciw czarodziejom czarodzieje
  matko bosko
  co się dzieje!

 • ado43

  Oceniono 4 razy 4

  Zgadzam się. Cała ta okulistyka to wymysł szatana!

 • shootthemall314

  Oceniono 3 razy 3

  większe zagrożenia płyną z wszelkich religii

 • sekanx

  Oceniono 4 razy 0

  Jako racjonalista z niedowierzaniem kontestuje, że GW, dla względów ideowych, jest gotowa wiarę w gusła uznać rzecz pozytywną, aby tylko dokopać przeciwnikowi. Jak jej stały czytelnik jestem zawiedziony. Opamiętajcie się! W imię niechęci do KK nie patrzcie z tolerancją na zabobony, bo sprzedacie własną duszę głupocie.

 • odowk

  Oceniono 12 razy 10

  Nie wiem, w czym modlitwa do paznokcia ze wskazującego palca lewej ręki JP2 mogłaby być lepsza od horoskopu czy tarota. Jedno i drugie jest na jednym poziomie.

 • vomitorium1

  Oceniono 9 razy 5

  "Magia to grzech"
  tak jest
  (jak nie jest w wykonaniu
  doktora teologii duchowości
  johna baptisty bashobora)

 • mac669

  Oceniono 10 razy 6

  Moja magia jest lepsza bo jest bardziej mojsza niż twojsza...

  A czy mówiono też o tym ile jest psychoz indukowanych przez "legalną" religię?

 • guslarka

  Oceniono 12 razy 8

  A ciekawe, czy zaproszono na tę konferencję kogokolwiek z "drugiej strony barykady" - czy wszystko jak zwykle dusi się w konfesyjnym sosie anty - i jak zwykle katoliccy "luminarze" zabierają glos na tematy, o których nie mają żadnego pojęcia...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX