Marsylia nie radzi sobie z gangami. Francuzi chcą wsparcia wojska

Sześciu na dziesięciu Francuzów głosuje za wsparciem policji przez wojsko w Marsylii, by przerwać eskalację przestępstw z użyciem broni - informuje serwis Defence24. To reakcja na coraz silniejszą pozycję gangów w mieście.
Według agencji YouGov 57 proc. Francuzów jest za przyjęciem bardziej drastycznych metod, by ukrócić bezprawie na ulicach tego portowego miasta. Co więcej - tylko 25 proc. respondentów było przeciwko użyciu wojska do zaprowadzenia porządku - podaje serwis Defence24.

Kałasznikow za 500 euro

Pomysł, by na ulice Marsylii wyszły wojskowe oddziały specjalne, pojawił się już w ubiegłym roku. Idea nie zyskała jednak akceptacji odpowiedniego ministerstwa, więc nie została wprowadzona w życie. Od tego czasu nie udało się jednak rozwiązać problemu przestępczości zorganizowanej.

Gangi, szczególnie te powiązane z handlem narkotykami, mają coraz silniejszą pozycję w mieście. Najprawdopodobniej z ich porachunkami związana jest rosnąca liczba strzelanin. W tym roku w tego typu incydentach zginęło już 15 osób. Sytuację pogarsza to, że broń maszynowa jest w Marsylii wyjątkowo tania - wystarczy 500 euro, żeby kupić karabin Kałasznikowa.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o sytuacji za granicą? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (61)
Marsylia nie radzi sobie z gangami. Francuzi chcą wsparcia wojska
Zaloguj się
 • ulebyk

  Oceniono 1 raz 1

  Skrzętnie pominięte że większoś tych bandytów to kolorowi.

 • arthurvandoren5th

  Oceniono 7 razy -7

  nawpuszczali polaków to mają

 • djo4

  Oceniono 9 razy 9

  nawpuszczali arabów to mają.

 • djo4

  Oceniono 6 razy 4

  niewpuszczali arabów to mają.

 • wasilewski79

  Oceniono 9 razy 7

  Ściągajcie więcej multitumulti, to białe żabojadki będziecie za 10 lat spieprzać do Polski żeby dymać za 500 euro miesięcznie, ale bez obawy o to, że beda wam wyznawcy religii pokoju chcieli obciąć łeb albo panowie z Afryki Północnej opitolić 3 razy miesięcznie samochód. Dla was juz jest za późno, deadline minął....

 • mukazy1988

  Oceniono 13 razy 11

  oczywiscie postepowa Wybiorcza nie pisze, jakiego wyznania sa ci bandyci

  przeciez mogliby sie obrazic

 • anal_bul

  Oceniono 14 razy 12

  I bardzo dobrze. Należy jak najszybciej wyprowadzić wojsko na ulice, żeby powstrzymać gangi składające się z białych Francuzów regularnie napadające na spokojnych i ciężko pracujących obywateli o śniadym kolorze skóry.

 • cabillaud

  Oceniono 13 razy -9

  Nikt nie wie o świecie Zachodnim tyle co Wy, Polscy forumowicze :) Gdyby tylko pozwolono Wam rządzić, to nastałby drugi Eden!

 • klioes

  Oceniono 11 razy 7

  Albo Francja wyleczy sie ze socjalizmu, albo zginie.

  Wojsko nic tu nie pomoze. Ono moze tylko zaszkodzic.

  Pomoc moze tylko wprowadzenie emigracji ujemnej
  i wydalenie nielojalnych obywateli, po pozbawieniu ich
  obywatelstwa, z Francji. Ale do tego potrzeba JAJ.
  Czy socjalistyczny prezydent Holland wyglada na mezczyzne?...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX