Lekarz skazany za "inną czynność seksualną" na pacjentce

56-letni były lekarz z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu jest winny molestowania seksualnego pacjentki - stwierdził w czwartek sąd drugiej instancji. Lekarzowi przysługuje jeszcze kasacja.
Andrzej B. został skazany na karę dwóch lat więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz dwuletni zakaz wykonywania zawodu. Musi również zapłacić pokrzywdzonej 35 tys. zł tytułem zadośćuczynienia. Postępowania przed elbląskim sądem rejonowym i okręgowym toczyły się z wyłączeniem jawności. Nie znamy więc uzasadnienia wyroku.

Przypomnijmy, dwa lata temu na policję zgłosili się rodzice 22-letniej dziewczyny, twierdząc, że była molestowana seksualnie podczas badania w szpitalnej przychodni. Doktor zamiast zbadać bolące gardło, miał dotykać jej miejsc intymnych. Prokuratorskie śledztwo potwierdziło molestowanie. Doktor odpowiadał przed sądem za "doprowadzenie podstępem do innej czynności seksualnej". Nie przyznał się do winy.

Pierwszy wyrok skazujący zapadł w kwietniu br. Obrońca Andrzeja B. wniósł apelację, w której domagał się uniewinnienia. Sąd Okręgowy w Elblągu nie miał jednak wątpliwości, że doszło do zarzucanego w akcie oskarżenia przestępstwa i utrzymał wyrok w mocy oraz dodatkowo obciążył oskarżonego kosztami postępowania odwoławczego. Lekarz musi zapłacić skarbowi państwa 1680 zł.

Komentarze (27)
Lekarz skazany za "inną czynność seksualną" na pacjentce
Zaloguj się
 • occam

  Oceniono 4 razy -2

  35tyś za "inną czynnośc seksualną"

  30tyś za wszkodliwą prace w pyle tytoniowym

  ................................................................................................

 • boguslaw0314

  Oceniono 11 razy -5

  Jakiej specjalizacji był ten lekarz? Nie przypadkiem ginekologiem? Czy "poszkodowana" nie miała przypadkiem "problemu" z niechcianą ciążą i oskarżony lekarz sprzeciwił się by pomóc rozwiązać jej "problem" ?

 • abw12300

  Oceniono 7 razy -3

  Lekarz musi zapłacić skarbowi państwa 1680 zł. .... No to PO ch...... zapłaci....Nigdy jeszcze się nie spotkałem by Pan doktor, czy Pan profesor mieli inne wyroki jak w ZAWIESZENIU.... No co innego rowerzysta, lub woźnica. No tutaj to sąd lubi dowalić...

 • medycynaradziecka

  Oceniono 13 razy 3

  Inne? To znaczy jakie? A jakie są te nieinne? Nic z tego nie rozumiem.

 • barbakuda

  Oceniono 25 razy 9

  Opisujecie sytuację bez podania konkretnych faktów (faktów = czynności, które miały miejsce). Z podanych informacji można wysnuć wniosek, że jakikolwiek kontakt lekarza z pacjentem/-ką może zostać zgłoszony jako molestowanie inne!!!
  Dochodzi do paranoi - nie podoba mi się lekarz, jestem z niego niezadowolony - zgłaszam próbę molestowania, bo takie jest moje "widzi mi się".
  Podając tego typu informację - powinniście być rzetelni, bo ludziom przychodzą do głowy różne głupie pomysły.

 • kato-rznik

  Oceniono 19 razy -3

  .Chciałem doprowadzić sam siebie do "innych czynności" ale nie podaliście szczegółów co takiego facet zrobił, że
  zasłużył na karę.
  Może dziewczyna powinna się cieszyć, że ktoś poza deszczem na nią leci?

 • kato-rznik

  Oceniono 13 razy -1

  Chciałem doprowadzić sam siebie do "innych czynności" ale nie podaliście szczegółów co takiego facet zrobił, że zasłużył na karę.
  Może dziewczyna powinna się cieszyć, że ktoś poza deszczem na nią leci?

 • papaleone

  Oceniono 41 razy 7

  Skazać wszystkich ginekologów.
  Nich przez gardło zaglądają.
  A majtki na dupci zostawiają.

 • emeryt-123

  Oceniono 27 razy 23

  1680 zlotych zwrot skarbowi panstwa a sąd w Łodzi bandycie drogowemu z wypadkiem smiertelnym przysadził UWAGA 100 złotych grzywny ,i pare miesiecy w zawieszeniu , mimo ze wyprzedzał kilometrowa kolumne samochodów z predkoscia przekroczona o kilkadziesiat kilometrow,niech zyje sprawiedliwosc/w sądowym wydaniu/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX