Cymański do Hofmana: Jak rządziliśmy, to bogatym obniżyliśmy podatki o 8 proc. Stary, nie zaprzeczaj faktom!

- Mówię wam to jako partia, która prowadzi w sondażach: koniec przenoszenia kosztów kryzysu na biednych. Koniec tego - przekonywał w programie ?Kawa na ławę? Adam Hofman z PiS. - Jak rządziliśmy, to bogatym podatki obniżyliśmy o 8 procent. Nawet bez okularów ci powiem w oczy. Stary, nie zaprzeczaj faktom! - zarzucił Hofmanowi Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski, były poseł PiS.
Politycy komentowali dzisiaj w programie TVN24 m.in. wywiad Jarosława Kaczyńskiego dla "Rzeczpospolitej", w którym stwierdził, że państwo powinno wpłynąć na przedsiębiorców, by podnosili płace. Jako jeden ze sposobów realizacji tego pomysłu prezes PiS wskazał podatki karne.

Pomysłu bronił Adam Hofman: - Za chwilę będziecie tutaj walić gromy na Jarosława Kaczyńskiego. A on jako jedyny w Polsce mówi "nie" kosztom kryzysu dla zwykłych ludzi. Im trzeba oddać - zaznaczył. - Przyszedł kryzys i w czasach kryzysu nie można się zgodzić na politykę, którą w różnym stopniu popierają siedzący tutaj przy stole - tylko bogaci. Nie. Jarosław Kaczyński powiedział jasno: trzeba zabrać marketom, bo one nie płacą w Polsce podatków, być może wprowadzić najwyższą stawkę podatkową dla bogatych - dodał.

Czarzasty: Nie oszukujcie w tej sprawie ludzi

- Mówię wam to, jako partia, która prowadzi w sondażach. Koniec przenoszenia kosztów kryzysu na biednych. Koniec tego - mówił Hofman. Co rusz przerywał mu jednak Tadeusz Cymański: - Prawica szeroko rozumiana nie powinna się atakować, ale mój drogi ci powiem: Jak rządziliśmy, to bogatym obniżyliśmy podatki o 8 procent. Nawet bez okularów ci powiem w oczy. Stary, nie zaprzeczaj faktom!

- Obniżaliśmy podatki dla najbogatszych. Jeśli ktoś nie bierze pod uwagę takich czynników, jak kryzys, koniunktura, to na pewno nie zna się na gospodarce. Jeśli są czasy prosperity, to trzeba zachowywać się jak w czasach prosperity, a teraz są czasy kryzysu - tłumaczył się Hofman.

Sprawę komentował również Włodzimierz Czarzasty z SLD: - Tyle obłudy, ile pan walnął w swoim przemówieniu, to ja dawno nie słyszałem. Jak pan opowiada, że Jarosław Kaczyński jest człowiekiem, który broni biednych, to niech mi pan przypomni, kto zlikwidował trzecią stawkę dla najbogatszych, jeżeli chodzi o podatek dochodowy. Nie oszukujcie w tej sprawie ludzi.

Czarzasty: Ludzie nie wiedzą, o co chodzi z ZUS i OFE

Goście programu komentowali również zmiany w OFE, które zaproponował premier Donald Tusk. - Wbrew woli obywateli zabiera się środki z OFE i próbuje się ratować, w dramatyczny sposób, finanse publiczne - stwierdził Cymański. - To typowe działanie na dziś, nikt nie myśli, co będzie z ZUS-em - dodał.

Jego zdaniem rząd liczy, iż ludzie zapomną wybrać, czy chcą, aby ich składki trafiały do ZUS czy do OFE, i dzięki temu pieniądze trafią do ZUS. Hofman z kolei stwierdził, że OFE to patologia III RP i jest mu przykro, że Cymański jej broni. - Nie ma co bronić tego systemu, on się nie sprawdził. Wąska grupa ludzi związanych z OFE zarabiała, a ludzie dostali emerytury po 100-150 zł - powiedział.

Zdaniem Czarzastego propozycja rządu to koniec OFE, ponieważ nastąpi teraz wycofywanie z nich środków. - Ja sam z OFE się wycofam - zaznaczył. Jak dodał, ma pretensje do rządu, że robi ludziom zamieszanie w głowach. - Ludzie nie wiedzą, o co w tym systemie chodzi, głupieją, prowadźcie jaśniejszą politykę informacyjną - zwrócił się do polityków koalicji - powiedział.

Rewolucja w systemie emerytalnym

Rząd podjął oczekiwane od dawna decyzje dotyczące OFE. Składka do funduszów będzie dobrowolna. Kto nie dokona wyboru, automatycznie przejdzie do ZUS. Zdaniem premiera wpływ systemu OFE na dług publiczny jest przygniatający i uniemożliwiłby on Polsce przeprowadzenie wielu inwestycji. - Chcę podkreślić, że gdyby przez te 13 lat, które minęły, pieniądze emerytów były na subkoncie, tak jak to planujemy, a nie w dyspozycji OFE, to emerytura byłaby wyższa - mówił Tusk. "Kolejna rewolucja" w systemie emerytalnym. Składki do OFE dobrowolne. "Czy nadal będą bezpieczne ?" >>

Chcesz na bieżąco otrzymywać najważniejsze informacje polityczne? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (217)
Cymański do Hofmana: Jak rządziliśmy, to bogatym obniżyliśmy podatki o 8 proc. Stary, nie zaprzeczaj faktom!
Zaloguj się
 • poznaniak42

  Oceniono 1 raz 1

  Hofman chyba na sniadanie napil sie mleka od wscieklej krowy - przynajmniej takie wrazenie sprawial po wypowiedzi T .Cymanskiego

 • ramzes-ra

  Oceniono 1 raz 1

  To oczywiste że frazesy PIS-u o poprawie sytuacji najbiednieszych nie przekładają się na fakty. W czasie swoich rządów PIS obniżył podatki najbogatszym Polakom o 8%.Ta decyzja była bardzo korzystna dla ludzi zarabiających krocie i zarzutowała na budżety następnych lat podatkowych gdzie trzeba było szukać oszczędności lub podnosić inne podatki aby pokryć tą nie przemyślaną decyzję.Oczywiście było to niekorzystne dla ludzi o najniższych dochodach.

 • candid13

  Oceniono 2 razy 2

  ciekawostka z sieci;

  “Zlodzieje kaczyńscy są umoczeni w różne afery aż po dzióbki. Wystarczy wymienić wspomnianą tu aferę fozz. Porozumienie centrum miało ścisłe związki z funduszem, otrzymywało z jego kasy najwięcej. Bracia rekomendowali też grzegorza żemka, przestępcę skazanego na 9 lat pierdla i 720tyś.zł grzywny; ciąży na nich niewyjaśniona afera telegrafu; afera z zarabianiem na niepełnosprawnych w warszawie, gdzie to kaczyński lech ogłaszał przetargi na nowych przewoźników i jakoś się tak dziwnie składało, że ze specyfikacji zamówienia wynikało wprost, iż wygrać ma konkretna firma ("dormobile"), a inne nie mają szans,
  było i tak, że w poszczególnych dzielnicach stolicy jakimś trafem przetarg wygrywała inna firma. Wtedy konkurs unieważniano i zaczynano nowy. Do skutku, dopóki nie wygra "dormobile".; no i afera z wyłudzeniem od skarbu państwa 2 biurowców w warszawie...

  Wszystko na kilometr śmierdzi prokuratorem, i nie ma wątpliwości, że pis jest partią przestępczą... “

 • candid13

  Oceniono 2 razy 2

  Pozwole sobie przypomniec wszystkie miliardowe przekrety Kaczynskich, mimo ze sluzby wielkiego brata sprawnie usuwaja duzo niekorzystnych informacji , wiele jeszcze mozna znalezc w sieci, a duuuuuuuuuuuuuuuzo wiecej w archiwach.

  Telegraf

  Fozz,

  Art-b ,

  Oscylator ,

  Fundacja Solidarnosc

  Cargo modlin,

  Spółka srebrna
  Itd itd itp.....

 • gralfa00aa11

  Oceniono 2 razy -2

  buleczki cynamki- maszkarony i do cwiekowan taczanki zalatwia tyle co Dochnal i Amber..jak bykowy pies..Baza polityczna jak chmiel z OilMa i dorobkiem poetow wrzesniowych w sloiku,houblonem z hub ich zon pajdaAKowych,cor to Dzikie Dziady spektaklem na okraglo.Zakazane.Kaciac i po glowie skakac SA Mir-OVO Roma z Oranje profesorze,utylizacja Ouse Poles,-i to sie realizuje z pierniczkiem z orfanka jak stary malutki Goebels wolnej Litwy i borderlandu.Tyle tez jest,spektakularnie,jak od poczatku.Reszta dyskusji jako pochodna z pierwszego to zgielk bez sensu,przypadkowosc kontekstu ze steru.Takie "eggs of evil" cwiekowanie,bo Witch West juz do cwiekowania nie ma na stanie.Jak skupic uwage przy serialu "poslowie polscy Rumel Jan2" z tylu,gromach jak grzechotka z gromu, zostaje tajemnica chyba dawnej pracy mowiacych..

 • piemont12

  Oceniono 3 razy 3

  Widziałem i słyszałem....Wściekłość Hofmana, piana na ryju, obłęd w oczach, to cieszy..!

 • spokops

  Oceniono 3 razy 3

  czy tylko ja odnoszę wrażenie, że Hofman jest spuchnięty od wódy?

 • stachkaz47

  Oceniono 2 razy 2

  KOŚCIÓŁ KATOLICKI jako firma z ograniczoną odpowiedzialnością /odpowiada przed BOGIEM tylko/
  -drze z ludzi kasę aż miło , a grosza podatku nie płaci.
  Nawet Pan Bóg to widzi ale nasi RZADZACY
  nie chcą tego przyjąć do wiadomości.
  Sami mówią że Pan Bóg wszystkich osądzi , ale nic sobie z tego nie robią
  i rżną naszego FISKUSA na straszną kasiorę.

 • stachkaz47

  0

  PARADA OSZUSTÓW I SZUBRAWCÓW.
  Spektakl dla gawiedzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX