ZUS, OFE, a może jedno i drugie? Sprawdzamy, jakie rozwiązania proponują partie polityczne [INFOGRAFIKA]

05.09.2013 15:18
Ogłoszony wczoraj przez Donalda Tuska plan reformy systemu emerytalnego zakłada, że każdy z nas będzie musiał podjąć decyzję, czy woli zostać w OFE, czy przejść tylko do ZUS. Sprawdziliśmy, jak gospodarowanie naszymi składkami emerytalnymi widzą inne partie.


Chcesz zadać pytanie zanim podejmiesz decyzję OFE czy ZUS - zadaj je tutaj

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Zobacz także
Komentarze (93)
Zaloguj się
 • tinley

  Oceniono 150 razy 130

  Narozdawali przywilejów, trzydziestoletni kolesie tluką emerytury po 2 tys a zwyły szarak ma tyrać do 67r i otrzymać 800zł jałmużny na resztę marnego życia. Przecież mundurowy ze swojej emerytury uskładałby przez 20 lat tyle ze starczyłoby na emeryturę dla jeszcze jednego obywatela. Ale nie... cwaniaki dymają państwo z naszej kasy a był nawet taki jeden co strzelił sobie niby w łeb a potem złożył papiery o emeryturę. Co to za państwo? esbecy mają wyższe emerytury niż ci których bezkarnie pałowali.

 • medalik111

  Oceniono 135 razy 83

  Merytorycznie najrozsądniejsza jest propozycja Ruchu Palikota.
  Emerytura obywatelska ale tylko przy obniżeniu składek na ZUS, bo inaczej to nie miało by sensu.

 • adam_l27

  Oceniono 56 razy 38

  A jakie rozwiązania proponowały te partie ? Czy pan Buzek wyleci z PO i zostanie potępiony za reformę emerytalną czy też wszyscy sobie mrugną oczkiem przy korycie i uśmiechną się do siebie ?

 • popijajac_piwo

  Oceniono 41 razy 31

  Jak zwykle najrozsądniejszym rozwiązaniem jest opuścić ten tonący okręt. Wypadało by jedynie wytłuc świnie przed wyjazdem, żeby nie mieć potem wyrzutów sumienia...

 • jan.fils

  Oceniono 85 razy 31

  Czy naprawdę nikt nie rozumie, że wczorajsza decyzja NIE MA ŻADNEGO ZWIĄZKU Z OFE I ZUS???????

  Dyskusja nad wyższością OFE czy ZUS w sytuacji, gdy 80% środków OFE inwestuje w obligacje rządowe jest dyskusją taką jak dyskusja o wyższości Wielkanocy nad Bożym narodzeniem...

  Istotą tej decyzji jest fakt, że pajacowi-tuskowi robi się ciepło pod dupą i musi znaleźć sposób, aby móc dalej ZADŁUŻAĆ KRAJ!!!

  Dzięki temu, że pajac-tusk UKRADŁ KASĘ Z OFE będzie mógł teraz ZADŁUŻYĆ POLSKĘ!

  Dlaczego tego nie rozumiecie? Dlaczego klepiecie marne newsy obok tematu?

 • true_lysander

  Oceniono 73 razy 25

  Palikot , jedyny sensownie wypowiadający się na ten temat. Jedyny który rozumie problemy młodszej części wyborców i nie jest zaślepiony wizją rychłej emerytury większości członków swojej partii.

 • proteusz33

  Oceniono 40 razy 20

  Dziecko Buzka i Krzaklewskiego od początku wydawał się przekrętem tysiąclecia

 • bog43

  Oceniono 16 razy 14

  Chyba dyskusja na temat emerytur z OFE była jakieś około 2 lata . Opinia narodu jak sobie przypominam w większości była jedna - ręce precz od moich pieniędzy . Jak się okazuje , że wielkość emerytury z OFE jest wielkości środkowego palca to naród ma dalej dylemat co wybrać - mercedesa w miniaturze czy w miarę pełne koryto . Wiara w cuda w tym naszym narodzie zawsze miała pierwszeństwo przed logiką .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje