USA: Senator - entuzjasta broni w szkołach postrzelił "nauczyciela" na treningu

W czasie specjalnego treningu senator stanu Arkansas zranił policjanta udającego pracownika szkoły. Mimo to nadal uważa, że uzbrojenie pedagogów to sposób na większe bezpieczeństwo w szkołach. Sprawę szeroko opisują amerykańskie media.
Po grudniowej masakrze w miasteczku Newtown, w której zginęło 27 osób, w tym 20 dzieci, w USA rozgorzała dyskusja na temat bezpieczeństwa w szkołach. Jeremy Hutchinson, republikański senator stanu Arkansas, był jednym ze zwolenników uzbrojenia nauczycieli i pracowników szkoły. Na treningu strzelniczym, polegającym na przygotowaniu do użycia broni w realnych sytuacjach (a nie w strzelaniu do tarczy na strzelnicy), w zaaranżowanej sytuacji niechcący postrzelił "nauczyciela", który został zaatakowany przez "szaleńca". Broń na szczęście była tylko na kule gumowe.

W specjalnej relacji z treningu działacz Partii Republikańskiej nie wspomniał o tym incydencie. "Było to intensywne i pouczające doświadczenie. Kiedy nie strzelano do nas, dobrze się bawiliśmy. Mogłem się przekonać, jak mało wiem o bezpieczeństwie w szkołach - napisał na stronie internetowej. Hutchinson nie zmienił zdania na temat uzbrojenia nauczycieli. - Idealną sytuacją byłoby zatrudnienie wykwalifikowanej ochrony posiadającej broń, ale szkoły nie mają na to pieniędzy - twierdzi Hutchinson. Jego zdaniem trzeba więc dostarczyć broń i wyszkolić pedagogów

Szkoły zbroją swoich nauczycieli, firmy ubezpieczeniowe protestują

Pod koniec lipca władze okręgu Clarksville w stanie Arkansas zapowiedziały, że będą używać luk prawnych, żeby rozpocząć trening i wyposażanie w broń nauczycieli poprzez zatrudnianie ich jako pracowników ochrony. Na razie jednak ten pomysł zablokowany jest przez prokuraturę stanową. Jednocześnie siedem stanów (m.in. Kansas, Dakota Południowa i Tenneessee) zezwoliło już na dostarczenie broni nauczycielom i personelowi szkolnemu, co spotkało się z ostrym sprzeciwem firm ubezpieczeniowych, sprzedających polisy na życie i ubezpieczających uczniów w szkołach.

Chcesz na bieżąco otrzymywać najważniejsze informacje? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (27)
USA: Senator - entuzjasta broni w szkołach postrzelił "nauczyciela" na treningu
Zaloguj się
 • jkredman

  Oceniono 16 razy 10

  prawo do posiadania broni mają wyłącznie policjanci szczególnie tak porządni jak Ci którzy wyrwali reporterowi tvn telefon na którym zarejestrowano ich jazdę pąd prąd do baru na posiłek regeneracyjny i wykasowali ale dosyć nieudolnie wszystkie jego nagrania,

  mandat i punkty karne za jazdę pod prąd otrzymał tylko kierowca, drugi funkcjonariusz wyrywający telefon nie zasłużył na żadną karę i co jest pocieszają obaj sprawni funkcjonariusze będą dalej strzec naszego bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz korzystać z prawa do użycia broni palnej

 • tajemniczy_don_pedro

  Oceniono 13 razy 9

  Po to się ćwiczy, żeby się poprawiać, a błędy są w ćwiczenia wkalkulowane (i po to właśnie się używa gumowych kul).

 • mantresa

  Oceniono 13 razy -1

  Nie wiem, czy to, co na temat USA, mieszkańców, stylu życia, sposobu myślenia prezentują media jest bardzo zbliżone do prawdy, ale wyłania się z tego obraz narodu składającego się z idiotów, debili, fanatyków albo przeciwnie - hominidów niezdolnych do samodzielnego myślenia, a normalności jakby wcale tam nie było..

 • cezar85

  Oceniono 8 razy 2

  ach ten hollywood

 • laissez.faire

  Oceniono 16 razy 0

  Wniosek jest jasny - broń to samo zło, należy całkowicie zablokować dostęp do broni palnej. Można się (lub kogoś) przecież nią postrzelić.

  Dostęp do legalnej broni powinni mieć jedynie przedstawiciele uczciwej, życzliwej i zawsze pomocnej policji oraz specsłużby oświeconego i zawsze-chcącego-dobrze państwa.

  Postawa Amerykanów, którzy chcą posiadać broń palną jest szalona i zaraźliwa. Postępowy i nowoczesny Europejczyk ochoczo zrzeka się prawa do posiadania tego strasznego narzędzia jakim jest broń i powierza swoje bezpieczeństwo policji (która aby lepiej chronić ma płatne 100% chorobowe) i innym przedstawicielom państwa.

 • stasieczek5

  Oceniono 3 razy -1

  A może Pan Senator zaczął "interwencję w Syrii" ?
  Znając wiedzę z dziedziny geografii u mieszkańców USA mógł pomylić kraje, kontynenty, przeciwników - ludzi ...

 • whiskey188

  Oceniono 22 razy -6

  Strzelaniny mają miejsce na kampusach i w szkołach bo tam nie można nosić broni. Jakby można było nikt by tam strzelanin nie robił, proste prawda? W kinie też nie można było mieć i była masakra na batmanie. Jakby mozna było broń mieć wszędzie, problem by zniknął, ale lewacy wolą w ogóle wszystkiego zakazać.

 • ami_lii

  Oceniono 8 razy 0

  Czyli już wiemy czemu pan senator tak popiera dostęp do broni...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX