Meller: Prawica wybiela kiboli "bo dali w mordę za Polskę. Za Ojczyznę, Panie"

- Dla nich każdy otumaniony sterydami kark to reinkarnacja rotmistrza Pileckiego. A jak już kibolstwo przegnie karczemnie, napadając na przykład na dzieci, to wtedy od razu prawicowe fora huczą, że to prowokacja rządu - pisze Marcin Meller w najnowszym ?Newsweeku?.
W zeszłym tygodniu Marcin Meller argumentował na łamach "Newsweeka", dlaczego najlepszym rozwiązaniem dla Polski będzie zwycięstwo PiS w najbliższych wyborach. Dziennikarz widzi w tym jedyną nadzieję na uspokojenie prawicowych polityków i sprzyjających im mediów.

W aktualnym "Newsweeku" Meller odnosi się do komentarzy, które pojawiły się po jego felietonie, i zapewnia, że, choć z jednej strony nazywano go idiotą, a z drugiej grożono, że będzie tylko gorzej, zdania nie zmienił. Jako główny problem, od którego uwolniłaby Polskę władza PiS, dziennikarz wskazuje kiboli. "Każdy, kto wracał do domu autobusem, tramwajem czy pociągiem terroryzowanym przez barbarzyńskie hordy (...), wie, o czym mówię. Ale że ci szerokokarczyści panowie nienawidzą Tuska ze swoich powodów, to dla pisowskiej opozycji stali się szlachetnym sojusznikiem" - pisze Meller.

"Reinkarnacja rotmistrza Pileckiego"

Felietonista zwraca uwagę na to, jak przedstawiani są kibole w prawicowych mediach, i zauważa, że czują się bezkarni, bo niezależnie od tego, co zrobią, będą wybielani przez polityków i publicystów prawicy, "bo dali w mordę za Polskę. Za Ojczyznę, panie". Meller przytacza też historię partyjnego dyrektora swojej podstawówki, który przez przypadek znalazł się na solidarnościowej demonstracji i, mimo swoich zapewnień, że należy do partii, został ciężko pobity przez ZOMO. "I ja wam, drodzy publicyści, życzę tego samego: żebyście kiedyś przypadkiem dostali się pod buty i pięści waszych patriotycznych sojuszników. Inaczej zaśpiewacie" - dodał publicysta.

Według Mellera rząd nie zajmie się problemem kiboli, a nawet jeśli, to musi liczyć się z tym, że opozycja nazwie to dręczeniem patriotów. "Bo dzisiaj dla nich każdy otumaniony sterydami kark to reinkarnacja rotmistrza Pileckiego". Za zabawną uznaje natomiast reakcję na transparent kiboli Lecha. Jak pisze, prawicowe media starały się bagatelizować sprawę, a wśród ich czytelników pojawiły się dwie grupy - jedna, która uznawała akcję za słuszną, i druga, która nazwała to rządową prowokacją.

Na koniec Meller dodaje, że kiedy PiS przejmie władzę, nie będzie miał innej możliwości, jak tylko spacyfikować kiboli, bo prędzej czy później staną się oni niebezpieczni dla nowej władzy. Chcesz mieć spokój? Głosuj na Jarka - nawołuje po raz kolejny dziennikarz.

Więcej o:
Komentarze (16)
Meller: Prawica wybiela kiboli "bo dali w mordę za Polskę. Za Ojczyznę, Panie"
Zaloguj się
 • totalnyamator

  Oceniono 2 razy -2

  lepiej dać w morde niż paradować z tatusiem na golasa po domu ! prawda synku "dyplomaty"

 • mazurek111

  Oceniono 8 razy -4

  Ja również powtarzam mój wpis:

  W swoich skojarzeniowych analizach, redaktor Meller wyciera sobie gębę rotmistrzem Pileckim, jedną z najpiękniejszych postaci II-giej Wojny Światowej, wpisując go w kontekst kibolski. Szczerze mówiąc, widząc nazwisko Meller, ja także mam skojarzenia…

 • roztoka

  Oceniono 7 razy 3

  BYŁO PONAD 300 WPISÓW - ZOSTAŁO 13. To też swoisty gazetowo wyborczy rodzaj "wolności słowa".

  Ponawiam więc mój wpis:
  --------------------------------------

  Meller ma rację, prawicowi dziennikarze bronią kibiców piłkarskich/kiboli. Dowodem tego jest chociażby artykuł Janeckiego na portalu wPolityce, gdzie on twierdzi, że kibice piłkarscy/kibole są niesprawiedliwie hurtowo oskarżani. Bierze ich w obronę, bo jakoby nie wszyscy z nich są źli.

  Trzeba jednak powiedzieć jasno -
  1/ podkultura kibicowska w Polsce jest powszechnie zdominowana przez agresję i brutalność; jednym z celów zorganizowanych grup kibicowskich jest budzenie strachu i lęku wśród otoczenia, a to już samo w sobie zagraża publicznemu bezpieczeństwu;
  2/ podszywanie sie pod patriotyzm sprzyja aktywizacji kiboli i budzi poczucie bezkarności.. ; Będzie więc coraz więcej naruszania porządku publicznego przez kibiców/kiboli;
  3/ KIBICE/KIBOLE EWIDENTNIE PRACUJĄ NA RZECZ SIENKIEWICZA i PLATFORMY. Być może nie wszyscy kibole są tego świadomi, ale obiektywnie tak właśnie jest. Ich zachowanie potwierdza histeryczne tezy Sienkiewicza i wzmacnia pozycję Platformy, która pod płaszczykiem walki z chuligaństwem i bandytyzmem chce ograniczenia swobód demokratycznych.

  PiS powinien jak najdalej trzymać się środowiska kibiców piłkarskich, bo to środowisko jest nieprzewidywalne, niesterowalne, podatne na prowokacje policyjne, kulturowo wyjątkowo agresywne i brutalne. Kibole kompromitują wartości patriotyczne, które są nie do pogodzenia z ich chuligańską subkulturą.
  PATRIOTYZM KIBOLI TO TYLKO MASKARADA, PODSZYWANIE SIĘ, ALIBI DLA ICH CHULIGAŃSTWA.

  PiS źle wyjdzie na kojarzeniu go z piłkarskimi kibicami.

  Zwłaszcza patriotyzm źle wyjdzie na tym,
  bo zamiast przywiązania do wspaniałej polskiej kultury, zamiast ofiarności i altruizmu,
  będzie on widziany przede wszystkim przez pryzmat prymitywnych zachowań kibiców piłkarskich/kiboli.
  bo patriotyzmowi nadają oni odwrotny sens.
  To tak jakby grupa meneli alkoholików nosiła stale plakietki Solidarności

 • iremus

  Oceniono 10 razy -4

  Przepraszam, a Donald Tysiąclecia komu chciał się przypodobać inwestując miliardy w potrzeby kiboli? Nie sądzę, że tym kilku milionów wykluczonym ze społeczeństwa żyjących na pograniczu egzystencji, staczających się z powodu dziedziczonego alkoholizmu?

 • wyciety

  Oceniono 6 razy -4

  Wnuczeta zydokomuny uwazaja sie juz za elite panstwa.Pradziadek handlowal szmatami lub poil chlopow wodka,dziadek donosil nkwd i wybijal "polskich panow",a ojciec i wnuczek korzystaja z przywilejow bycia elyta.Wszystkich ich laczy pogarda lub nienawisc do zywiciela.

 • blogfiles

  Oceniono 7 razy 3

  Jak kibole obili by r.....a jakiemuś funkcjonariuszowi pisowskiej władzy, to Jarek powiedział by że to "prowokacja służb Tuska", proste.

 • aghrra

  Oceniono 20 razy -14

  Wybielacie komuchów bo dawali w mordę za partie za żydosrocjalizm towarzyszu

 • jerjar

  Oceniono 7 razy 3

  "Chcesz mieć spokój? Głosuj na Jarka - nawołuje po raz kolejny dziennikarz. "

  Ja też uważam, że to jest sposób na wieczyste pozbycie się JK. W końcu nie jest młody i może tylko raz.
  Że nie dotrwają kadencji i będą spieprzać, gdzie pieprz rośnie, jestem pewien. Dajmy Polsce tę szansę.

 • fakiba

  Oceniono 13 razy 11

  Jak pis przejmie władzę to nie będzie swoich bojówek pacyfikował tylko ordery wręczał i unieważniał wyroki wydane przez reżim Tuska na wolskich patriotów a do tego odszkodowania przynajmniej takie jak Romaszewskiemu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX