Komentarze (174)
Trener bez studiów, a komornik bez badań psychologicznych - wchodzi ustawa deregulacyjna
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • orinus

  Oceniono 3 razy 3

  W rozumieniu Rządu miejsce pracy oznacza etat. Etat, to wpływy do ZUS. A tu widzę samych samozatrudnionych.

 • gupek-wioskowy

  Oceniono 8 razy 8

  Szkoda, że nie uwolnił zawodu sędziego tak, żeby każdy mógł wydawać na każdego prawomocny wyrok....

 • gburiaifuria

  Oceniono 7 razy 3

  komornicy, to i tak najstraszniejsza grupa ludzi, pozbawiona skrupulow i bezwzgledna jak zawodowi mordercy, no to teraz bedzie jeszcze weselej, gdy do zawodu tego wystartuja kibole.... Strach sie bac. Od teraz jak rozumiem pomylek bedzie jeszcze wiecej, jeszcze wiecej nieslusznie zlicytowanych i ograbionych z majatku, bo nazwisko bylo podobne i to samo miasto, wiec zawczasu lepiej trzymac majatek za granica, bo w Polsce nikt juz nie bedzie bezpieczny poza oczywiscie wadza, ktora sie wyzywi..

 • ja_wiem_najlepiej

  Oceniono 5 razy 3

  Generalnie brawo

 • dos6

  Oceniono 7 razy 5

  Pojawią się dentyści -rzemieślnicy, bo już był taki jeden co jako ślusarz leczył zęby. Oj ciekawie się zrobi. Praca , nowe miejsca TAK, ale ile pojawi się naciągaczy, kombinatorów to aż strach.Ciekawe jakie kryteria będą na urzędnika państwowego ? Szkoła podstawowa i komunia święta ? A i tak nadal tylko pociotki i rodzinkowe klany mają ciekawą pracę, choć z ich kwalifikacjami i wykształceniem to już na bakier jest. No ale to synalek nacialnika, to córka pani nadkomisarz, to kto się tu wepcha?

 • fideldrugi

  Oceniono 2 razy 0

  Oj to znowu pojawi sie slusarz co leczy i jest od razu dentysta , a bylo juz , tak to teraz dentysta to kazdy rzemieslnik ?

 • fideldrugi

  Oceniono 1 raz -1

  komornicy nadal będą działać zgodnie z "kulawym Prawem,wystarczy wyrok ,nawet na osobe o tym samym imieniu i nazwisku,a komornik nie zaprzata sobie glowy o sprawdzenie PESELu, NIPu, danych imie ojca, matki itd. od razu kasuje i koniec

 • kotgrzeska

  Oceniono 2 razy 0

  teraz komornik ma badania a mimo to bezkarnie okrada ludzi przy pomocy sędziów

 • sisi2gogo

  Oceniono 2 razy 2

  Uwolniono zawód polityka i takie są efekty

 • jankomuzykant.dwa

  Oceniono 2 razy 2

  100 tyś miejsc pracy?????????????
  huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  więc wszyscy będziemy chwalić słońce peru i jego bandę
  ostatnio w III czy którejś tam RP kupiłem działkę budowlaną
  pie...ny notariusz skasował ok 3 tyś PLN ???????
  myślę sobie, jak się to ma do zarobków ludzi na moim terenie
  3 tyś to w większości nie wyciągają na półtora miesiąca!!!!!!!!!!!!!
  i stwierdziłem że to jest państwo mafijne, bandyckie i trzeba spie...ć z stąd

 • zamiastki

  Oceniono 3 razy 3

  Oby każdy z wyzwolonych z uścisku korporacji był profesjonalistą.
  empiro.blox.pl/2012/03/Profesjonalizm-na-godziny.html

 • kolejnalawina

  Oceniono 6 razy 6

  "Dla uczciwych to piekło, dla cwaniaków raj,
  Dla głupich głupota, dla mnie to mój kraj."

 • tomesio

  Oceniono 5 razy 5

  "Obalamy mur, za którym korporacje zawodowe zazdrośnie strzegły swoich przywilejów"

  Tylko nie rozumiem, co do tego ma zniesienie rzeczonych badań psychologicznych na komornika i dopuszczenie cudzoziemców do notariatu? To raczej ułatwi ziomkom jeszcze bardziej zatrudnianie "swoich".

 • clevland

  Oceniono 12 razy 10

  Pierwszy zderegulowany to Gowin- min. sprawiedliwości bez wykształcenia prawniczego.

  Pełna kompromitacja.

  Oszustwa, niekompetencja kto będzie przed tym nas chronił ?

  W sądach sprawy trwają 10 lat.

 • kolejnalawina

  Oceniono 4 razy 2

  Kraj debili i analfabetów w imię działalności gospodarczej. Jeszcze chirurgów po liceum dołożyć. Patologia.
  Wszyscy inwestorzy przeklinają budowlańców beż podstaw zasad fizyki i chemii teraz będzie debili pełno wszędzie, bo w Polsce wystarczy się pomodlić w kościele i zarejestrować działalność gospodarczą, wiedza przeszkadza i męczy.

 • artu30

  Oceniono 7 razy 5

  Może niech Gowina zoperuje chirurg bez studiów? Niech go repreztuje taki sam adwokat, niech pojedzie taksowka dookoła jakiegoś miasta itd... ale lekarza od glowy zycze mu najlepszego jaki jest.

 • enaka

  Oceniono 3 razy 1

  "Od dziś łatwiej zostać m.in. adwokatem, notariuszem, komornikiem, detektywem, ochroniarzem, taksówkarzem i trenerem. Dzięki ustawie deregulacyjnej ma powstać 100 tys. miejsc pracy"

  To miejsc pracy, etatów czy czego tak naprawdę? W żadnym z tych zawodów nie zostanie się zatrudnionym na etat. A przecież działalność gospodarcza to w świetle naszego prawa nie jest "praca".

 • cillian1

  Oceniono 2 razy 2

  "a komornik bez badań psychologicznych"

  ha ha ha - a teraz ma?

  :D

 • diamanda2002

  Oceniono 7 razy 7

  "czy będziemy mieli pewność, że zostaniemy dowiezieni na miejsca o czasie i za odpowiednią cenę - powiedział cytowany przez PAP Jan Bestry, prezes Krajowej Izby Gospodarczej Taksówkarzy."

  A teraz mamy ???

 • kukuryku20

  Oceniono 2 razy 2

  No nareszcie, przeczytałem kilka artykułów a ten jest pierwszy, pod którym można zamieścić komentarz. Gratuluję GW otwartości i odwagi!

 • pseudo12345

  Oceniono 7 razy 7

  Nie czytam artykułu, ale wystarczy mi sam tytuł, aby się uśmiać. Badanie psychologiczne dla komornika!!! Ono jest tak bardzo potrzebne komornikowi jak też wszystkim innym jak dziura w moście. Te wszystkie badania psychologiczne są tyle warte co makulatura w koszu na śmieci. To tylko wyłudzanie pieniędzy, ale w niektórych przypadkach robienie ludziom i szczególnie dzieciom wiele krzywdy. Ponadto fachowość tych psychologów! Psychologiem ponadto trzeba się urodzić.

 • jonwol

  Oceniono 10 razy 4

  Przykład Gowina pokazuje, że nawet dewiant może zostać szanowanym przez premiera ministrem.

 • mareczekkoteczek

  Oceniono 5 razy -3

  wiecie,ze nie dosc, ze nie mozna palic w pubach to jeszcze nie bedzie mozna palic papierosow mentolowych i cienkich?? zrobmy cos z tym! wyslijcie petycje na: prawodlaludzi.pl koniecznie!

 • jkredman

  Oceniono 3 razy 1

  przy zawodzie ochroniarza niewiele się zmieniło, licencje zastąpiono wpisem na listę, a wymagania pozostały podobne konserwator, instalator systemu alarmowego dalej musi występować o wpisanie na listę jeżeli chce wykonywać konserwacje w instytucjach objętych obowiązkową ochroną [tylko co z tego wpisu wynika, czy ten technik staje lepszym specjalistą],

  a ponadto zmiany w zakresie pracownika ochrony wejdą w życie dopiero 1 stycznia 2014 roku, dziesiątki funkcjonariuszy policji będzie się zajmować ewidencjonowaniem pracowników zabezpieczenia technicznego i wydawaniem zaświadczeń zamiast ścigać kiboli i innych przestępców,

 • tomi2010

  Oceniono 7 razy 7

  i BARDZO DOBRZE niech każdy wykonuję to co sam umie a dlaczego np.posiadając samochód i prawo jazdy nie mogę wozić ludzi i na tym zarabiać bo jakiś mi tam zabroni i wymaga bóg wie czego może sześcioletnie studia by się przydały , runek sam pozbędzie się nie zdolnych a nie rzekoma licencja a jeśli jestem samoukiem mechanikiem to pewnie też nie moge naprawić auta komuś za pieniądze aby komuś posprzątać też trzeba wprowadzić licencje,bzdura,zawody mają być wolne,mogą być referencję,brawo deregulacji!!!!

 • jb777

  Oceniono 12 razy 0

  Taaa notariusz nie musi być obywatel Polski - to najlepszy numer. Tylko filozof mógł to wymyśleć. Taki obywatel kraju z którym nie mamy umowy ekstradycyjnej chociażby ... Popracuje zgarnie podatki PCC i ich nie odprowadzi .. A Rostowski i inni będą narzekali na spadek wpływów
  100 tys miejsc pracy - dla obcokrajowców ? !!
  Nie mówiąc już o odpowiedzialności - Kowalski w swoim życiu chodzi do notariusz 1 może 2 razy i to w ważnych dla niego sprawach majątkowych najczęściej. I taki nieuk z obcym obywatelstwem z pewnością obsłuży do znakomicie ... Dla mnie powołanie Gowina na ministra sprawiedliwości to jeden z niewybaczalnych błędów Tuska

 • a.igielski

  Oceniono 15 razy -1

  chciałbym aby gowin wsiadł do taksówki, którą bedzie prowadził wielokrotny gwałciciel i morderca, zeby wywiózł go na krowodrze i tam wyruchał i wpie...ł do wiwatu pie...nemu katolikowi !!!

 • komunikat.4

  Oceniono 14 razy 0

  ci co wielkim wysilkiem zdołali zdobyć taki czy inny zawód (notariusz, projektant czy adwokat) zostaną sprowadzeni do poziomu (dochodowego) niewykwalifikowanego robotnika. Gratuluję pomysłu na dobrobyt .

 • tadjan

  Oceniono 15 razy 15

  i bardzo dobrze, po co komu komornik z badaniami psychologicznymi, który nalicza 600 zł kosztów od zadłuzenia 19 groszy? psycholog nie rozpoznał że to jest idiota?

 • krys_76

  Oceniono 80 razy 56

  Spoko, beda prawie jak dzennikarze Gazety Wyborczej, 15 bledow na stronie tekstu, w tym 3 w tytule arykulu. Jak to zobaczylem to myslalem, ze snie. Ku..., moze bym zostal kardiochirurgiem?

 • tadian

  Oceniono 6 razy 4

  Te szmaty taksowkarskie zaniepokojone??? Bo ktos bedzie mniej błądził niz oni.

 • r0b0l

  Oceniono 4 razy 0

  pierdu pierdu a roboty / zbytu / pieniędzy jak nie bylo tak nadal nie będzie

  Poziom zgłąbienia polactwa nie ma nic do rzeczy

 • e-gazetka6

  Oceniono 12 razy 0

  Teraz radzę uważąc, bo szeroko otwarto drzwi dla oszustów i kombinatorów. Zakladam dzialanie zarżdcy nieruchomości. Znajduję wspólnotę starszych lokatorów, przekupuję ich miską ceną. Dostaję dostęp do konta wspólnoty. Mogę nim dowolnie dysponować i wszyscy mogą mi serdecznie nagwizdać. Trochę sprytu. Będzie balagan, za kilka lat wejdą zagraniczne firmy zarządców, przejmą interes, podniosa ceny. PO nie po raz pierwszy popiera przestępczość, kosztem Polaka- Szaraka. Bo bogaci sobie poradzą! Tymczasem w UE jest dyrektywa, nakazująca wdrażnie Europejskich i Krajowych Ram Kwalifikacji zawodowych. Zawwód to wiedza-doświadczenie +niezależny egzamin certyfikujący. Taką politykę mają prawie wszystki kraje UE. Na różnym etapie wdrażania. Polska też zaczęła, Wydano sporo pieniędzy na wypracowanie Ramy, ale Gowin and co. wiedzą lepiej! To jest już nie iII (jak twierdzą o Polsce Amerykanie) ale V świat!

 • strefas

  Oceniono 2 razy 0

  A co byś powiedziała ,gdybym był 'młotkowym" ?:) Kolejna MARTWA USTAWA PO

 • ka-mi-la789

  Oceniono 14 razy 8

  Niecierpliwie czekam na uwolnienie zawodu premiera.

 • dondiego20

  Oceniono 16 razy 8

  Nie mam pojęcia skąd ta wiara w moc wszelkich regulacji zawodów. Bez regulacji słabi fachowcy będą wypadać z rynku lub będą działać na marginesie i tylko kompletny idiota skorzysta z usług takiego. Jak taksówkarz mnie oskubie albo nie zawiezie pod właściwy adres to drugi raz z nim nie pojadę. Za to przy regulacjach zawsze musi być regulator, a to doskonała okazja do wręczenia łapówki, do przepychania tylko "swoich", do blokowania dostępu do zawodu. Niewidzialna ręka wolnego rynku załatwia sprawę i koniec.
  Szkoda, że Gowin idzie w odstawkę w Platformie. Może jednak koniec końców wyjdzie to na dobre i jak przejdzie do Kongresu Nowej Prawicy to będzie mógł kontynuować swoją wolnorynkową "pozytywną szajbę" u boku Janusza Korwin-Mikke.

 • nieztegopodworka

  Oceniono 9 razy 9

  "Jeśli każdy, kto posiada prawo jazdy, będzie mógł po pracy wieczorem wsiąść do samochodu i wozić ludzi jako taksówkarz, to pojawia się pytanie, czy będziemy mieli pewność, że zostaniemy dowiezieni na miejsca o czasie i za odpowiednią cenę"

  Jakos wlasnie teraz obawiam sie zawsze czy dostane dowieziony za odpowiednia cene, czy moze jeszcze byc gorzej anizeli dzis???

 • laura988

  Oceniono 16 razy 4

  Jestem za deregulacją, ale w granicach rozsądku. Do niedawna mąż mojej koleżanki (schizofrenik niebiorący leków) jeździł jako kierowca w ramach przewozu osób, bo tam niepotrzebne są żadne licencje, papiery, badania lekarskie. odpowiedzcie sobie sami na pytanie, czy chcielibyście, żeby do takiej "taksówki" wsiadło kiedyś wasze dziecko?

 • oriana72

  Oceniono 7 razy -1

  To jedyna rzecz, jaką ten rząd zrobił dobrze.Natomiast komentarz,który wykorzystano w artykule jest śmieszny i jasne jest ,że autor to przedstawiciel korporacji, który broni się się, jak może wypisując bzdury.

 • patriota21wieku

  Oceniono 6 razy 0

  "...Będziesz się cieszył, jak ci nieprofesjonalny notariusz pozwoli kupić u nierzetelnego pośrednika mieszkanie, którego sprzedający nie jest właścicielem...."

  Lo jezu, toz to ludzie beda musieli sobe sprawdzic czy ci ludzie sa fachowcami czy nie! A z drugiej strony, dobrzy fachowcy ktorzy byli dotad blokowani przez zawodowa sitwe, beda mieli dostep do tych zawodow.

  Ale jak zwykle ciemne masy, zamiast czytac kontrakty czy sprawdzac reputacje bedzie walila do tych ktorzy daja najnizsza cene, a jak wyjda na tym jak Zablocki na mydle, to beda wrzeszczec ze to wina rzadu@!

 • nazwa_niepoprawna

  Oceniono 9 razy 5

  A kiedy lekarzem będzie można zostać mając w kieszeni licencjat z obierania ziemniaków zdobyty w Wyższej Szkole Płacenia Czesnego?

  W przypadku części zawodów ograniczenia to był jednak istny idiotyzm. Bawią mnie zarzuty taksówkarzy - jeżdzę taksówkami w różnycb miastach i bez GPS-a ani rusz w wielu przypadkach.

  Nie byłbym takim hurraoptymistą odnośnie zmniejszenia się bezrobocia - osoba mająca firmę raczej sobie 'księgowej' z ulicy nie weźmie, a i notariusza o papiery/doświadczenie zapytać można.

 • cracovpl

  Oceniono 9 razy 9

  Młodzi wyjeżdżają nie dlatego że nie mogą znaleźć pracy,
  tylko dlatego że mają pracę za gó.wniane pieniądze.

 • rysiyk

  Oceniono 10 razy 4

  To niewiele zmieni jedynie powiększy chaos. Główna struktura Terroru zostanie nienaruszona.

 • tet233

  Oceniono 13 razy -1

  Bodajże jedyna sensowna ustawa tego rządu.

 • calmy

  Oceniono 133 razy 97

  Z prawdziwym przerażeniem stwierdzam, że nie ma na co narzekać.
  Deregulacja jest rzeczą dobrą. Przywileje niedobrą.
  Dobry fachowiec da sobie radę bez uprzywilejowanejk pozycji.
  Sytuacja, w której notariusz był panem i władcą i posiadał przywilej kasowania tysięcy złotych za wydrukowanie gotowego tekstu po raz tysięczny - bo praktycznie nie miał konkurencji powinna się nareszcie zmienić.

 • szemlem

  Oceniono 3 razy 3

  I znowu manipulacja w sh.t wyborczej. A Gowin to do jakiej partii należy ???? Kto głosował za ustawą ????
  To ja przypomnę "manipulantowi redaktorzynowi", że PO,PO,PO,PO,PO,PO jaka partia była za deregulacją.
  Czekam na deregulację jeszcze: rządu, premiera, prezydenta, prostytutki itp. itp.

 • belzebub1001

  Oceniono 11 razy 9

  No to dalej, smialo! Przed wojna wielki polski matematyk Banach zostal profesorem bez matury , bez stopni naukowych, bo po prostu byl geniuszem! A teraz mamy tysiace psorskich "miernot" mianowanych przez swoich "kolesi" i gooo.no z nich mamy! Einstein, Sklodowska i Bill Gates nie mialby w tej "paczce" szans!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX