Żakowski: Dźgnięta referendalną ostrogą prezydent Warszawy podejmuje fantastyczne decyzje

Czy referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz ma sens? Zdaniem Jacka Żakowskiego, owszem. - Jaka piękna zmiana! Ile fantastycznych, nowych decyzji pani prezydent podjęła lekko tylko dźgnięta ostrogą samej wizji referendum odwoławczego - mówił publicysta w Poranku Radia TOK FM. - Może widok szatana, piekła jest konieczny do zbawienia - zastanawiał się.
Wielu obserwatorów warszawskiej polityki podkreśla, że planowane na 13 października referendum w sprawie odwołania prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz nie ma sensu. Wczoraj w Poranku Radia TOK FM podkreślał to Marek Borowski, niezależny senator. Dziś Jacek Żakowski przyznał, że w pewnym sensie można się z tą opinią zgodzić, skoro po odwołaniu prezydent powołany zostanie tymczasowy komisarz. I w efekcie rządzić będą ci sami ludzie.

- Sama kampania referendalna, sama wizja referendum ma fantastyczny efekt - przyznał jednak Żakowski. - Jaka piękna zmiana! Ile fantastycznych, nowych decyzji pani prezydent podjęła lekko tylko dźgnięta ostrogą samej wizji referendum odwoławczego - mówił publicysta "Polityki".

"Może widok piekła jest konieczny do zbawienia"

Faktycznie, po tygodniach utrudnień przed terminem uruchomiono zamknięte stacje metra, a wczoraj ratusz poinformował o wprowadzeniu Karty Warszawiaka, dzięki której mieszkańcy stolicy mniej zapłacą za komunikację miejską. O Karcie mówiło się od dawna, jednak dopiero teraz władze stolicy przedstawiły konkretny projekt tego rozwiązania. - Ile to lat gadania? - pytał Żakowski. - Przyszedł Guział, nakarmił prezydent dobrą wolą i się stało. Może tak musi być. Może widok szatana, piekła jest konieczny do zbawienia - zastanawiał się prowadzący Poranek Radia TOK FM.

- Być może wszyscy prezydenci miast, albo wszyscy politycy powinni być stale z taką wizją konfrontowani - mówił o groźbie referendum Żakowski. - Wtedy mielibyśmy lepszą, sensowniejszą politykę. Nie ma nic bardziej mobilizującego dla polityka, niż wizja utraty posady w niesławie - zaznaczył publicysta.

Więcej o:
Komentarze (32)
Żakowski: Dźgnięta referendalną ostrogą prezydent Warszawy podejmuje fantastyczne decyzje
Zaloguj się
 • tetradrachma

  Oceniono 1 raz 1

  Noooo, Pani prezydent podejmuje "fantastyczne" decyzje. Sprzedała za grosze SPEC i energetykę.

 • m.arco

  Oceniono 2 razy 0

  Wyborcza kiełbasa Bufetowej na kiju. Ja bym jej nie ufał.

 • javall

  Oceniono 5 razy 5

  Taka ostroga przydalaby sie wobec Tuska, moze wreszcie wziolby sie do roboty i zostawil gale dzieciom.

 • uzdek98

  Oceniono 4 razy 2

  eee tam jakie fantastyczne .. bufeciara lansuje sie nieudolnie i rozdaje prezenty za nasze pieniadze ... jesli nie daj Boze przetrwa, znowu wroci stary, przekreciarski klimat ....

 • iremus

  Oceniono 9 razy 5

  Jaka bufetowa taka fantazja.
  Niektórymi jej szowinistycznymi pomysłami już dawno powinien zająć się rzecznik praw obywatelskich. Tylko patrzeć jak uruchomi getta dla obcych, którzy nie płacą podatków w warszawskich skarbówkach.

 • sharn1

  Oceniono 17 razy 11

  Decyzje HGW:

  1. Przejechac się metrem.
  2. Zaczepiać ludzi przed ratuszem z kamerami.
  3. Raz dziennie pokazać się w TVN24.
  4. Częściej chodzić do TOK FM.
  5. Przerzucić podwyżki biletów z warszawiaków na warszawian (czyli na słoików).

 • kczyna

  Oceniono 4 razy 4

  " Może widok szatana, piekła jest konieczny do zbawienia "
  To znaczy,że Warszawę czeka piekło?

 • hare-hare

  Oceniono 5 razy 3

  po raz pierwszy działania opozycji się przydały

 • anty-lady

  Oceniono 16 razy 8

  Szacun dla wszystkich zbierających podpisy i dla podpisujących.

  Wstyd mi za wszystkie znane osoby, które uważają przejaw aktywności obywatelskiej za naganną! I to w kraju, gdzie wyborców coraz mniej obchodzą wybory, gdzie pogardza się politykami, polityką i wszystkimi, którzy wykazują obywatelskie zaangażowanie.

  Wstyd mi za Prezydenta Komorowskiego, który podejmuje działania ograniczające swobody obywatelskie /prawo o zgromadzeniach, a teraz o referendach samorządowych/. Jednocześnie nie interesuje go to, że rząd nie wypełnia postanowień Trybunału w Strasburgu - tu nie zabiera głosu. Nie wypowiada się w sprawach podejmowanych przez Helsińską Fundację Praw Człowieka czy też Rzecznika Praw Obywatelskich. Za to namawia do bojkotu referendum warszawskiego. Czyli mówi: nie idźcie, bo boję się że referendum będzie wiążące. Następnym razem nie będę się tego obawiać, bo zaostrzymy kryteria jego ważności. Aby już nikomu nigdy nie chciało się podejmować inicjatywy referendalnej!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX