Komentarze (99)
Bradley Manning skazany na 35 lat za współpracę z WikiLeaks
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • stycznikbis

  Oceniono 20 razy 10

  To żołnierz Manning jest prawdziwym obrońcą demokracji. W żadnym razie rząd amerykański, ta mieszanka korporacji, finansów i kompleksu zbrojeniowego. A ta lizusowska nagroda Nobla dla pana Baracka Obamy, to kompromitacja ich wszystkich nie do odrobienia.

 • lech2011

  Oceniono 15 razy 11

  a Breivik za zabicie 77 osób skazany na 21 lat.
  Kpiny.

 • oelefante

  Oceniono 5 razy 3

  Los Manninga nie jest ostatecznie przesądzony. Jest jeszcze kilka opcji. Szczegóły opisano tutaj:
  kopalniawiedzy.pl/Bradley-Manning-WikiLeaks-wyrok,18674

 • blue911

  Oceniono 21 razy 11

  Jakby Manning byl z Rosji,Chin albo Palestyny, Iranu lub Korei Pln. to dostalby azyl na Zachodzie, nagrode Nobla I bylby wozony zlotymi mercedesami,jak papiez I Walesa! I kazdy dobrze o tym wie. Wujek Sam uprawia hipokryzje najwyzszego gatunku. Oni....I wolnosc slowa! Hahahah. In your dreams!

 • mironiusz

  Oceniono 10 razy 8

  Komentarze pod głównym artykułem dnia ą"syryjskiego ataku gazem bojowym" sa zablokowane, wiec postuje tu:
  Cały artykuł jest totalna ściemą i ma nas jedynie oswoić z "konieczna" interwencją jaka za chwile NATO tam zaprowadzi. Tak jak w przypadku Iraku i ich broni chemicznej 10lat temu...Tendencyjne fotki martwych dzieci zrobione równie dobrze w Iraku 5 lat temu mają nam mocno zagrać na emocjach, ale to nie jest prawda!
  Polecam obejrzeć aktualne info z Syrii z mniej mainstreamowych źródeł:
  www.liveleak.com/view?i=112_1377078466

 • tenare

  Oceniono 7 razy -5

  Szariat sąd w Aleppo (Syria) wydał nową decyzję, zgodnie z którą wszy, które żyją w brodach dżihadystów są święte i nie mogą być niszczone. Wszy żyją w brodach ze względu na fakt, że bojownicy nie zawsze dysponują odpowiednią ilością wody do mycia. Wodę bojownicy wykorzystują do umycia przed modlitwą, po którym powstaje wilgotne środowisko, które sprzyja rozprzestrzenianiu się wszy.

  Tekst źródłowy:
  anna-news.info/sites/default/files/2011/u511/Fetva%20Aleppo.jpg

 • angryboy

  Oceniono 9 razy -5

  "Atak chemiczny w Syrii: co najmniej 1300 zabitych, w tym kobiety i dzieci "
  "Tortury, głodzenie, publiczne egzekucje. Świadkowie o obozach pracy w Korei Płn."

  Za co ta Obama dostała Pokojową Nagrodę Nobla - żeby siedzieć cicho i na wszystko przymykać oczy???
  Bezczynnie się przyglądać jak mordują i torturują ludzi????
  Co to za człowiek gdzie on ma sumienie???
  Zgarnął Nagrodę Nobla i ma w nosie cały Boży Świat!!!!!!!

 • thadd

  Oceniono 20 razy -10

  Zdrada to zdrada. Sa na to paragrafy. Wiedzial co robi a Amerykanie zdrajcom nie odpuszczaja. To tylko w Polsce zdrajcow nagradza sie medalami i stawia im pomniki.

  Polacy nie rozumieja na czym polega prawo. legalna wladza ustala zasady i powiada ze jesli nie bedziesz stosowal sie do tych zasad zostaniesz ukarany, Koniec kropka. Polacy natomiast holduja zasadzie " kazdy ch//j na swoj stroj"

 • cztery44442

  Oceniono 12 razy 2

  Jankesi zapomnieli dodać, że kogoś tam jeszcze zgwałcił. Dokąd zmierzasz USA?.

 • demolca

  Oceniono 19 razy 9

  Bydlaki, które wywołały wojnę w Iraku (pamiętacie pokazywali zdjęcia satelitarne z tzw. bronią masowego rażenia) oraz ich przydupasy wysyłające kontyngenty wojska w obronie "żywotnych interesów" nawet nie zostały wezwane do wyjaśnienia "minięcia się z prawdą".

  Gość, który pokazał wałki władzy dostał 35 lat.

 • matanzas

  Oceniono 16 razy 2

  Tak i tu mamy przykład " największej demokracji na świecie "..........

 • tenare

  Oceniono 15 razy 7

  Terroryści w Syrii zamordowali 1300 cywilów po to, żeby obciążyć Asada.
  Atak był zaplanowany i zrealizowany celowo w trakcie wizyty ekspertów z ONZ ds. broni chemicznej.
  Komentarze pod artykułem są specjalnie zablokowane, żeby nie można było komentować propagandy GW.

 • blue911

  Oceniono 64 razy 34

  Kiedys ten kolezka wyjdzie na wolnosc I bedzie ambasadorem ONZ albo czyms podobnym. Cierpi w slusznej sprawie. Wojsko to nie jest kompania do mordowania cywilow tylko to powinna byc armia do walki z najezdzca! USmani zrobili z armii dochodowy zawod ,w ktorym zolnierze walcza o profity korporacji,a nie o zadne sprawy wyzdszej wagi jak wolnosc,obrona terytorium, walka o zachowanie kultury narodowej czy ochrona przed niebezpieczenswem obywateli.

 • maxstirner

  Oceniono 19 razy 7

  Hańba to mało powiedziane to hańba i zbrodnia

 • szpon

  Oceniono 13 razy 1

  Nie da się komentować pod "dowodami" użycia broni chemicznej przez Assada, więc wrzucę tu. W sumie bardzo blisko związane sprawy. Widać wyraźnie, że machina propagandowa w mediach znów ruszyła. Scenariusz niemal identyczny jak z Irakiem... Kto się da nabrać na to samo kłamstwo ponownie? Chyba wyłącznie ci co te artykuły piszą...

  --
  A teraz cofnijmy się w czasie, o jeden rok, spójrzmy jak media głównego ścieku, fabrykują dowody. Dwa przykłady z brzegu, bo nie chce mi się szukać więcej:
  - files.abovetopsecret.com/files/img/kj50157e4e.jpg
  - newsrescue.com/bbc-uses-fake-photo-of-old-iraq-massacre-for-houla-syria-massacre-propaganda-for-nato-war/

  1. Ci co piszą te wiadomości, chyba mają ludzi za idiotów... W Syrii inspektorzy ONZ szukają broni chemicznej, właśnie w tej chwili, a Assad jest idiotą i sam sobie wije stryczek, w tym samym czasie przeprowadzając rzeź i dostarczając dowodów winy...

  2. Gdzie jest broń masowego rażenia, którą miał mieć Irak? Już znaleźliście ją, dziennikarzyny? Czy jeszcze szukacie?! O 1.5mln ofiarach tej wojny, na tą chwilę, w tym 900 tyś. bezwzględnie udokumentowanych (no i nie licząc mutantów, które będą rodziły się tam teraz przez kolejne dziesięciolecia, oraz kolejnych, którzy umrą na raka, dzięki bohaterskim wyzwolicielom, którzy wyzwolili naród spod krwawej dyktatury Saddama, za pomocą amunicji produkowanej z zanieczyszczonego uranu...)

  3. Niedawno ONZ oświadczyło, że za atakami bronią chemiczną w Syrii stoją rebelianci (ci sami, co puścili w internet filmik, na którym mordują cywilów, a następnie jeden z nich, je serce jednej z ofiar).

  Próbujecie zrobić z ludzi kretynów. Ale chyba sobie nie zdajecie kompletnie sprawy z tego, że robicie idiotów z siebie. A potwierdzeniem tego jest 24% spadek sprzedaży gazwybu w tym roku. Jak tam akcje agory? Już kopiecie w mule, czy jeszcze brzuchem po dnie?

  --
  I jeszcze komentarz odnośnie wyroku dla Manninga:
  - dostał 35 lat za upublicznienie zbrodni wojennych i przestępstw
  - nikt z tych, którzy za te zbrodnie odpowiadają, nie usłyszał nawet niepochlebnego zdania w mediach (o procesie, czy nawet wspomnieniu o procesie, lub chociażby śledztwie, nie wspomnę...)

 • doomsday

  Oceniono 59 razy 45

  Ten wyrok jest w pewnym sensie zwycięstwem zwolenników Wikileaks. GW nie informuje o tym, o czym pisze wiele innych gazet. Mannig dostał 35 lat, więc, może wyjść z więzienia po odbyciu 1/3 kary. Oznacza to, że będzie na wolności po 9 latach, ponieważ siedzi już 3.
  Assange z okna balkonu ambasady Ekwadoru w Londynie apelował dziisiaj do Obamy o zaprzestanie ściagania Wikileaks I o zwolnienie z więzienia Manninga, film:
  video.repubblica.it/dossier/wikileaks-28-11-2010/l-appello-di-assange-obama-fai-la-cosa-giusta/103212/101592?ref=HREA-1

 • thebutcher

  Oceniono 273 razy 195

  Mam szczerą nadzieję, że Manning dostanie Pokojową Nagrodę Nobla do spółki ze Snowdenem, a Amnesty International uzna go za więźnia sumienia i rozpocznie kampanię wysyłania listów z prośbą o jego ułaskawienie.

  Amerykanie zażarli by się hamburgerami na śmierć z wściekłości :D

 • smooch

  Oceniono 40 razy 32

  Zapomnieliście dopisać, że na mocy wyroku również został niehonorowo zwolniony ze służby, z karną degradacją przy tym, i przez to przepada mu wynagrodzenie, pensja emerytalna, i nie jestem pewien, czy aby nie prawo do darmowego leczenia w placówka Veterans Administration. No i nie będzie uprawniony do żadnych świadczeń typu studia wyższe za friko.

 • doomsday

  Oceniono 126 razy 68

  pod artykułem o ofiarach gazowaniaw Syrii nie ma możliwości komentowania. Największa , najpopularniejsza włoska gazeta www.repubblica.it nie podaje żadnych takich wiadomości . Podejrzewam, że jest to ten sam rodzaj wojennej propagandy, jak doniesienia o broni masowego rażenia w Iraku, tuż przed inwazją.
  Izrael jest głównym rozgrywającym w Syrii, a GW jedną z jego propagandowych wojennych tub.

 • ami_lii

  Oceniono 9 razy 3

  Czyżby zastosowali nadzwyczajne złagodzenie kary? Najpierw miała być kara śmierci, potem "tylko" 150 lat wiezięnia, potem coś mówiono o 60 paru, skończono na 35 latach. Rozumiem że pan Manning powinnien być wymiarowi sprawiedliwości wdzięczny i w ramach wdzięczności powiedzieć im co wie?

  Albo już powiedział co wie, i stąd ten "niski" wyrok. Snowden to już nogi w Stanach z pewnością nie postawi.

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 46 razy -20

  Biedny, naiwny chłopak. Zdradził swój kraj, naraził kolegów na misjach.
  Wsypał amerykańskich współpracowników w różnych krajach przez co naraził ich na utratę życie.
  Przy okazji nie dowiedzieliśmy się niczego, czego wcześniej byśmy nie wiedzieli, tylko zmarnował sobie życie.
  Pewnie wyjdzie za 5- 10 lat.

 • eman_man

  Oceniono 218 razy 170

  Manning zrobił krytyczny błąd, powiedział osobie trzeciej o swoich działaniach. A ona okazała się zdrajcą.

  Inni uczą się na jego błędach, Assange przebywa w ambasadzie Ekwadoru, ale za to nie w Guantanamo. Z kolei Snowden jest wolny, ale na drugim krańcu świata i zdala od rodziny. Następny whistleblower nie popełni tylu błędów, będzie się na nich uczył.

 • qin

  Oceniono 74 razy 30

  a ile powinni dostać mordercy z wojsk U S A dożywotnie wyroki to dla nich za mało
  Jakie jest przesłanie ale innych bądź lojalny dla sk...
  Bardzo mu wspłoczują

 • dziadekjam

  Oceniono 29 razy 17

  Bradley Manning 35 lat.
  Edward Snowden 350 lat?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX